Záhadný případ 9./5

21. července 2012 v 11:40 | May |  Záhadný případ 9
.
Nakonec usoudila, že v podstatě nemá, o čem s nimi mluvit. Dala se chodbou z budovy. Při cestě ven uviděla partu roztleskávaček. Tvořily uzavřený kruh a něco si štěbetaly. Lexi rychle přicupitala co nejblíže k nim. Schovala se za sloup a poslouchala. Po pár minutách se dozvěděla, že na dnešní noc chystají tajný rituál, který je určen pro uvedení nováčků do týmu. "No skvěle. Takhle je bude mít hezky všechny pohromadě na jednom místě."pomyslela si Lexi, potom se otočila a dala do svižného kroku, "Musím o tom hned říct Loganovi. Jinak to bude pěkná mela."

Slunce zapadlo a Lexi čekala na domluveném místě. Seděla na lavičce kousek od školního zadního vchodu a vyhlížela Hydeho s Larronem. Netrpělivě klepala nohou a ptala se sama sebe, kde jen můžou být. Náhle uviděla, jak na ní něco rychle vrhlo stín. Leknutím nadskočila.
"Klid. To jsem já." zazubil se Larron.
"Tohle mi už nikdy nedělej!" osočila se, poté si něčeho všimla, "Kde je Hyde?"
"Už šel dovnitř."
"Proč šel napřed?"
Larron znuděně vydechl, "Chtěl si situaci obhlídnout sám."
"Vážně neumí pracovat v týmu." postěžovala si Lexi a vydala se rázným krokem k zadnímu vchodu do školy.


Putovali temnou chodbou a Lexi se nervózně rozhlížela do všech stran. Larron zbystřil, jak moc je ostražitá. Šel kousek za ní. Položil jí dlaně na ramena a tichým hlasem pronesl, "Nemusíš mít strach, se mnou si v bezpečí."
"Nebojím se o sebe. V ohrožení jsou ty hloupý holky" odsekla mu, "Kde je sakra ten Hyde?"
Larron se zatvářil zamyšleně, potom rychle řekl: "Najdeme ho." Obešel Lexi a podíval se jí do očí, "Ale ještě před tím, bych se tě na něco rád zeptal." Jenže než stačil svůj dotaz vyslovit, přerušil ho děsivý holčičí křik. Lexi to připadalo jak z nějakého hororu. S Larronem se dali do běhu, k místu odkud křik přicházel.

Jakmile doběhli do tělocvičny, spatřili v rohu u žebřin na smrt vyděšené, k sobě schoulené roztleskávačky. Dále tu osobu oblečenou ve sportovní mikině s kapucí na hlavě. Lexi okamžitě poznala, že se jedná o stejného člověka jako tehdy v noci, ten co napadl blonďatou dívku.
"Dost Emily!" zaječela z plných plic Lexi a dala se do běhu k ní. Larron to ani nestačil postřehnout, proto ji ani nezastavil. Jinak by to hned udělal. Rychle jí následoval.
"To co ti provedly, bylo ošklivé a hloupé, ale tímhle způsobem ničeho nedosáhneš." zastavila se Lexi asi tak na dva metry od zahalené osoby. Ta se odvrátila od dívek na Lexi. Pomalu dala ruku nad hlavu a strhla si kapuci dozadu. Stála před ní drobná černovláska, měla rozzuřený pohled v očích, avšak z nich Lexi vycítila i strach. Na pravé části obličeje, od oka až k ústům, byla jizva.
"Že nic… jasně že jo! Takhle aspoň budou vědět, jaké je to žít s jizveným obličejem! Už nebudou tak krásné, oblíbené, nebudou nic… stejně jako já."
"Opravdu se potom budeš cítit líp?" pokračovala Lexi odhodlaně dál.
"Samozřejmě!" odpověděl divně deformovaný hlas. Hlas démona ukrytý v ní.
"S tebou se tu nikdo nebaví, parazite. - Emily, odpověz mi ty. Pomůže ti tahle strašlivá pomsta k tomu, aby ses cítila líp? Změnila věci k lepšímu? Anebo aby se na tebe lidé dívali jinak?"Lexi záhy klidným hlasem pokračovala, "Ubližuješ ostatním, i sama sobě."
Její bledé oči se zalily vodou a promluvil vyděšený jemný hlas, "Já-já nechci nikomu ublížit. Chtěla jsem se jim pomstít, ale ne takhle."
Najednou se hlas vyměnil: "Přesně tohle chceš! Ony si to zaslouží! Zaslou…"
"Ne!" vyjekla opět Emily, "Jdi pryč!" Sevřela si rukama hlavu a stále opakovala, ať odejde a nechá jí být.

Lexi si uvědomila, že se jí podařilo, aby Emily bojovala o svou duši. To znamenalo jediné. Potřebuje Hydeho a jeho krystal, který dokáže očistit duši a zabít démona. Jen na to pomyslela, objevila se před ní vyšší postava v černém kabátě, v ruce svírala jiskřící modrou kouli energie a poslala jí do těla dívky. Emily obklopilo modré pole. Následně z ní vyšel černý stín a ona byla volná. Padla v bezvědomí k zemi. Hyde pomocí krystalu vytvořil rudou zářící kouli a stín nenávratně zničil.
"Skvělé načasování." plácla ho přes rameno a spokojeně se usmívala. Byla šťastná, že nakonec všechno dobře dopadlo. "Už jsem si začala říkat, kde se tak dlouho touláš."
Hyde se po ní ohlédl s mírně zdviženými koutky, "Vyčkával jsem na svou příležitost."
"Fajn, ale pro příště -" znovu ho jemně udeřila do ramene, "-mi dej vědět o svém plánu. Bývám ráda informována."
"Nějak jsem se zapomněl zmínit." vysvětlil oklikou a nadechoval se pokračovat, ale do řeči mu skočil Larron, "Úžasná práce, Lexi, vážně si na mě udělala dojem. Tohle se nevidí každý den." Na tváři mu hýřil spokojený úsměv, který věnoval Lexi, potom se podíval na Hydeho: "Teď už jen zbývá otázka, který s nás se postará o vzpomínky."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 21. července 2012 v 12:09 | Reagovat

ďakujem ti za pochvalu môjho blogu, som rada, že sa ti páči :D aj ten tvoj je veľmi pekný :-)  :-)  :-)

2 Zoi Zoi | Web | 22. července 2012 v 18:54 | Reagovat

Vážně skvěle odvedená práce :D :D Jak od Lexi, tak od Tebe :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama