Za trest / 24 /

30. srpna 2012 v 19:42 | May

.
....To se mi situace pěkně zamotává. Na podiu mě málem sejme letící objekt k zemi, o němž zjistím, že sletěl záměrně a neví se, jestli to bylo nebo nebylo určeno mně. Cruela to teď bude vyšetřovat jako Sharlock Holmes v sukni a tím se samozřejmě o tom dozvídá i její synáček Viktor. Nikdy v životě bych si nepomyslela, že zrovna s ním budu udržovat nějaké tajemství. Minulý školní rok byl teda o dost jednoduší.
Později na hodině matiky jsem se vážně nemohla soustředit na ten příklad snad delší než samotná slavná Čínská zeď. Oči jsem měla upřené, kdo ví, někam před sebe a v hlavě mi šrotovalo všechno ohledně padlého osvětlení. Z přemítání, které mě samotné už připadalo dost nafouknuté, mě dostala až o přestávce Kate, protože vytáhla tu věc s nakupováním a překvapením. Jasný že teď jsem dokázala zas myslet jen na to, co sakra jen může chystat.
..."Takže nezapomeň, ve čtyři v obchodním centru."
Tuhle větu mi zopakovala aspoň tisíckrát. Asi mi ji chce tak vpálit do mozku, abych nemohla zapomenout. "Co jiného mi zbývá." vzdala jsem to.

....Kate se na mě mile usmála a přátelsky mě na rozloučenou objala. Musí jít prý za Viktorem. No prostě ble. Jakmile odešla, ještě jsem se přehrabovala na chodbě ve své skříňce. Pokaždé když tu něco hledám, je to fakt marný boj. Někdy si říkám, že to funguje jako černá díra. Dej do ní něco a už to nikdy neuvidíš.
....Při zamykání skříňky mi někdo zaťukal na rameno. Zřejmě na znamení, abych se otočila na dotyčnou osobu, která má tu drzost na mě hmátnout. Už jsem plánovala zahořkle vykřiknout, kdo zas otravuje, no naštěstí jsem se stihla zarazit za pět dvanáct. Byl to učitel s prvotní přezdívkou Ten je fakt boží, později se to změnilo na Krasoně. Neuvěřitelně a určitě nejkrásnější mladý učitel ve sboru na zdejší střední. Vsadím se, že nabídky na focení dostává neustále, ale z nějakého zvláštního důvodu mu přijde mnohem lepší a duchaplnější učit bandu puberťáků. No ale má to jistou výhodu mít někoho takového na fyziku… v tomhle předmětu mám docházku celkem uvházející a dokonce se i někdy kvůli němu učím ty šílený vzorce. Dobře, končím se slintáním, vrátím se k tomu, proč se u mě vůbec zastavil.
..."Jen jsem ti přišel předat pár papírů o nové látce. Když jsem se totiž ptal tvých spolužáků, jestli by byl někdo tak hodný a předal ti je… v ten moment jsem si připadal jako mimozemšťan." usmál se pobaveně nakonec.
..."Vyslovení mého jména způsobuje tyhle reakce často." opětovala jsem úsměv a vzala si nastavené papíry. K mojí smůle tohle bylo jediné, co po mě chtěl a odešel. Já se potom podívala na hodiny pověšené na školní chodbě a jakoby nahlas křičely: je čas na odpykávání trestu!

....Páni. Dneska to nemohlo jít líp. Dlouhán Adams mi zadal úplně jinou práci a úplně někde jinde, než byl Viktor. A navíc ta práce mi šla dost od ruky, takže to i uteklo jako voda. No zkrátka super. Jediné co mi kazilo náladu, bylo pomyšlení o nákupním centru s kombinací Kate a jejího překvápka. Co pak z toho asi vznikne? Právě teď jsem to mířila zjistit a nadšená z toho rozhodně nejsem.
....Loudavým krokem jsem došla k eskalátoru a nechala se proti své vůli vyvést nahoru, kde jsem se s Kate měla setkat u fontány. Jak jsem se tak blížila k místu určení, začala už na mě radostně mávat. Najednou jsem se, ale musela zastavit. Zpoza vody prýštící fontány vyšla velice známá osoba. To snad nemyslí vážně! Momentálně jsem tak vykolejená, že ani nevěřím svým očím, jestli vidím dobře nebo toho na mě bylo poslední dobou dost a mám halušky. Vidím Nicka… přesněji mého ex. Jak už to je dlouho? Asi dva roky. Abych to uvedla na pravou míru, rozešli jsme se kvůli tomu, že se s rodinou odstěhovali. Hmm…, že by se zase vrátili? No, ale koho to zajímá, mě teda rozhodně ne. Pro mě Nick už je pouhá historie. ....Na co Kate vůbec myslela? Za tohle jí vážně zabiju. Kate mi mezitím přiběhla naproti a nasadila mírnější úsměv. Zřejmě zaregistrovala můj pohled, kterým jí probodávám.
Začala jsem cedit mezi zuby: "Potřebuju pistoli, pytel a lopatu."
..."Na co?"
..."Pistolí tě zastřelím, do pytle hodím a lopatou zakopu!"
..."Ale no ták… Kdybych ti dohodila někoho neznámého, bylo by to ještě horší. Takhle alespoň nemusíš začínat od nuly. Hele, Nick a jeho rodina se nedávno přistěhovali zpátky." na vteřinku se Kate odmlčela a pak vesele pokračovala, "No není to super! Můžete to dát zase dohromady."
Cítím se na omdlení, mám pocit, že to hned tady se mnou sekne o zem. Jasně, věděla jsem, že jde o překvapení, ale něco takového… na to bych potřebovala alespoň týdenní psychickou přípravu. Popadla jsem Kate za zátylek a přinutila, aby ke mně popošla blíž, "Geniální nápad, dneska ses fakt překonala. Připomeň mi, až tohle šílenství skončí, že tě mám cestou domů shodit z mostu."
..."Blair, promiň, neměla jsem v úmyslu tě naštvat. Vlastně jsem ti chtěla pomoct."
Tahle její naivní stránka, velice roztomilá. Zhluboka a rezignovaně jsem vydechla: "Dobře, odpouštím ti. Takže jakýže je ten tvůj celý naivní plán?"
Kate se spokojeně usmála, "Vy dva teď půjdete do kavárny, popovídáte si a uvidíme, jestli se z toho může zas něco vyklubat, ju."

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaký styl povídek a příběhů byste si přáli?

strašidelné 21.8% (107)
vtipné 23.8% (117)
romantické 39.7% (195)
dobrodružné 14.7% (72)

Komentáře

1 Zoi Zoi | Web | 30. srpna 2012 v 22:50 | Reagovat

Všchny tři věci mileráda půjčím :D :D A pokud by Blair chtěla pomoc, jsem ochotná přiložit ruku k dílu :D No, uvidíme co se z toho vyklube, ale pedstava "ochočené" Tygřice se mi moc nelíbí :( :D

2 misqwa misqwa | Web | 31. srpna 2012 v 12:29 | Reagovat

Jak koukám, máme se na co těšit... :D Jinak skvělá kapitola.. :) :D :D

3 Diamond Girl Diamond Girl | Web | 5. září 2012 v 17:04 | Reagovat

úžasné, mohla by si vydať knihu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama