Záhadný případ 9./2

4. července 2012 v 18:22 | May |  Záhadný případ 9
.
Pomalu přistála na pohovce "Poslouchám." vypadlo z Lexi poněkud váhavě.
"Určitě budeš chtít vědět, co jsme udělali s tím drahokamem." otočil se od knihovny a přešel k pracovnímu stolu, "Vrchnímu komisaři Smithovi jsme podstrčili přesnou repliku, samozřejmě bez zvláštních sil."
Lexi souhlasně pokyvovala hlavou. Přesně takhle by se zachovala i ona. Jenže stále cítila, že to není všechno, co jí chce povědět. Logan obešel stůl a stoupl si před ní k pohovce. "Ještě jedna věc. Zkus být na sebe víc opatrná." Z jeho tváře šlo poznat, že se mu to říká ztěžka. Určitě měl v původním plánu mnohem delší proslov ohledně démonů atd. Zřejmě to s Lexi už vzdal, protože by stejně příliš neposlouchala a dělala si, co ona uzná za vhodné.
"Žádný problém."
"O tom pochybuju." zamumlal si více méně pro sebe.
Najednou Lexi do klína přistál černý kocour, o kterém už věděla, že se jmenuje Silver. "To mi připomíná. Kde je vlastně Geko přes den?" otázala se směrem na Logana.
Ten úplně klidným a vyrovnaným hlasem odpověděl: "Zrovna ho hladíš."


Lexi okamžitě zastavila dlaň na jeho srsti, zatvářila se mimořádně překvapeně a její oči pomalinku sjely na kocoura, "Aha… takže u něj to pracuje podobně jako u tebe? Přes den normální, přes noc proměna do démoní podoby." stále pro ni bylo těžké uvěřit, že tenhle krásný kocourek, je ta velká divoce vypadající šelma. Logan si sedl za stůl, kam si prve přitáhl několik knih. Nevydává žádné známky toho, že by potvrdil její domněnky, ani to, že by se s ní dál o čemkoli bavil. Lexi usoudila, že zdejší zastávka na "pokec" už skončila.
Lexi se vydala domů. Cestou šla kolem kavárny, kam vždycky šla po odpracované šichtě v policejním archívu. Poté se zastavila právě přímo naproti oné policejní stanici, odkud byla novým vrchním komisařem Smithem vyhozena. "Ten o mě ještě uslyší." zasupěla naštvaně Lexi.
Když už Lexi byla skoro doma, dostala zprávu od mámy, aby ještě nakoupila. Jen se jí protočily panenky, "Nemohla mi napsat dřív." vydechla si otráveně. Otočila se a vydala se na druhou stranu od svého domu. Jakmile došla do obchodu, začalo se smrákat.

"Schválně. Copak jsi Lexi řekl, aby se přestala míchat do záležitostí démonů?" zazubil se Larron povýšeně, pohodlně usazený na dlouhé pohovce v pracovně.
Hyde jakoby se s ním neochotně bavil: "Mohl bych jí říct cokoli, stejně by to k ničemu nevedlo."
"Pravda." přidal se do rozhovoru Geko, "Jediné co přichází v úvahu a nějak by na ní platilo, je vymazání paměti." chvilku se hluboký hlas odmlčel, potom dodal, "No, ale myslím, že tohle by teď ani jeden z vás nezvládl."
"Já rozhodně ne." přihlásil se ihned Larron, "Vůbec se mi nelíbí myšlenka, že by na mě zapomněla." poté očima přejel na Hydeho a tázavě zvedl obočí, "Hyde?"
V ten moment měl zamyšlený výraz. "Můj názor… mazání paměti by problém nevyřešil. Ona je na nadpřirozené věci jako magnet." oznámil Hyde nakonec suše.
Larron se spokojeně usmál. Byl rád, že odpověděl takhle, "Fajn, paměť zůstane." shrnul to.
Opět se ozval Geko: "Už pouze máme poslední možnost: smířit se s tím, že Lexi o temném světě ví."
"To přežiju." souhlasil Larron.

Lexi konečně měla nakoupeno vše ze seznamu a vracela se osvícenými ulicemi domů. Když zrovna procházela kolem jedné menší temnější uličky, zaslechla vysoký dívčí výkřik. Lexi to vyděsilo, až jí naskákala husí kůže. Zastavila se u vchodu do uličky a zamhouřenýma očima se podívala do dálky doufající, že někoho uvidí. Náhle z ní vyběhla blonďatá dívka, vrazila přitom do Lexi a obě se svalily na zem. Lexi se rychle po ní ohlédla, dívku poznala, patří mezi roztleskávačky na jejich střední. Jakmile si jí prohlédla důkladněji, s hrůzou zjistila, že její obličej je celý pořezaný, poškrábaný a od čerstvé krve. Lexi jí hbitě popadla za ramena a pokoušela se klidným hlasem zeptat, co se stalo.
Ona se třásla hrůzou jako ratlík, "To - to ten stín, ch-chce mě zabít!" hlas jí úplně vyděšeně přeskakoval, "Nevím, kdo to j-je, neviděla j-jsem dotyčnému do-do tváře, měl kapuci." Sotva se stačila svěřit, stalo se něco nečekaného a rychlého. Dívku jakoby něco popadlo za nohu a vtáhlo jí to zpátky do tmavé uličky.

"Pomóc!" křičela ze všech plic. Lexi bez přemýšlení rychle běžela za ní.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 4. července 2012 v 19:44 | Reagovat

Moc se ti to povedlo!!Těším se na pokračování. Zkončilo to v tom nejnapinavějším okamžiku...

2 Zoi Zoi | Web | 5. července 2012 v 19:16 | Reagovat

ÚÚÚŽASNÝÝÝ!!! Jsem napnutá jak struna :D Perfektně jsi to všechno vystihla, až mi na konci naskočila husí kůže :D Škoda, že to skončilo v tom nejnapínavějším :( Už se těším na pokráčko :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama