Záhadný případ 9./4

18. července 2012 v 14:40 | May |  Záhadný případ 9
.
Lexi se vrátila zpátky do svého pokoje, aby se převlékla. Potom vyšla z domu a musela se překvapeně zastavit. Na chodníku stál mladík kolem dvacítky, hnědé vlasy, oči stejné barvy a přes ně elegantní brýle a opíral se o lampu. Byl to Danny. Tedy během dne, v noci je znám pod jménem Larron. Vydali se spolu do Loganova domu.
"Vím, co jsem viděla. Bylo to stejné jako tehdy s posednutým Lukasem ve škole a s tou ženou z módní firmy. Sice jsem neviděla, jestli má rudé tetování na krku, ale ten démoní hlas poznám vždycky. Na hlasy mám paměť." obhajovala se Lexi, když měl na ní Logan poznámku tipu, jestli si je vážně jistá.
"Hm, takže stínový démon." pronesl s lehkostí Danny, "Ti jsou brnkačka. Jsou pěkně slabá kategorie v našem žebříčku." záhy se posadil vedle Lexi na pohovku a dodal, "Počkáme do tmy a zničíme ho."
Lexi si rázně stoupla, "Hlavně žádné zabíjení nevinného člověka, je jen posednutý."
"V tom případě." vyložil se do toho Logan, "Musíme zjistit, kdo to je a jakou má motivaci."


Lexi se okamžitě přihlásila, že na to určitě přijde. "Podle toho, co mi ta zahalená osoba ještě před tím, než se mnou praštila o zeď, řekla: ony všechny za to musí zaplatit." uvažovala dál, "Jde tedy o něco dost osobního a jelikož napadla členku roztleskávaček, mohlo by to spolu souviset."
Byla ráda, když Logan proti jejímu návrhu, že se teď půjde vrátit do školy a pokusí se něco zjistit, nic nenamítal.Denny jí chtěl vyprovodit, ale Lexi mu oznámila, že to není třeba, zvládne to sama.

"Kdo by čekal, že po tom bude tak odtažitá." pronesl nechápavě Danny vracející se na pohovku.
"Po čem?" otázal se Logan.
"Ále, když jsem Lexi prve v noci odváděl domů, tak jsem se jí něco jako… vyznal." zasmál se.

Lexi přišla do školy a zamířila na hodinu, která zrovna probíhala. Rychle vklouzla do lavice a otevřela učebnici. Rachel jí nevěřícně pozorovala. Věděla totiž, že dneska kvůli tomu nočnímu přepadení nedorazí. Lexi si jí všimla a zamumlala na ní, že všechno vysvětlí o přestávce.
"Máš snad odpočívat." vyhrkla na ní starostlivě Rachel. Zrovna obě stály u skříněk na chodbě.
"Už jsem odpočatá, vážně." snažila se jí uklidnit, "Hele, potřebuju se tě na něco zeptat."
Sotva to její kamarádka uslyšela, protočily se jí zoufale panenky, "Tak se ptej." vzdala se Rachel.
"Ohledně toho přijímání k roztleskávačkám, nestalo se tam někomu něco špatného, ponižujícího…?"
Rachle dumala, "Hmm… vlastně jo. Na jednu holku z nižšího ročníku tam byli docela drsné." potom se snažila ještě zavzpomínat, poté přidala, "Jasně, už vím. Zaslechla jsem, jak jí říkají něco v tom smyslu, že zjizvenou tvář by k roztleskávačkám nikdo nikdy nepřijal. Fakt drsný."
Lexi zapadla skládačka do sebe. Útočník byl drobný jako dívka a chtěla zanechat jizvy na tváři jako pomstu za to, jak se k ní ošklivě zachovaly. "Jsi můj poklad." objala ji bleskově Lexi a rozběhla se do nižšího patra gymnázia.

Začala se rozhlížet po nějaké drobné dívce, která by měla mít na obličeji jizvu. Putovala chodbou, ale nikoho takového zatím nenašla. Zastavila se u automatů na pití a beznadějně si povzdechla. K ní mezitím přistoupily dvě dívky, které si přišly koupit colu. Lexi napadlo, když už je v tak bezradné situaci, že se jich zeptá na onu hledanou dívku.
"Myslíš Emily. Dneska se tu ukázala jenom na první hodině. Prý jí děsně bolela hlava a tak odešla domů." informovala jí rudovláska a snažila se přitom otevřít colu, aniž by začala stříkat kolem sebe.
"Určitě simulovala. Utekla před testem z fyziky." odvětila ta druhá, co s ní přišla.
"Nevíte náhodou, kde bydlí?" pokračovala Lexi. Doufala, že aspoň takhle ji najde.
Rudovláska zakroutila hlavou, "To fakt netušim. A pochybuju, že někdo od nás ze třídy to bude vědět. Ona je totiž docela samotářská od-" "- od té doby, co má tu jizvu." dořekla to rychleji za ní zas ta druhá.
"Dobře, už vás nebudu dál zdržovat. Jenom, jak se jí ta jizva přihodila?"
"Prý spadla z koně." odpověděla rudovláska, ta druhá se záhy ozvala, "Blázen, je jimi úplně posedlá."
Lexi poděkovala za získané informace, rozloučila se a dala se do odchodu. Ještě než jim zmizela z očí, zaslechla, jak rudovláska s tou druhou zaječely, protože celá cola na ně vypěnila.

Lexi musela po škole počkat, až začne trénink roztleskávaček. Měla v plánu si promluvit i s nimi. Rachel chtěla jít s Lexi, ale bohužel rande s jejím novým klukem bylo přednější. Naštěstí to Lexi pochopila.
"A kdy ty si najdeš čas na nějaký to rande?" otázala se ještě zvědavě Rachel.
"Záludná otázka." zašklebila se Lexi. Vůbec ji nenapadalo, jak by měla odpovědět.
Rachel nad ní jen mávla rukou, "Jsi ztracený případ, Dixonová." zasmála se pobaveně a rozloučila se.
Lexi se snažila nerozptylovat momentálně vedlejšími problémy a soustředila se pouze na svůj úkol. Stála u šaten roztleskávaček. Každou chvilku by měly dorazit z tréninku. Při čekání se Lexi hrnuly myšlenky tipu: jak by je asi mohla před hrozícím nebezpečím varovat. Samozřejmě, to že po nich v noci půjde Emily posednutá démonem, který chce, aby na vlastní kůži pocítily, co to znamená být zjizvená, říct nemůže. Okamžitě by jí zavolali psychiatra.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Zoi Zoi | Web | 19. července 2012 v 13:35 | Reagovat

Skvělý, Lexi je vážně chytrá :D A hlavně i statečná :D Docela mě překvapila ta otázka ohledně toho rande, je možné, že by si v budoucnu někoho našla? Nebo už má někoho vyhlídutého ... :D :D

2 Corii Corii | E-mail | 19. července 2012 v 14:42 | Reagovat

Příběh se vyvíjí moc hezky... nenudím se ani chviličku, líbí se mi, jak se tam pořád něco děje ;) :)) Strašně se mi i líbí všechny ty tvoje postavy tam, každý svůj ojedinělý chrakter. :D Hlavně Lexi jak se do všeho vrhá po hlavě, jsem zvědavá, jestli tu holku s jizvou najde dřív než bude pozdě. :)) ;) Těším se na pokráčko.
Plus, pěkná narážka s tím randem. :D

3 Dixi Dixi | E-mail | 19. července 2012 v 16:11 | Reagovat

Krásný, krásný :DD jako vždycky.
těším se na pokráčko ;)

4 Sarah-W Sarah-W | E-mail | Web | 20. července 2012 v 17:47 | Reagovat

Pěkné! :DD To vypěnění coly znám na vlastní kůži. Jsem zvědavá, jak to bude dál pokračovat a jak si Lexi poradí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama