Záhadný případ (8./6)

23. června 2012 v 10:37 | May |  Zahadny pripad8
.
Závěrečná část osmé série.

Všiml si, že Lexi se tváří trochu vyděšeně. Zle se pousmál, byl si jist, že tahle holka mu určitě nijak neublíží.
"Raději mě nepodceňuj!" ozvala se rázně Lexi, jakoby mu četla myšlenky. Uchopila drahokam do pravé ruky a natáhla před sebe. Johnovi bylo hned jasné, o co se snaží. Rychle k ní běžel vzít drahokam, ale už bylo pozdě. Zelená koule energie ho odmrštila mezi krabice a kontejnery, které se nacházely ve skladu.
Lexi si pořádně úlevou vydechla. Hbitě schovala drahokam do kapsy a doběhla k černé šelmě.
"Jsi v pořádku, Geko?"
Jemně máchl na znamení tlapou, "Zvládnu to. Jen mi dej chvíli." odkašlal si, "Jak je na tom Hyde?"
Lexi se náhle otočila dívající se na proraženou zeď. Zatvářila se vyděšeně a šeptla sotva slyšitelně, "Hyde." Už pelášila k němu na druhou stranu.


Ležel nehybně na zemi a na první pohled nevykazoval žádné známky života. Lexi u něj padla na kolena a zmatená, tím jak by mu mohla pomoc, ho prohlíží. Když rukou přejela po jeho hrudi, ucítila něco mokrého. Podívala se na dlaň. Pokrývala jí rudá krev. Snažila se nepropadat panice, jenže zrovna snadný úkol to není. "Uf - dýchá. Naštěstí dýchá." pomyslela si s mírnou úlevou. Pak se s ním pokusila malinko zatřást, volat jeho jméno, zkrátka cokoli, aby ho probudila. Najednou zaslechne prudké a ostré vydechnutí. Hyde pomalu otevírá oči.Lexi se nad ním nadšeně naklání, "Užse probouzíš… skvěle. Jen tak dál." povzbuzovala ho.

Zdálo se, že Hydeho trochu zabolí každé nadechnutí. Zrak mu spočinul na Lexi, která se nacházela nad ním. "Ty." sykl s námahou, "Co tu…" nedokázal to dopovědět, neměl ještě příliš sil.
"Potom ti všechno řeknu." vysvětlila stroze a obrátila se strachem v hlase, "Jak se cítíš? Bolí to? Máš krvavou ránu na hrudi. Nevím, jak ti mám pomoc."
Hyde se okamžik soustředil na dýchání, než zareagoval, "Nemusíš mít strach. Zvládnu to. Jsem polodémon, něco vydržím." Už šlo na něm poznat, že mluvit nebolí tak jako předtím, to samé platí o dýchání. Poté se mu podařilo s její pomocí opřít se zády o sloup, který stál hned za ním.

Nyní ho zajímala jediná věc: "Kde je John?"Lexi se mírně pousmála, "Ten leží v bezvědomí nedaleko odtud. A drahokam je v bezpečí mojí kapsy." Zatvářil se překvapeně, takovou odpověď vážně nečekal. Nadechoval se opět něco říct, ale Lexi ho předběhla, "Geko odvrátil jeho pozornost a já ho pak porazila jeho vlastní zbraní." Potom se mu hluboce zadívala do očí, měla sebevědomý pohled, "Zapamatuj si, dneska ti tahle tebou podceňovaná holka zachránila život." a spokojeně se usmála.
Hyde má, co dělat, aby to všechno překousnul. Odvrátil od ní oči a tvářil se zamračeně. Lexi vůbec tuhle jeho reakci nechápala. Čekala něco ve smyslu uznání, aspoň malého uznání. A ne tohle chladné chování.Lexi cítí sto chutí na něj zaječet, ale přebíjí ho pocit, že je ráda, že je na živu. Nakonec jen nesouhlasně pokyvovala hlavou "Přesně jak říkal, umí být pěkně paličatý." utrousila Lexi poznámku do vzduchu.

"Jsem rád, že jsi stále mezi námi, Hyde." ozvalo se zvonivým rozléhajícím hlasem. Šelma právě vešla otvorem ve zdi, "Vypadá to, že jsi dostal pořádně zabrat."
Hyde ale jakoby ho ignoroval a změnil téma, "Geko, později si budeme muset promluvit o tvých nových praktikách."
"Jistě." souhlasil klidným hlubokým hlasem.
Lexinesnášela pocit, když jí něco uniká. A právě teď ho cítila. Její zrak přejel z velké šelmy zpátky na Hydeho. Znova spatřila jeho ránu na hrudi. Starostlivě pronesla, "Vážně budeš bez pomoci v pořádku? Určitě tě schopnost démona vyléčí?"
"Nemusíš se bát, Lexi." uklidňoval jí Geko. Poté na Hydeho pokyn přišel až k němu. "Odneseš mě na zádech domů. Ber to jako část trestu." informoval ho Hyde a už se sápal na hřbet.

Za nějakou dobu se všichni tři dostali až do jeho domu u centra. Lexi vešla do pracovny jako poslední a zavřela za sebou dveře. Rozsvítila lampičku, mezitím si Hyde velice opatrně sundal černý kabát a svalil se vyčerpaně na dlouhou širokou pohovku. Vydechl si způsobem, jakožeje rád, že má všechno konečně za sebou.
Náhle se nečekaně začala otáčet kancelářská židle u pracovního stolu.

Lexi se úplně zatajil dech, kdo by to mohl být. Překvapeným výrazem sleduje onu osobu, která se právě na všechny čelem otočila. "Larron?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Zoi Zoi | Web | 28. června 2012 v 12:07 | Reagovat

Jůůů já jsem tak strašně ráda, že jsi sem hodila Záhadný případ :D :D Tuhle kapitolovku miluju :D Tak strašně moc by mě zajímalo, co jim Larron chce? Určitě to nebude nic pěknýho, že? :-? Jujky, takhle to useknout zrovna v tý nejnapínavější části...grrr to se mi vůbec nelíbí. Nene :D
PS: Jsem ráda, že se nový nápad líbí :D Snad budou mít stejný názor i ostatní. Jinak, tu autoškolu jsem tak trochu projela. Sice jsem neudělala žádnou botu, ale instruktor měl blbou náladu :( A abych tam šla znova, tak na to už fakt nemám nervy. Budu jezdit autobusem a chodit pěšky, to přece ještě nikdy nikoho nezabilo :D :D

2 Dixi Dixi | E-mail | 29. června 2012 v 13:05 | Reagovat

Páni. :D Byla to dloouhá pauza, ale tak, jsem ráda, že si dopsala tu 8. sérii :)) Moc se mi tenhle příběh líbí ;) Jen tak dál. Jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet a co pak tam asi zas bude dělat Larron :D Pamatuju si ho z minula, tahle postava je fakt super! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama