Záhadný případ (8./5)

23. června 2012 v 10:37 | May |  Zahadny pripad8
.
Poprvé, co na ní promluvilo zvíře. Pomalu pohnula hlavou do strany a uviděla velkou šelmu s tělem černého pantera, ale na sobě má šedomodré pruhy. Jeho oči v šeru svítily jako dvě studánky.
"Geko?" vypadlo z Lexi nevěřícně, aniž by si to uvědomila. Byla trochu v šoku a ústa měla dokořán.
"Jsem rád, že si pamatuješ mé jméno. Dost to oceňuji." Pak obrátil list, "Copak se stalo mezi tebou a Hydem?"
Lexi trvalo, než zbystřila, že jí démoní šelma položila otázku. Nakonec z ní vypadlo, "Střet názorů."
"Hm, ani mě to neudivuje. Sám mám velkou práci s ním vycházet. Někdy umí být dost paličatý. Ale teď bych rád přešel k hlavní věci."Lexi se zvědavě naklonila blíž a tázavě zvedla obočí, šelma pokračovala, "Víš něco o tom zeleném drahokamu, Lexi?"
"Jen to, že dává nějakou zvláštní moc. Jinak nic konkrétního."
"Ano, dává moc - pouze člověku. V rukách jakékoli nadpřirozené bytosti se z něj stává bezcenná věc. Jedině lidem poskytuje svou tajemnou sílu. Byl kdysi dávno vyroben, aby chránil obyčejné lidi před stíny a démony. Ale člověk ho začal používat i v boji proti svým druhům a tak byl drahokam ukryt a vyrobila se spousta padělků, aby se tak snadno znova nenašel."


Lexi začala uvažovat: "Takže ten John, který ukradl drahokam, věděl přesně, co s jeho pomocí dokáže."
"Zřejmě z velmi dobrého zdroje získal potřebné informace. Funguje jenom v noci, a když chceš ovládnout jeho moc, musíš znát různá aktivační slova a pohyby." Poté se Geko zamyslel, za okamžik spustil, "Kdo ví, jaké má úmysly a co s drahokamem, chce udělat. Proto je nutné ho získat zpět."
Lexi chápavě pokyvovala hlavou a obočí se jí jemně přitom krčilo. Podívala se ven z okna, kde panovala noc. "Ráda bych mu pomohla." vyjádřila se tiše Lexi.
Geko nijak nereagoval, dával si na čas, "Vlastně -" nadechl se dunivě, "Možná by si přeci jen mohla pomoc." Sotva to Lexi uslyšela, vylítla z pohovky jako torpédo, "Vážně?"
"Ano." odpověděl jasně, "V tom případě musíme najít Hydeho. Cestou ti všechno vysvětlím."
Lexi se pozastavila nad jednou maličkostí, "A jak ho najdeme?"
"Ve stopování jsem jednička." pochlubil se.

Hyde opatrnými a tichými kroky postupuje podél vysoké zdi. Zrovna se nachází v jednom skladu na kraji města. Dovedl ho sem samotný zloděj.Jeho poslední stopa mířila právě na tohle odlehlé místo. Hyde pozoroval upřeně všechno a každou maličkost. Neměl tušení, kde by onen John teď mohl být, anebo rovnou odkud by na něj mohl zaútočit. Do budovy vháněl jemné stříbrné světlo měsíc na ústupu. Hyde se rázně zastavil, protože něco zaslechl. Načež jeho démoní instinkt zavelel uhnout. Měl to jen tak tak. Zelená jiskřivá koule energie prolétla přímo do zdi vedle něj a zanechala po sobě hluboký kráter.

"Skoro! Teď se ale trefím určitě!" zakřičel mužský hlas. Opodál stál muž v černém, přes hlavu měl kapuci a na krku visel zelený drahokam. Znovu ho uchopil do pravé ruky, natáhl ji před sebe a chystal se na další útok. Tomu se Hyde opět úspěšně dlouhým úskokem vyhnul, "Abys mě dostal, na to máš až příliš hroznou mušku." rýpl si povýšeně a rychle se přemístil až ke svému protivníkovi. Zrovna když se napřahoval zasadit mu pořádnou omračující ránu pěstí, uviděl, jak si John něco zamumlal a kolem něj se rozzářilo zelené jiskřivé pole. Obsahovalo to tak neuvěřitelnou sílu, že to s Hydem prorazilo skrz zeď a ještě pár vteřin jel po zádech. Zastavil se až o sloup.

John se zákeřně zakřenil a oči mu svítily zeleně jako dvě baterky. Neměl ale dlouho čas se radovat, zaslechl pronikavý zvířecí řev. Když se otočil, skočila po něm mohutná černá pruhovaná šelma. Napřáhla tlapu a chtěla ostrými drápy seknout, ale ležící muž byl o něco rychlejší. Díky moci zeleného drahokamu se Geko svíjí na zemi v křečích po energické jiskřivé kouli. Muž se vyčerpaně postavil, dýchal jako o závod a skláněl se nad nyní ležící šelmou. "Mě nedokážete porazit." přecedil mezi zuby, "Nikdo z vás! Teď se konečně budu moct pomstít všem..." divně se zasmál, působil jako smyslů zbavený "Zřejmě začnu u toho chlapa, kvůli kterému mě opustila žena!"

V ten moment, co John měl svůj proslov, Lexi se tiše jako myška vplížila až k němu. Díky jeho rozptýlení využila své šance, na kterou čekala. Prudce mu z krku strhla drahokam a dala se na rychlý ústup. Muž byl velice zaskočený, jenže nezabralo to ani pár sekund a naštvaným výrazem směrem k ní křičel, "Vrať to, ty malá potvoro!" Probodával jí pohledem, jeho oči už zeleně nesvětélkovaly, byly oříškové barvy. Všiml si, že Lexi se tváří trochu vyděšeně. Zle se pousmál, byl si jist, že tahle holka mu určitě nijak neublíží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama