Srpen 2012

Za trest / 24 /

30. srpna 2012 v 19:42 | May

.
....To se mi situace pěkně zamotává. Na podiu mě málem sejme letící objekt k zemi, o němž zjistím, že sletěl záměrně a neví se, jestli to bylo nebo nebylo určeno mně. Cruela to teď bude vyšetřovat jako Sharlock Holmes v sukni a tím se samozřejmě o tom dozvídá i její synáček Viktor. Nikdy v životě bych si nepomyslela, že zrovna s ním budu udržovat nějaké tajemství. Minulý školní rok byl teda o dost jednoduší.
Později na hodině matiky jsem se vážně nemohla soustředit na ten příklad snad delší než samotná slavná Čínská zeď. Oči jsem měla upřené, kdo ví, někam před sebe a v hlavě mi šrotovalo všechno ohledně padlého osvětlení. Z přemítání, které mě samotné už připadalo dost nafouknuté, mě dostala až o přestávce Kate, protože vytáhla tu věc s nakupováním a překvapením. Jasný že teď jsem dokázala zas myslet jen na to, co sakra jen může chystat.
..."Takže nezapomeň, ve čtyři v obchodním centru."
Tuhle větu mi zopakovala aspoň tisíckrát. Asi mi ji chce tak vpálit do mozku, abych nemohla zapomenout. "Co jiného mi zbývá." vzdala jsem to.

Záhadný případ 10./ 4

29. srpna 2012 v 22:40 | May |  Záhadný případ 10
.
Následně všichni dostali klíček od dvoulůžkových pokojů a mohli se jít zabydlet.
Lexi se svalila na pohodlnou postel: "Proč jen tři dny. Zvládla bych i věčnost." Rachel si lehla vedle ní, "Přesně, s Dannym věčnost."
Lexi přestala snít o zbytku života strávený v nádherné přírodě u jezera a zoufale se plácla do čela, "Pro tvoje dobro ti radím, uber tu svou posedlost."
"Promiň, jsem už s tím vážně otravná. Když já si prostě nemůžu pomoct."
Lexi vstala a zažertovala, že brzy bude potřebovat odvykačku. Poté vyšla z pokoje a šla prozkoumat zbytek hotelu. Měla hodinu času, potom se musejí všichni studenti sejít před vchodem připravení na menší seznamovací túru po okolí. Ostatní typu rodiče anebo něco jako Logan a Danny jsou těchto povinných školních akcí oproštěni.

Za trest / 23 /

28. srpna 2012 v 10:55 | May

.
....Vyplazila jsem se po schodech nahoru do pokoje a unaveně se svalila na postel jak několika tunový slon. Totálně jsem vytuhla. Vzbudilo mě až nějaké vzájemné okřikování dvou hlasů. Rozlámaná a naštvaná jsem se vyhoupla na nohy a šla zkontrolovat situaci. Ještě jsem se stihla podívat na hodiny. Bylo půl deváté večer. Aspoň že ti dva brali moje varování vážně a dorazili domů.
Otevřela jsem dveře a podívala se na chodbu. "Co je to tentokrát?!" šla jsem rovnou k věci, když jsem spatřila oba svoje sourozence.
...."Ten ubožák mi sebral diář a volal všem mým kamarádkám, jestli by s ním nešly ven." vyhrkla vztekle Amber a ukázala na Asha, který stál u dveří od svého pokoje. Když uviděla můj nechápající výraz, pokračovala, "Jak s nimi po tomhle můžu mluvit. Totálně trapný! Mám nejhoršího bráchu na světě!"
...."Se nezblázni." vyplázl na ni Ash jazyk.
Ne, to já mám nejhorší sourozence na světě a to já se z nich zblázním. "Ok, vrať jí ten diář." vybídla jsem ho ospale, "S jejíma kamarádka by si stejně nechtěl nic mít."
Amber po mě šlehla bodavým pohledem a chytila hozený diář, "Vy dva zoufalci." A s těmito slovy zmizela do svého pokoje. Naštěstí jsem byla pořád taková vláčná potom probuzení, takže jsem nad tím jen mávla rukou. Kdybych však tu její poznámku slyšela v mé normální formě, vstoupila by do mého ringu a nevyšla z něj bez úhony. Z myšlenek mě vytrhlo až Ashovo zabouchnutí vlastními dveřmi. Výhoda bydlet v rodinném domě s více místnostmi. Každý se tu může zavřít do svého světa.

Záhadný případ 10./ 3

28. srpna 2012 v 10:28 | May |  Záhadný případ 10
.
"Je to celkem snadné. Až totiž pojedeme na ten tří denní výlet, bude zrovna úplněk. Jistě víš, že to znamená, že ty i Larron - žádná démonická přeměna, žádný nadpřirozený schopnosti a tak jsem nechtěla nic ponechat náhodě a raději se pojistit."
Hyde mlčel, Lexi si už začínala myslet, že to chápe, ale to by přeci nebyl on: "Pojistit tím, že ukradneš drahokam a budeš si hrát na hrdinku."
Svižně ho odpálkovala, "Půjčila, a hrát si nebudu." Potom od něj mírně osočena udělala krok, "Ustupování není tvoje parketa, my víme. A hádat se s tebou nechci, takže jak myslíš. Nech si ho, přeci jen když budeš vlastně ten člověk, můžeš ho použít ty. - Jdu domů." dodala a vystřelila chvatně ke dveřím. Cítila se strašně trapně, hloupě a pokořeně, chtěla být už raději pryč.
Velký den D, jak ho pojmenovala Rachel, nastal pro Lexi až nečekaně rychle. Za těch pár dní se potkala pouze s Dannym, aby s ní ještě probral detaily ohledně výletu. Hydeho neviděla vůbec a Logana jednou letmo na dálku zaznamenala ve městě. Při vzpomínce na onu noc, jak jí načapal… cítila se vážně provinile a hloupě. Proklínala se, že dostala ten šílený nápad.

Za trest / 22 /

24. srpna 2012 v 11:34 | May

.
...."Uvažuju, uvažuju…" nasadil předstírající dumající výraz s prsty u pusy, "Ne." konstatoval s úsměvem.
No a právě kvůli tomu jeho úšklebku mu zase nemůžu věřit, jestli to teď myslí vážně nebo si ze mě zas střílí. Nutně by potřeboval detektor lži, model vybavený elektrickými šoky.
...."Ty mi nevěříš?" zeptal se po chvilce mého mlčení.
...."Po mých zkušenostech," zastavila jsem se u další hromady, tentokrát odstíny fialové, "Ne." usmála jsem se tupě.
...."Au, to zabolelo." řekl rýpavě.
Mně se jen protočily panenky a začala zvedat kupu látek. Neuběhlo ani pět sekund, zase jsem zasyčela bolestí a všechno přistálo zpátky na zem, kde se to válelo.
...."Dost." poznamenal rázně Viktor, "Ty už tu na nic nesáhneš." rozkázal nekompromisně. Chytil mě jemně za ramena a posunul stranou. Vzal fialové látky a se slovy, hned budu zpátky a nic do té doby nezkoušej, odešel.

Záhadný případ 10./ 2

23. srpna 2012 v 15:30 | May |  Záhadný případ 10

Celou cestu, co Lexi doprovázela Rachel domů, se její kamarádka nemohla přestat radovat z toho, jak to celé nakonec dopadlo. Stále opakovala, že tohle byl nejšťastnější den jejího života a že bude mít super příležitost sblížit se s Dannym a zjistit o něm víc.
Lexi si v duchu říkala, že jisté věci o něm bude lepší zaručeně nevidět. Rachel patří mezi lidi, kteří absolutně na magii a nadpřirozeno nevěří. Představa, že by zjistila, že je polodémon… no, to by asi nepřežila. Poté se s Rachel rozloučila a měla v plánu jít domů, ovšem s jednou větší oklikou. Chtěla si před výletem něco opatřit.

Za trest / 21 /

22. srpna 2012 v 12:58 | May

.
...."Grey už je na místě. Můžeš jít."
Ta jeho neustálá proměna nálad mě někdy pěkně děsí.
Neochotně jsem čapla po klice a vtrhla rychle dovnitř, tak abych si to nestačila rozmyslet. Viktor stál u velké hromady látek a vypadalo to jako, že je třídí podle barev. Nikdo jiný tu už nebyl. Otráveně jsem hodila černou koženou tašku na čistou polici a stoupla si na druhou stranu hromady přímo jemu naproti.
...."Kdybys byl Pinochio, měl bys nos až do Číny." řekla jsem zahořkle.
Jízlivě se pousmál, aniž by se mi podíval do očí, soustředil se jen na třídění látek. Trochu mě zaskočilo, že nijak slovně nereaguje. Čekala jsem dobíravou poznámku nebo tak něco. Pokračovala jsem tedy: "Narážím na tvou zálibu ve lhaní."
...."Která z nich tě donutila nazvat mě Pinochiem?" konstatoval pořád se stejným mírně pobaveným výrazem zarytým na látky.
...."Ta s Harpií." nadechla jsem se, "Proč si souhlasil, když se tě zeptala a proč si mi v telefonu tvrdil, že to s ní večer platí, když si s ní stejně, jak to tak vypadá, od samého začátku neplánoval někam jít?"
...."Moc to řešíš. Jen jsem se takhle bavil." odvětil klidným hlasem.

Záhadný případ 10./ 1

22. srpna 2012 v 12:09 | May |  Záhadný případ 10

.
Slunce příjemně hřálo. Lexi a Rachel kráčely městem, byly propuštěny ze školy a nyní si to mířily do kavárny. Chtěly si totiž popovídat o více denním výletě, o kterém se dneska dozvěděly, že pojedou. Obě z něho byly nadšené. Lokalita kam by měly jet je známá svou panenskou přírodou, výhledem na nedaleké krásně se tyčící hory pokryté čepičkami sněhu a hotel, ve kterém budou ubytovány je kousek od velkého nádherného přírodního jezera, které po sobě zanechal roztátý ledovec.
"Prostě sen." vydechla natěšeně Rachel.
"Naprostá pohádka." přidala se Lexi při představě onoho krásného prostředí. Navíc v tomhle výletě vidí i příležitost si oddychnout od démoních nadpřirozených záležitostí. Zkrátka pohoda a klídek.

Záhadný případ 10 - Anotace

21. srpna 2012 v 14:50 | May
.

Příběh slaví kulatiny! A proto tento dílek bude více okořeněný a bude i rozdělen na deset částí.

Výlet o úplňku
....Lexi se ve škole dozvídá, že se pojede na tří denní výlet do panenské přírody blízko hor. Se svou kamarádkou Rachel si to představují jako pohádku a už se nemůžou dočkat. Ale na výlet nepojedou sami, podaří se jim do své skupinky přizvat i dvě další osoby.
....Když už jsou na místě, v hotelu na kraji lesa u nádherného přírodního jezera, Lexi se těší, jak si od všech nadpřirozených věcí a démoních bytostí dá pohov. Jenže to by přece nebylo ono, kdyby se kolem ní přeci jen něco takového nedělo... Od podivného zahradníka se Lexi dozvídá, že jejich školní výlet není naplánovaný zrovna na tu nejvhodnější dobu. Za úplňku se tady odehrává záhadná zmizení.
....Nechá to Lexi jen tak být, anebo se pustí do řešení onoho záhadného případu a zjistí, kdo má na svědomí, co se tu za úplňku děje?

Doufám, že se bude desátý případ líbit.


Za trest / 20 /

20. srpna 2012 v 13:07 | May

.
.....No tak já si myslím, že pro dnešek toho bylo na mě snad dost, víc teda nedám. Aspoň tohle jsem si pomyslela, když jsem se válela na gauči, vstřebávala všechny dosavadní události a syčela bolestí. Téhož večera totiž, jakmile se generál vrátil domů, se se mnou snažil vést asi hodinovou diskuzi. Téma je doufám jasné. Pro nápovědu slovo: divadlo.

..."Andy, posloucháš mě?" luskla jsem na něj prsty, protože mi připadalo, že jeho upřený pohled někam za mě na školní chodbu, o tom rozhodně nesvědčí.
..."Promiň, jen jsem si prohlížel mého nového potencionálního přítele. Což mi připomíná, mluvila si o tom, že ti chce někoho Kate dohodit."
..."Přesně," souhlasila jsem a zároveň otočila hlavou za sebe, abych zjistila koho tím potenciálního má na mysli. Jenže těch lidí tam stálo víc a raději jsem se nechtěla ptát, který z nich to je. Vedli bychom pak, z mého pohledu právě nechtěný, delší, jednostranný rozhovor o tom, proč vlastně jeho má v merku. "Zkrátka, hlídej jí, ať mi nikoho nedohazuje. Momentálně o to vůbec nestojím. Mám dost jiných problémů."

Diary blog

19. srpna 2012 v 11:38 book
==============================================================
==============================================================

read (2)

17. srpna 2012 v 13:04 read
::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::
::::::::::::::

Heart ♥ Book

15. srpna 2012 v 20:17 heart book
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Za trest / 19 /

15. srpna 2012 v 16:27 | May

.
.....Po mém naléhajícím žaludku, že by si dal něco dobrého a zakázaného k jídlu, když tu nikdo není, jsem zamířila do kuchyně. Otevřela každou skříňku a hledala něco sladkého na zub. Taková ta sladká věc se tu najde opravdu blbě. Generál nám dává cukr jen v takovém množství, které potřebujeme k přežití, ani o trošičku navíc. Je to strašný tyran. Jenže já mám její schovky vyhmátnuté, takže už jsem držela v ruce balíček kulatých sušenek s kousky čokolády uvnitř. Najednou mi začal mobil vyzvánět písničku od Pendulum. Asi ji budu muset už změnit, slyším jenom ji, protože tuhle mám nastavenou na volání od Kate.
.....Vzpomněla jsem si na tu naší hádku. Sakra, tohle se mi vůbec nechce řešit. Zkusím jistou taktiku: zamluvení. Zvedla jsem hovor a rychle začala jako první: "Doufám, že to nejsou zas módní trable, protože jsem teď doma, cpu se zakázaným sladkým a nic mě v tom nedokáže zastavit. A jestli teď začneš, jen pokračuj a budeš tlustá, je to totálně zbytečný." s poslední větou jsem se i mírně zasmála.
Ovšem z telefonu se ozval úplně jiný hlas, než jsem čekala. Byl hlubší a rýpavější, "Mmmm…, neustále porušovat zákazy. Ty bez toho prostě nemůžeš žít."