Za trest / 19 /

15. srpna 2012 v 16:27 | May

.
.....Po mém naléhajícím žaludku, že by si dal něco dobrého a zakázaného k jídlu, když tu nikdo není, jsem zamířila do kuchyně. Otevřela každou skříňku a hledala něco sladkého na zub. Taková ta sladká věc se tu najde opravdu blbě. Generál nám dává cukr jen v takovém množství, které potřebujeme k přežití, ani o trošičku navíc. Je to strašný tyran. Jenže já mám její schovky vyhmátnuté, takže už jsem držela v ruce balíček kulatých sušenek s kousky čokolády uvnitř. Najednou mi začal mobil vyzvánět písničku od Pendulum. Asi ji budu muset už změnit, slyším jenom ji, protože tuhle mám nastavenou na volání od Kate.
.....Vzpomněla jsem si na tu naší hádku. Sakra, tohle se mi vůbec nechce řešit. Zkusím jistou taktiku: zamluvení. Zvedla jsem hovor a rychle začala jako první: "Doufám, že to nejsou zas módní trable, protože jsem teď doma, cpu se zakázaným sladkým a nic mě v tom nedokáže zastavit. A jestli teď začneš, jen pokračuj a budeš tlustá, je to totálně zbytečný." s poslední větou jsem se i mírně zasmála.
Ovšem z telefonu se ozval úplně jiný hlas, než jsem čekala. Byl hlubší a rýpavější, "Mmmm…, neustále porušovat zákazy. Ty bez toho prostě nemůžeš žít."

Úsměv mi ztuhl. Tenhle hlas poznám vždycky. "Viktore! Co - Proč mi sakra voláš z Kate mobilu?!"
...."Vám holkám to na toaletách vždycky tak trvá. Nudil jsem se, půjčil si její mobil, uviděl jsem tvoje jméno mezi posledními hovory a napadlo mě, že ti brknu."
Nepotřebuju ho ani teď vidět. Je mi jasný, jaký má ve tváři samolibý výraz a povýšeně se mu blýskají modré oči.
...."Úžasný," odvětila jsem znechuceně, "fakt geniální. Je ti doufám jasný, že o čmuchání v cizím telefonu si to s tebou ještě vyříkám, a taky že hned zavěsím."
...."Posluž si." pousmál se, "Mám něco od tebe vzkázat Kate?"
...."Spíš něco tobě! Jdi od ní na 1000 kilometrů." zavrčela jsem, potom mi oči sjely na kuchyňské hodiny a pokračovala, "Nemáš náhodou být na rande s černovlasou Harpií?!" Napadlo mě, že třeba na to zapomněl, tak mu to připomenu, pak nechá vzkaz pro Kate: musím něco neprodleně vyřídit, a zdrhne od ní.
...."Harpie," zamyslel se, "ta přezdívka se mi pro Meredith líbí." ozval se záhy pobaveně, "Neboj, s ní se potkám, až Kate odvedu domů. Kdo si myslíš, že jsem."
.....J-Já ho snad zabiju! Takhle se mi po telefonu vysmívat. Byla jsem tak naštvaná, že jsem dokonce rozdrtila sušenku, kterou jsem celou dobu držela v ruce. Zprudka jsem se nadechla: "Zítra znovu ucítíš baseballovou pálku!!" a zavěsila.
Nádech a výdech, Blair, nádech a výdech. Situace mě dohnala tak daleko, že jsem se musela nahlas uklidňovat. Pak jsem popadla sáček se sušenkami a dupavě odkráčela do pokoje.Kde jsem s nimi zalezla do postele a sledovala telku.
.....Po hodině a skončení seriálu jsem si uvědomila, že vůbec nevím, o čem ten díl byl, protože jsem myslela jen na to, jakým způsobem bych toho kreténa zavraždila. A že jsem byla velice kreativní. Když jsem nato prázdný sáček od čokoládových sušenek vyhazovala do koše, vzpomněla jsem si, že jsem nechala v kuchyni důkaz, co by vztekem rozdrcené drobky na perfektně čisté podlaze, kterou tak pečlivě udržuje generál. Nechtěla bych vidět a hlavně slyšet to rodeo, kdyby to našla. Rychle jsem stále prázdným domem utíkala dolů.
.....Zrovna jsem za sebou zahladila stopy, když v tom někdo zazvonil na zvonek u hlavních dveří. Pomalým a otráveným krokem, kdo to sakra může být, jsem otevřela medově zlatavé dřevěné(podle mého vkusu nehorázně kýčovité/ podle vkusu generála neuvěřitelně skvostné), vchodové dveře. Další překvapení. Vypadá to, že tenhle den je stále ještě dost dlouhý, takže klidně dál do mě.
...."Ahoj, Kate." spustila jsem po chvilce ticha jemně.
...."Potřebovala jsem s tebou mluvit, osobně."
Proč jen se mi tohle nejeví jako dobrý. "Chápu." pokyvovala jsem hlavou jakoby nic. O pár minut později seděla u nás v obývacím pokoji na křesle naproti mně rozvalené na gauči. Pro tenhle rozhovor jsem potřebovala velmi, velmi pohodlnou polohu. Ohledně naší poslední scény v jídelně jsem se samozřejmě plánovala omluvit, jenže jaksi mi to vůbec po tom nehezkým telefonátu s panem Kreténem nepřicházelo na jazyk.
...."Chtěla bych se s tebou udobřit." řekla s klidným a milým úsměvem Kate a pokračovala, "Pod jednou podmínkou. Nebudeš nijak zasahovat ani špatně mluvit o mém vztahu s Viktorem."
Skvělý, co teď? Připadám si jako zahnaná do kouta. Takže takhle vypadá jeden ze scénářů, když mezi vaše dívčí přátelství vkročí kret…, ehm kluk. Vlastně klidně bych jí mohla povědět, ať mu zkusí brknout a zeptat se kde je a hlavně s kým je. Zajímalo by mě, jakou výmluvu by použil, když ne pravdu že s Harpií. Sakra, kvůli němu rozhodně o kamarádku nehodlám přijít. Zuby nehty si ji budu chránit! A k tomu ji potřebuju mít na své straně. "Pro tebe všechno. O něm už ani slůvko." odpověděla jsem nakonec, ale v duchu jsem zuřila jako vybuchující sopka. V ten moment mi došlo, že to nebude Kate, koho musím dostat z pařátů ďábla, nýbrž přesně naopak.
...."To jsem ráda.-" vyhrkla nadšeně a vrhla se na mě s objetím. Měla jsem, co dělat, abych nevyjekla bolestí, protože zavadila o můj obvázaný loket schovaný pod rukávem mikiny. Pouze jsem jemně zasyčela. "- Jo a ještě jedna věc." posadila se vedle mě celá natěšená, "Aby ses pořád nezaměřovala na mě, najdeme ti kluka."
.....Než jsem na to stačilo cokoliv podotknout, například něco ve smyslu, to je dobrý s tím si nedělej starost nebo to je pěkná blbost, už byla na nohou směr - ke kýčovitým vchodovým dveřím se slovy: "Neboj, usnadním ti to. Někoho ti dohodím."

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaký styl povídek a příběhů byste si přáli?

strašidelné 21.8% (106)
vtipné 24% (117)
romantické 39.6% (193)
dobrodružné 14.6% (71)

Komentáře

1 misqwa misqwa | Web | 17. srpna 2012 v 7:07 | Reagovat

Skvělý... už se nemůžu dočkat pokračování.. :-D  :-D  :-D  8-)  8-)  :D

2 Zoi Zoi | Web | 17. srpna 2012 v 14:25 | Reagovat

Chudinka sušenka, takhle ji rozdrtit :D :D To si nezasloužila :D Ale asi mi je ještě víc líto Tygřice, nechtěla bych být na jejím místě, jsem zvědavá, koho jí Kate najde :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama