Záhadný případ 9./6

25. července 2012 v 18:59 | May |  Záhadný případ 9
A máme tu závěrečnou část 9.série...

.
Lexi se zamyslela nad jeho slovy. Došlo jí, že určitě mluví o mazání paměti, tenkrát to přece na ní Hyde po útoku démona zkoušel. Dokonce dvakrát. Říkal, že jí musí nechat zapomenout. "Aha" vydechla, "Takhle udržujete ten váš nadpřirozený svět pod pokličkou. Prostě nechat zapomenout… takže to vážně umíte?" otázala se pro jistotu a přelétla pohledem po obou dvou.
"Samozřejmě." Larron se otočil na houf zmatených roztleskávaček, kterésemknuty stály v rohu a byly v naprostém úžasu. "Není se už čeho bát, dámy. Jste v bezpečí." Když je konejšivým hlasem uklidňoval, pomalu se k nim i přibližoval. "Za momentíček se budete cítit, jako by se nic hrozného nestalo."
Lexi ho při tom chtěla bedlivě pozorovat, aby zjistila, jak to vlastně funguje, jenže Hyde ji chytil za rameno a trhnutím ji otočil na druhou stranu. "Jestli se mu podíváš teď do očí, mohlo by to zasáhnout i tebe." vysvětlil, ale on sám se díval.


Larronovy oči na dívky působily přímo hypnoticky, nedokázaly se od nich odrhnout, i kdyby sebe víc chtěly, nešlo to. Měly pocit, že se propadají do temné nicoty. Jeho oči jakoby žhnuly a jiskřily. Náhle se zjevila silná záře, které si všimla i Lexi. Měla tmavé i světlé odstíny modré barvy a trvala pouhých pár vteřin.
"Hotovo." Larron dýchal jako by právě uběhl maraton, vyčerpaně se opíral rukama o kolena.
"Čekal jsem, že ta dávka vynaložené energie s tebou švihne o zem." řekl Hyde a stoupl si k němu.
"Eh, nejsem žádná padavka."
Hydeho ho chytil za paži a pomohl mu, aby se narovnal. Poté přešel k ležící Emily, "Larrone, odveď Lexi domů, o zbytek se postarám já."

Doprovod nerval nijak dlouho, Lexi bydlela škole celkem blízko. Jakmile stála před vchodem do domu, musela se ještě zeptat, co se bude dít s Emily, "Hyde jí též vymaže vzpomínky?"
"Ne, posednutí lidi na všechno sami od sebe zapomenou, když jsou zbaveni stínového démona."
......Lexi chápavě pokynula hlavou. Dnešní večer jí o dost obohatil informacemi ze světa démonů. Hlavní novinka byla o mazání paměti. Něco jí začalo vrtat hlavou. Uvažovala si pro sebe: lidi tímhle způsobem udržují v nevědomosti, vždyť i já jsem takhle měla skončit, ale pořád mám všechny vzpomínky, jenže… "Na jak dlouho?" šeptla.
"Co na jak dlouho?" zareagoval zmateně.
"A já? Proč jsem ještě neprošla tím vaším očistcem?"
Larron se jemně usmál: "Myslím, že ze začátku to bylo štěstím… Na obyčejného člověka ses dostala fakt daleko. Nemusíš se bát, Hydeho ani mě." ujistil jí upřímně nakonec a mrknul po ní okem.

Cestou po schodech do svého pokoje si opakovala poslední rozhovor. Vážně se jí ulevilo po zjištění, že Hyde ani Larron nemají v plánu vymazat její vzpomínky. V podstatě by jí tak vzali i část jejího nově nabytého života. Svalila se na postel a dál přemýšlela, jak by vlastně bylo snadné jí sebrat všechna ta dobrodružství, která zažila. "Netušila jsem, že vzpomínky jsou tak křehká věc." zamumlala a unaveně přes sebe hodila deku a tvrdě usnula.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Diamond Girl Diamond Girl | Web | 26. července 2012 v 19:22 | Reagovat

už sa teším na 10. sériu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama