Za trest / 6 /

24. března 2012 v 16:21 | May |  Za trest / 6 /
.

.....Procházeli jsme chodbou a narazili na další známou tvář. Andy mě zastavil a ukázal někam dopředu, "Pořád terorizuje školu jako Tokio?"
....."Godzila přece zůstane navždy Godzilou." prohlásila jsem suše. Zkrátka některé věci se nemění, a ani měnit nebudou. Poté jsem se podívala na hodiny a jen si zhluboka a otráveně povzdechla. Můj kamarád s mexickými kořeny si toho všiml a okamžitě na to následovala typická reakce, co se děje. Děje se to, že musím jít pomáhat s tou pitomou divadelní hrou. Jak já tohle nenávidím! O tom trestu a o výhružce vyhazovem ze střední jsem mu už povyprávěla, když chtěl slyšet ty drby.
....."Možná bych to všechno dokázala překousnout, jenže to by tam nesměl být taky Viktor. Od kdy se stávají noční můry skutečností?"
Andy se náhle nade mnou pozastavil: "Počkat, on tam bude s tebou?"
....."No jo. Poskok jako já." přikývla jsem s nezájmem. Pak jsem se koukla na Andyho a šlo poznat, že mu něco v hlavě šrotuje. Rychle jsem proto podotkla: "Já vím, skvělá příležitost mu udělat pěkně ošklivé věci." zahihňala jsem se škodolibě, jenže on měl stále ten zamyšlený výraz, a potom to přišlo.


....."Ne, skvělá příležitost se s ním lépe seznámit a najít jeho slabiny." podíval se směrem na mě, jako kdyby zrovna řekl něco neuvěřitelně geniálního. Mě to ale přišlo jako něco neuvěřitelně ujetého.
....."Zbláznil ses? Nebylo v tom Mexiku na tebe příliš vedro a ještě se tvůj mozek z toho neaklimatizoval?"
Chytil mě za ramena: "Mantén a tus amigos a tu lado y tus enemigos más cerca." Tak teď jsem na něj civěla jako největší idiot na světě. Ze španělštiny totiž neovládám víc jak deset slov. Andy se mnou jemně zatřepal, "Přátelé si drž u těla a nepřátelé ještě blíž."
Aha, tohle myslí, "Tím mě stejnak nepřesvědčíš." vyjádřila jsem se nesmlouvavě a dost jasně, nebo aspoň jsem to tak pokládala.
.....Právě jsem zjistila, že i Andy umí vyrobit pěkně ďábelsky ďábelský výraz a ještě, když pak řekl, že je nutné podstupovat jisté oběti k dosažení našeho cíle, bla, bla, bla… Sakra on mě nakonec fakt překecal!
Postávám si tak nenápadně v zákulisí a zpozorovala jsem Viktora, jak se na podiu zábavně vybavuje s jednou mou spolužačkou ze třídy, a já si jen představovala, jak bych k němu napochodovala a s velkou chutí shodila dolů do hlediště. Sotva jsem si celou scénku promítla, ucítila jsem za sebou takovou zvláštní negativní energii. Pomalu jsem se otočila.
....."Dnes jsem si všimla, že Andy se vrátil z teplých krajin." vypustila z pusy Gloria provokativně.
....."Eh, skrytá narážka." zamumlala jsem tiše. Přehodnocuju situaci. Ji bych nejraději shodila z toho podia, a kéž by mohlo být ještě o několik metrů vyšší. "Co chceš?" šla jsem nekompromisně rovnou k věci. Godzila zamrkala mandlově zabarvenýma očima a hlavu mírně naklonila do strany, "Mám ti vzkázat od pana Adamse, že máš přinést jeho červené desky, které zapomněl, leží na stole v jeho kabinetě a hni sebou poskoku!"
Super, už to začíná. "Jo tak… já myslela, že tu hraješ Julii a ne poštovního holuba." odvětila jsem nepříjemně při odchodu a ještě jsem stihla dát oči v sloup.
.....Cestou jsem si v hlavě všechno přerovnávala. Nic jednoduchého, bylo toho totiž hodně. Na můj vkus na teprve dva dny až, až. Po pár minutách jsem se plouživým krokem vracela i s červenými deskami. Opřela jsem se do velkých dveří do divadelního sálu a hned litovala, proč sem nevede ještě další vchod.
....."Proč je tu jenom jeden vchod." vyhrkl Viktor s falešným úsměvem celý šťastný, že mě vidí.
....."Eh, jak originální poznámka." odvětila jsem, protože to s tím jiným vchodem mě napadlo taky a určitě dřív než jeho. Naše pohledy se pak jen letmo střetly a dali se do pochodu každý na opačnou stranu. Jenomže jak už bývá zvykem, znáte to taky, ať se snažíte, jak se snažíte, stále si křížíte cestu.
....."Sakra uhni!" nervy jsem z něj začínala mít na krajíčku.
....."S radostí." sotva z úst vypustil tu jedem nasáklou krátkou větu, prošel kolem a při tom mě málem sejmul bokem. Musela jsem se kousnout do rtu, abych tady na něj nezaječela na celé kolo desítek sprostých slov, které mě v daný moment napadla.
Jakmile jsem se hlubokými výdechy trochu uklidnila, zastavil se přímo přede mnou učitel Dlouhán Adams, poděkoval za desky a už si je bral k sobě. Ovšem stačil prohodit otázku: "Kam šel Gray?"
....."Co já vím." odpověděla jsem trpce, jako by zrovna mě to mělo zajímat. Tím jsem ale odstartovala ten pohled pátrající po respektu. "Chci říct-" odkašlala jsem si, "Nemám vůbec zdání." No, to už znělo líp, asi.
Dlouhánovi oči se zaměřily za mě na dveře, "Jestli si myslí, že se z trestu snadno vyvlíkne, tím že se tu pokaždé ukáže na pouhých pět minut, zapomíná s kým má to dočinění."
.....Tak teď si nejsem jistá, jestli mluví stále ke mně, anebo jen uvažuje nahlas. Pokud je to ta druhá možnost, malinko mě děsí, protože podobné chování vykazují vraždící psychopati. Chtěla jsem se potichu vypařit. "Blair," zarazil mě, "Přiveď ho."
.....Přiv…, než jsem se stačila ohradit, že já jsem ten poslední člověk na planetě, po kom může chtít něco tak absurdního, dlouhými kroky odešel. A já jen s pusou otevřenou až na zem civěla jak blbá. Navíc jsem se zrovna nezmohla. Pak jsem při odvracení směru zaklonila hlavu se slovy, to snad není pravda. Kdyby mi Cruela nevyhrožovala tou svou poslední šancí, jinak letíš ze školy, už by mě v tom divadle nikdo nikdy neviděl!
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám design

Ano...je super 64.9% (465)
Tak napůl 17.9% (128)
Ne...nelíbí 17.2% (123)

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 24. března 2012 v 20:22 | Reagovat

moc povedené !!

2 Zoi Zoi | Web | 24. března 2012 v 22:15 | Reagovat

Mocinky krásné :D Andy měl vážně suprový plán :D No a když se tak dívám na tu větu: Přátele si drž u těla, nepřátele ještě blíž. Napadá mě ještě jedno: Co se škádlívá, rádo se mívá :D
PS: Děkuju za pochvalu básničky, jsem ráda, že se líbila :D

3 Lux Lux | Web | 25. března 2012 v 20:14 | Reagovat

Vážne pekné :) Teším sa na pokračko ;)

4 Diamond Girl Diamond Girl | Web | 26. března 2012 v 21:22 | Reagovat

nádherné :-)

5 HanushQa HanushQa | E-mail | 30. března 2012 v 12:35 | Reagovat

Výborný! :D To jsem zvědavá, jak se to mezi těma dvěma bude dál vyvýjet :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama