Za trest / 20 /

20. srpna 2012 v 13:07 | May

.
.....No tak já si myslím, že pro dnešek toho bylo na mě snad dost, víc teda nedám. Aspoň tohle jsem si pomyslela, když jsem se válela na gauči, vstřebávala všechny dosavadní události a syčela bolestí. Téhož večera totiž, jakmile se generál vrátil domů, se se mnou snažil vést asi hodinovou diskuzi. Téma je doufám jasné. Pro nápovědu slovo: divadlo.

..."Andy, posloucháš mě?" luskla jsem na něj prsty, protože mi připadalo, že jeho upřený pohled někam za mě na školní chodbu, o tom rozhodně nesvědčí.
..."Promiň, jen jsem si prohlížel mého nového potencionálního přítele. Což mi připomíná, mluvila si o tom, že ti chce někoho Kate dohodit."
..."Přesně," souhlasila jsem a zároveň otočila hlavou za sebe, abych zjistila koho tím potenciálního má na mysli. Jenže těch lidí tam stálo víc a raději jsem se nechtěla ptát, který z nich to je. Vedli bychom pak, z mého pohledu právě nechtěný, delší, jednostranný rozhovor o tom, proč vlastně jeho má v merku. "Zkrátka, hlídej jí, ať mi nikoho nedohazuje. Momentálně o to vůbec nestojím. Mám dost jiných problémů."

..."Jsi si tím jistá?" zamrkal na mě.
..."Problémů mám fakt dost."
..."Vážně by ti prospělo si někoho najít."
..."Až o někoho zakopnu, dám hned vědět." Poté jsem se s ním rozloučila, protože už musím jít na tělocvik.
Tak chvatně oblečená jsem byla opravdu poprvé. Úmysl byl jasný, nikdo nesmí vidět obvázaný loket. Dneska je venku hezky, sluníčko nám hřeje a na našem programu je atletická disciplína. Běh na 800m. Má reakce po zjištění toho faktu: Super, míněno ironicky. Líně jsem se loudala s Kate jako poslední až na hřiště, které bylo součástí areálu školy.
Učitel tělocviku pod známou přezdívkou Redbul, protože ho pije neustále a zřejmě kdyby jeden den vynechal, zemřel by na nedostatek umělé energie, hlouček holek svolal po krátké rozcvičce ke startovací čáře. Rozdělil si nás do dvojic, jaké se líbily jemu a ne nám. U mě to platí dvojnásob, protože jsem vyfasovala z vedlejší třídy černovlasou Harpii. Ze všech možných, proč zrovna já?
Harpie pohodila dlouhými rovnými vlasy a zašklebila se, "Ty? Doufám, že si dneska odpustíš ty trapné výhrůžky."
..."Sejde na okolnostech." odvětila jsem nezáživně a ani jsem se neobtěžovala na ni podívat, po chvilce jsem pokračovala ..."Včerejší večer sis určitě užila."
Kupodivu jsem se jen dočkala takového divného zvuku odříhnutí, jako že co si vůbec dovoluju o tom mluvit. "Pěkný pokus, vážně pěkný." přecedila mezi zuby neochotně a uraženě nakonec.
Než jsem se stačila zeptat, jak to vlastně myslí. Vyrušil nás Redbul, popohnal na čáru a střelil svou oblíbenou pistolkou, coby namísto znamení prostě říct start.
......Sakra, ta je rychlá. Snad nedovolený doping, no ne? Já po jednom uběhnutém kole kolem fotbalového hřiště lapala po dechu jako leklá ryba na souši. Snažila jsem se sebrat všechnu sílu své hrdosti a v posledním kole jí dohnala, že mě měla za patami. Obě jsme se svalily vyčerpané na měkkou zelenou trávu. Jakmile jsem načerpala dostatek kyslíku, spustila jsem při koukání na malinký jediný mrak na obloze, který pomalu plul přímo nade mnou, "Pro-č jsi b-yla tak u-raže-ná, kdy-ž jsem se tě zep-tala?" vykoktat to ze sebe a stíhat rychle dýchat, těžký.
......Harpie se posadila a vrhla po mě osočený výraz: "Nevíš! Nikam se mnou nešel." rázně vstala, jako by měla ztracenou energii po běhu zpátky, poslala mi poslední svůj povýšený pohled a odkráčela.
Tak moment, tohle mi absolutně neleze na mozek. Nikam, fakt, nikam? Včera snad tvrdil něco naprosto jiného.Jak si se všema zahrává, mě neuvěřitelně štve! Co má vůbec za problém, že ho tohle baví. Podivín prvního stupně. S námahou jsem vstala a odešla s Kate do šatny.
......Potom, protože tohle byla poslední hodina, školy utrum, jsem musela do výtvarny dvě jít odpykávat trest, který se mi za těch pár dní zdá nekonečný. Cestou jsem potkala Dlouhána Adamse. Působil velice vyvedený z míry. Cruela mu sebrala podium (v jeho případě život) a umístila zkoušky na představení do velké tělocvičny. No jo, pohroma a naprostá tragédie.
..."Jsem si jist, že chápeš jaká je to pohroma a tragédie."
Vidíte, přesně tohle jsem myslela. Jeho život snad ztratil smysl nebo co. Herecká citlivka. Moc si to bere."Ano." souhlasila jsem stručně. Nechtěla jsem se do toho ještě víc zamotávat.
Mírně si vydechl, "Snad to brzy vyřeší." zvedl oči ze země, zaryl je do mých a náhle z ublíženého tvorečka, alfa vlk, "Dneska máte spousty práce." pronesl tvrdě, "Grey už je na místě. Můžeš jít."

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám design

Ano...je super 64.9% (465)
Tak napůl 17.9% (128)
Ne...nelíbí 17.2% (123)

Komentáře

1 Mishelle Mourn Mishelle Mourn | Web | 20. srpna 2012 v 13:16 | Reagovat

asi si prečítam predchádzajúce časti :D je to super :)

2 Dixi Dixi | E-mail | 20. srpna 2012 v 14:01 | Reagovat

Moc pěkná část. Pořád se to hezky rozjíždí. Děj je super :D ;)

3 Zoi Zoi | Web | 20. srpna 2012 v 19:34 | Reagovat

Zajímalo by mě, koho si to Andy vyhlídl, doufám, že nám ho někdy příště představíš :D

4 Sarah-W Sarah-W | E-mail | Web | 21. srpna 2012 v 13:49 | Reagovat

Super :D Pěkná scénka mezi Andym a Blair... jsem zvědavá jestli jí teda její kamarádka Kate někoho dohodí. A taky jsem zvědavá na to, kdy se konečně nějak podaří Anydmu a Blair, aby se Viktor s Kate rozešel :DD No, těším se na pokráčko ;) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama