Červenec 2012

Za trest / 18 /

30. července 2012 v 13:33 | May

.
.....Vzala jsem koště, vylezla si na podium a začala ze zadní části. A jak si tak hezky metu a metu a přemýšlím u toho o všech prkotinách, co mě v daný moment napadly, jsem zaslechla nějaké jemné praskání. Přestala jsem v nucené uklízecí činnosti. Rozhlédla se kolem sebe, ale nic podezřelého nenašla. Zvuk malinko zesílil a já si uvědomila, že to přichází ze shora nade mnou. Byly tam reflektory. Můj instinkt mi okamžitě nařídil:uhni, huso hloupá!
Stihla jsem to jen taktak. Jedno z osvětlení se zřítilo dolů, přímo na místo, kde jsem stála před pár vteřinami. Díky mému zbrklému úhybnému manévru jsem skončila ležmo na tmavých parketách podia a v ruce (přesněji pod loktem) zaražený kousek barevného skla, který po nárazu odletěl.

Záhadný případ 9./6

25. července 2012 v 18:59 | May |  Záhadný případ 9
A máme tu závěrečnou část 9.série...

.
Lexi se zamyslela nad jeho slovy. Došlo jí, že určitě mluví o mazání paměti, tenkrát to přece na ní Hyde po útoku démona zkoušel. Dokonce dvakrát. Říkal, že jí musí nechat zapomenout. "Aha" vydechla, "Takhle udržujete ten váš nadpřirozený svět pod pokličkou. Prostě nechat zapomenout… takže to vážně umíte?" otázala se pro jistotu a přelétla pohledem po obou dvou.
"Samozřejmě." Larron se otočil na houf zmatených roztleskávaček, kterésemknuty stály v rohu a byly v naprostém úžasu. "Není se už čeho bát, dámy. Jste v bezpečí." Když je konejšivým hlasem uklidňoval, pomalu se k nim i přibližoval. "Za momentíček se budete cítit, jako by se nic hrozného nestalo."
Lexi ho při tom chtěla bedlivě pozorovat, aby zjistila, jak to vlastně funguje, jenže Hyde ji chytil za rameno a trhnutím ji otočil na druhou stranu. "Jestli se mu podíváš teď do očí, mohlo by to zasáhnout i tebe." vysvětlil, ale on sám se díval.

Za trest / 17 /

24. července 2012 v 13:20 | May
.
.
......"Říkáš pomstu pro Andyho." zopakoval po černovlásce Viktor, s odfrknutím se usmál, "Být tebou před Tygřicí o tom nemluvím."
......"Pravda," vydechla jsem do vzduchu naprosto klidně, aniž bych se na hlouček kolem stolu otočila, "Jsem ta nejmíň vhodná osoba, před kterou bys měla takhle pitomě žvatlat."
......"Jasně já zapomněla, Bl… Bl..Blbka prvního kalibru, že? Tuhle přezdívku mám radši, než T-y-g-ř-i-c-e." posměch z její tváře jsem cítila přímo na zádech.
Otočila jsem se, kupodivu jsembyla v naprostém klidu, "Máš snad vadu řeči, že tak divně koktáš? Zní to dost blbě. Radím ti tu pusu zavřít…"
......"Nebo?" zvedla na mě provokativně obě obočí.
Trošičku mě uráží, že se nebojí mě takhle schválně vyburcovávat, po mé reputaci tady na škole. Odvětila jsem"Dopadneš mnohem hůř než Godzila, hlava v punči to zaručeně nebude."

Záhadný případ 9./5

21. července 2012 v 11:40 | May |  Záhadný případ 9
.
Nakonec usoudila, že v podstatě nemá, o čem s nimi mluvit. Dala se chodbou z budovy. Při cestě ven uviděla partu roztleskávaček. Tvořily uzavřený kruh a něco si štěbetaly. Lexi rychle přicupitala co nejblíže k nim. Schovala se za sloup a poslouchala. Po pár minutách se dozvěděla, že na dnešní noc chystají tajný rituál, který je určen pro uvedení nováčků do týmu. "No skvěle. Takhle je bude mít hezky všechny pohromadě na jednom místě."pomyslela si Lexi, potom se otočila a dala do svižného kroku, "Musím o tom hned říct Loganovi. Jinak to bude pěkná mela."

Slunce zapadlo a Lexi čekala na domluveném místě. Seděla na lavičce kousek od školního zadního vchodu a vyhlížela Hydeho s Larronem. Netrpělivě klepala nohou a ptala se sama sebe, kde jen můžou být. Náhle uviděla, jak na ní něco rychle vrhlo stín. Leknutím nadskočila.
"Klid. To jsem já." zazubil se Larron.
"Tohle mi už nikdy nedělej!" osočila se, poté si něčeho všimla, "Kde je Hyde?"
"Už šel dovnitř."
"Proč šel napřed?"
Larron znuděně vydechl, "Chtěl si situaci obhlídnout sám."
"Vážně neumí pracovat v týmu." postěžovala si Lexi a vydala se rázným krokem k zadnímu vchodu do školy.

Smrt je jen

21. července 2012 v 11:25 myšlenky
...

Smrt je jen začátek, ale až té druhé kapitoly.

William Shakespeare...
...

Za trest / 16 /

18. července 2012 v 14:56 | May
.
.
......"Vždyť víš. Je do něj dlouho zamilovaná. Konečně se jí podařilo s ním se dát dohromady a je z toho v euforii, takže nevidí skutečnost, jen to hezké, co vidět chce. Je nad slunce jasné, že když ji začneme přesvědčovat o opaku, nedopadne to dobře."
Tak teď jsem si podepřela hlavu dlaní já, ale ne zasněně, nýbrž zoufale: "Zapeklitá situace."
Andy odložil příbor na talíř. Zřejmě přestal doufat, že by jídlo mohla začít chutnat lépe, "Pro zatím toho zmiňovaní se před ní o Viktorovi necháme. Jsme její kamarádi a musíme držet pospolu."
......"Beru." přitakala jsem trochu neochotně, "Půjdu se jí pak zas omluvit."
Andy vzal mou dlaň do své o mnoho mohutnější, "Všechno dobře dopadne." ujistil mě s mega mexickým úsměvem a zářícími zuby.
......Jeho poslední slova se mi v hlavě přehrávala ještě dlouho. Dokonce i ve výtvarné třídě číslo dvě. Zajímavé bylo, jakmile jsem vstoupila dovnitř, bylo, že Viktor nikde. Mám to dneska ale kliku. Asi ho to vykonávání trestu nějak zmohlo a má v úmyslu se z něj vyvlíknout. Možná, že zrovna teď je v kanceláři s Cruelou a slibuje jí hory doly, proto aby mu vrátila všechno, co zabavila, slitovala se, zrušila trest…

Záhadný případ 9./4

18. července 2012 v 14:40 | May |  Záhadný případ 9
.
Lexi se vrátila zpátky do svého pokoje, aby se převlékla. Potom vyšla z domu a musela se překvapeně zastavit. Na chodníku stál mladík kolem dvacítky, hnědé vlasy, oči stejné barvy a přes ně elegantní brýle a opíral se o lampu. Byl to Danny. Tedy během dne, v noci je znám pod jménem Larron. Vydali se spolu do Loganova domu.
"Vím, co jsem viděla. Bylo to stejné jako tehdy s posednutým Lukasem ve škole a s tou ženou z módní firmy. Sice jsem neviděla, jestli má rudé tetování na krku, ale ten démoní hlas poznám vždycky. Na hlasy mám paměť." obhajovala se Lexi, když měl na ní Logan poznámku tipu, jestli si je vážně jistá.
"Hm, takže stínový démon." pronesl s lehkostí Danny, "Ti jsou brnkačka. Jsou pěkně slabá kategorie v našem žebříčku." záhy se posadil vedle Lexi na pohovku a dodal, "Počkáme do tmy a zničíme ho."
Lexi si rázně stoupla, "Hlavně žádné zabíjení nevinného člověka, je jen posednutý."
"V tom případě." vyložil se do toho Logan, "Musíme zjistit, kdo to je a jakou má motivaci."

Co nevím

12. července 2012 v 14:48 myšlenky
...
Co nevím, o tom si nemyslím, že to vím

Platón

Záhadný případ 9./3

8. července 2012 v 12:18 | May |  Záhadný případ 9
__________________________________________

Tak jsem zpět doma a přináším Vám další část příběhu Záhadný případ. ;)
Doufám, že se bude líbit. =)
__________________________________________

.
"Pomóc!" křičela ze všech plic. Lexi bez přemýšlení rychle běžela za ní. Spatřila drobnější postavu oblečenou do sportovní mikiny, na hlavě nasazenou kapuci a u zdi si přidržovala onu vystrašenou a z tváře krvácející dívku. Neznámá osoba si napřahovala ruku s rudými drápy od krve. Zřejmě se opět chystala seknout blondýnu do obličeje.
"Myslím, že to už by jí stačilo!" vyhrkla rázně Lexi. Neznámá osoba se po Lexi vůbec neotočila, pozorovala dívku, kterou přidržovala zády ke zdi. Pomalu uvolnila sevření kolem jejího krku a dívka se v bezvědomí svalila na zem. Hned na to se osoba ve sportovní mikině obrátila na Lexi.
Ta si jen v duchu nadávala, do jaké strašné situace se to zase dostala. "Mám na to učiněný talent." pomyslela si, když se osoba k ní přiblížila. "Všechny za to zaplatí. Všechny! Musí!" oznámil zuřivý divně deformovaný hlas. Potom jako lehké pírko Lexi byla odhozena. Narazila zády do zdi a přistála do poskládaných prázdných krabic u kontejneru.

Záhadný případ 9./2

4. července 2012 v 18:22 | May |  Záhadný případ 9
.
Pomalu přistála na pohovce "Poslouchám." vypadlo z Lexi poněkud váhavě.
"Určitě budeš chtít vědět, co jsme udělali s tím drahokamem." otočil se od knihovny a přešel k pracovnímu stolu, "Vrchnímu komisaři Smithovi jsme podstrčili přesnou repliku, samozřejmě bez zvláštních sil."
Lexi souhlasně pokyvovala hlavou. Přesně takhle by se zachovala i ona. Jenže stále cítila, že to není všechno, co jí chce povědět. Logan obešel stůl a stoupl si před ní k pohovce. "Ještě jedna věc. Zkus být na sebe víc opatrná." Z jeho tváře šlo poznat, že se mu to říká ztěžka. Určitě měl v původním plánu mnohem delší proslov ohledně démonů atd. Zřejmě to s Lexi už vzdal, protože by stejně příliš neposlouchala a dělala si, co ona uzná za vhodné.
"Žádný problém."
"O tom pochybuju." zamumlal si více méně pro sebe.
Najednou Lexi do klína přistál černý kocour, o kterém už věděla, že se jmenuje Silver. "To mi připomíná. Kde je vlastně Geko přes den?" otázala se směrem na Logana.
Ten úplně klidným a vyrovnaným hlasem odpověděl: "Zrovna ho hladíš."

Co se u nás děje...Rfp 2012!

2. července 2012 v 12:52 | May + Diggy |  May
.

Info pro návštěvníky blogu a sb... May a Diggy si jedou užít Rock for people 2012 xD

Prázdniny by se měly začít pořádně... a to hodně pořádně =) Jsem si celkem jistá, že skoro každý z Vás má na začátek července vymyšlené plány. Takže všem těm, kdo je mají, přeji, ať se všechno vydaří a užijí si zábavu, stejně jako my.

Záhadný případ 9./1

1. července 2012 v 15:40 | May |  Záhadný případ 9
.
Lexi právě mířila z Loganovi pracovny o půlnoci domů. Nešla sama, doprovázel jí Larron. Neviděla ho od těch incidentů s krádežemi obrazů. Vypadal přesně, tak jak si ho pamatuje. Havraní vlasy s červeným melírem, na straně krku černé ornamentované tetování (poznávací znak polodémonů, jak už Lexi kdysi zjistila), a na krku se houpal řetízek s půlměsícem.
"Vážně nejsi zraněná?"
"Opravdu ne, nic mi není." ujišťovala ho už asi po páté. "Ale ty jsi mi ještě neodpověděl… Proč ses vrátil?"
Larron chvilku mlčky rozmýšlel, "Doneslo se mi, že byl ukraden vzácný drahokam, který by měl zůstat pod zámkem. Nechat tohle jenom na Hydovi… Řekl jsem si: na něj moc velké sousto. Tak jsem přišel pomoc."