Záhadný případ 9./1

1. července 2012 v 15:40 | May |  Záhadný případ 9
.
Lexi právě mířila z Loganovi pracovny o půlnoci domů. Nešla sama, doprovázel jí Larron. Neviděla ho od těch incidentů s krádežemi obrazů. Vypadal přesně, tak jak si ho pamatuje. Havraní vlasy s červeným melírem, na straně krku černé ornamentované tetování (poznávací znak polodémonů, jak už Lexi kdysi zjistila), a na krku se houpal řetízek s půlměsícem.
"Vážně nejsi zraněná?"
"Opravdu ne, nic mi není." ujišťovala ho už asi po páté. "Ale ty jsi mi ještě neodpověděl… Proč ses vrátil?"
Larron chvilku mlčky rozmýšlel, "Doneslo se mi, že byl ukraden vzácný drahokam, který by měl zůstat pod zámkem. Nechat tohle jenom na Hydovi… Řekl jsem si: na něj moc velké sousto. Tak jsem přišel pomoc.""Maličko ses opozdil." rýpla si s úsměvem Lexi. Stále byla hrdá na to, že onoho zloděje porazila vlastně ona sama.
Larron jí chytil za ramena a natočil si jí čelem k sobě: "Chápu, kam tímhle spokojeným obličejem míříš. Vrhla ses do pěkně nebezpečné situace. Doufám, že sis to aspoň během toho uvědomovala."
"Samozřejmě, že jsem se bála." ujistila ho, "Ale i tak mě to nedokázalo zastavit. Bylo to silnější než já."

Larron jí velice pečlivě pozoroval. Skoro ani nemrknul. Následně se pousmál, "Víš, je tu ještě jedna věc, kvůli které jsem se vrátil." přitáhl si jí o něco blíž a sametově něžným hlasem spustil, "Stýskalo se mi po tobě. Chtěl jsem tě opět spatřit."
Lexi srdce se náhle roztlouklo jako splašené. Ocitla se bez slova i bez dechu. Docela byla zaskočena. Ani se mu nevydržela dívat do očí. Uhýbala pohledem, co to dalo. "Eh, no." odkašlala si, "To je od tebe… milé." rozpačitě pokračovala, "Je - je pozdě. Už bych měla jít domů." Hbitě se od něj vyprostila a s rudými líčky se dala do chůze. V duchu jen děkovala za to, že před sebou má pouze jednu ulici.

Rachel pozorovala svoji kamarádku, jak tiše sedí v lavici vedle ní a zřejmě pozoruje malé bílé mráčky na obloze. Takhle zamyšlená póza jí k ní nějak neseděla, musela se zeptat, "Lexi, co je to dneska s tebou? Přídeš mi nějak mimo… tedy víc mimo než normálně."
"Cože?" Lexi nevěděla, která bije. Rachel jí zrovna vytrhla ze vzpomínání na minulou noc. Přehrávala si onu scénu, jak pomocí zeleného drahokamu poráží zloděje, který chtěl jeho moc využít ke své pomstě.
"Co je s tebou?"
"Asi jsem se jen málo vyspala. Proto jsem víc mimo… než obvykle." uculila se Lexi. Poté obrátila list, "Spíš mi pověz, Rachel, jak ti dopadlo přijetí mezi roztleskávačky."
"To snad poznáš. Kdyby mě přijaly, tak tu poskakuju s třásněmi." pro názornou ukázku zamávala nad sebou rukama, "Ale jak vidíš, tak nic. Nevzaly mě. Stejně, jsem kupodivu za to ráda. Myslím, že ty ranní rozcvičky tak brzy bych asi nedala." Obě se vzápětí pouštějí do bouřlivě pobaveného smíchu.

Po odsedění si povinných hodin ve škole a po rozloučení se s Rachel, Lexi zamířila rovnou k Loganovi domů. Měla hned několik důvodů. Jako například zjistit, jak se mu daří a zeptat se, co bude s drahokamem. Popadla kliku od vchodových předních dveří. Věděla, že budou odemknuté a postoupila ke dveřím od pracovny. Zde už zdvořile zaklepala. Chvilku žádná odezva, ale nakonec se mírně pootevřely. Lexi vešla dovnitř a uviděla Logana hledajícího něco ve své obří knihovně napasovanou knihami odspoda nahoru. Škvírku mezi nimi by Lexi určitě hledala marně.
Když zjistila, že je úplně v pořádku, opadl z ní ten těžký pocit strachu, který měla už od včerejší noci. Ta úleva byla obrovská. Vesele pozdravila, "Ahoj. Vypadáš dobře. Musím uznat, že tvé léčivé schopnosti jsou vážně pozoruhodné."
"Fajn, že si tu. Chtěl jsem s tebou mluvit." jeho hlas zněl docela chladně. Gestem ruky jí naznačil, ať se posadí.
Pomalu přistála na pohovce "Poslouchám." vypadlo z Lexi poněkud váhavě.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 2. července 2012 v 21:16 | Reagovat

Opravdu skvělé!! Jsem zvědavá na pokračování. Zaujalo mě chování Logana - proč najednou obrátil o 180 stupňů...snad se brzy všechno dozvím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama