Za trest / 9 /

15. dubna 2012 v 11:57 | May
.
.
.....Andy se mezitím, co jsem se utápěla v pocitu, že mám navrch, ke mně přiklonil: "Celou cestu jsem byl mezi nimi a mluvil, a mluvil, a mluvil o mé rodné zemi. Škoda, že si tu jejich pokaženou romantiku neviděla." pousmál se, "Já jsem si to doslova užíval."
....."To je mi jasný." zareagovala jsem a ťukly jsme si spiklenecky pěstmi.
Kate náhle vyskočila na nohy, "Ta je moje oblíbená! Jde se na parket." vyzvala nás a už se dala v rytmu do chůze pryč.
....."Jsi na řadě. Vytas svoje drápky." a s těmito slovy mě Andy opustil a nechal mě samotnou s Viktorem. Ten zrádce! Copak neví, že dva lvy nemůže nechat u sebe. Budou totiž spolu bojovat o to, kdo je z nich větší King.
Pomalu jsem se podívala na Viktora a ten už měl na tváři provokativně povýšený úsměv. Je to tu, boj právě započal.
Už jsem to nevydržela a spustila, "Že tě to vůbec baví!" jemně naklonil hlavu na stranu, já pokračovala, "Manipulovat s lidmi!"
....."Baví." ozval se po chvilce a jeho modré oči se zaleskly.
Založila jsem si ruce, pohodlně opřela a prohodila, "Hmmm, je mi tě fakt líto."
....."Proč pak?"
....."Mít kolem sebe ty, kteří znají jen tvoje přetvářky, je poněkud smutný, nesmyslíš."
Viktor si vydechl, "Zníš tak sebejistě…, jenže pochybuju, že rozeznáš, co předstírám a co ne."
....."Neboj, mám tě prokouklého jako rentgenem."
....."Opakuju se… pochybuju." odvětil tak, že slova kvůli hlasité hudbě ke mně jen taktak dolehla a zvedl se: "A co tvoje přetvářky? Liší se tolik od těch mých?"


.....Když odcházel, podle mého názoru zbaběle pryč, nechal mě v tápání po významu jeho posledních slov...
…Vždyť já přece se všemi jednám na rovinu. Eh, teda skoro, ale určitě nemám takové přetvářky jako on a netahám za nos nikoho jako on Kate! Sakra, ten mě vytáčí. Nemůže si odejít jen tak uprostřed rozhovoru. Jak se jinak mám dozvědět pointu toho, co myslel. Vstala jsem hbitě, že ani nevím, jak je to možné a upalovala za ním si to vyříkat. Cestou ke vchodu, protože jsem ho prve viděla vycházet ven, jsem narazila na Andyho. "Máš recht." souhlasila jsem s ním rozhořčeně. Andy měl výraz, že vůbec nechápe, o čem to teď mluvím, proto jsem se zastavila a vysvětlila "Beru ten tvůj "geniální" plán. Je čas zjistit o nepříteli, co nejvíc informací." Obratem jsem se potom k němu otočila zády a vystřelila ven.
.....Vyšla jsem na velkou dřevěnou terasu, kde se nacházely samé lavičky, stolky a malý bar (ve stylu pláže), kvůli tomu, aby nikdo náhodou i tady venku nezůstal na suchu a neměl, co pít. Různě barevné lampiony, které visely všude nad hlavami, vrhaly velice jemné tóny světla, takže menší šero tu bylo. Rozhlížela jsem se důkladně kolem sebe, jestli náhodou onu dotyčnou osobu, kterou hledám, neuvidím v některé tlupě lidí vedoucí rozhovory. Bohužel jediný na koho jsem narazila, byla ta, které jsem se celý večer snažila jaksi vyhnout a oželet její milé poznámky.
....."Koho pak tu potkávám, poskoka." vypustila jako útočící kobra.
V ten moment jsem si jen představovala ruce kolem jejího snobského krčku a neustále se zpevňující stisk, až do té doby, než vydechne naposledy.
....."Halo!" zamávala mi před obličejem, "Máš čím dál delší vedení."
Vrhla jsem na ní tak vražedný pohled, že se dokonce její dvě služky hrůzou zalekly a stouply si o krok dál. "No já nevím… Godzilo." tu přezdívku z duše nenávidí, "Zřejmě můj mozek nezpracovává tvý blbý kecy."
Gloria nafoukla tváře. Čekala jsem, že bude následovat něco jako, když lokomotiva vypustí obří množství páry a nepůjde vidět na krok. Avšak nic takového se nekonalo. Místo toho změnila taktiku a také téma.
....."Tvé kamarádky Kate je mi vážně líto." nasadila falešné psí oči a nevinný hlásek, "Každý ví, že si s ní Viktor jen hraje." pak vydechla, "Kdypak ho asi omrzí?"
....."Začínám si myslet, že zapomínáš, s kým teď mluvíš." vydala jsem ze sebe pomalu a hrubě, jak jsem se snažila krotit chuť zabíjet.
....."Myslíš špatně." zašeptala blíž ke mně.
Tak fajn, končím se sebekontrolou. Je čas pustit Tygřici ven! Hbitě jsem ji chytila za uměle navlněné vlasy a hlavu jsem jí ponořila do červeného punče za mnou. Chviličku jsem jí nechala v tom hezky vykoupat. Zatím se všichni otočili na nás a sledovali, co se děje. Pustila jsem ji a se zaskočeným výrazem se rychle vynořila. Pomalu otočila hlavu na mě. Zaskočený výraz stále zůstával, ústa mírně dokořán a všude z ní kapala narůžovělá tekutina.
....."Tyy!" přecedila mezi zuby.
....."Správně, já." usmála jsem se jedovatě a naklonila jsem se k ní blíž, "Zkus ještě jedno slovo o Kate a věř mi, že nezůstane pouze u punče." Gloria po mém výhružném tónu ani necekla. Spokojeně jsem ji i obě služebnice, které zíraly jako právě vylovení vorvani, obešla a zamířila najít svůj původní cíl.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám design

Ano...je super 65% (464)
Tak napůl 17.9% (128)
Ne...nelíbí 17.1% (122)

Komentáře

1 Zoi Zoi | Web | 18. dubna 2012 v 14:23 | Reagovat

SUPERRR :D :D Opravdu se to úplně úžasně rozjelo :D Škoda jen, že nevidím ten Godzilin výraz na vlastní oči :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama