Za trest / 5 /

18. března 2012 v 14:10 | May |  Za trest / 5 /
.

....."Výborně." konstatovala nepřekvapeně a chladně. Moje předchozí tvrzení se právě potvrdilo, ví o tom. "Určitě ti to velice prospěje." pokračovala máma po menší odmlce, "Zapojíš se do nějaké užitečné činnosti." A je to tu, ta "užitečná činnost", jako bych do teď na svůj život úplně kašlala a nic nedokázala. Jak pak tomu… jo už vím, brnkání na kytaru je zbytečné plýtvání času, mnohem duchaplnější by prý už byla flétna. Flétna? Je to vůbec hudební nástroj? Pro ni možná, ale u mě to je trapná trubice s ďůrami a totálně nezáživným a nudným zvukem.
.....Opět se nadechovala, aby pronesla nějakou z dalších svých moudrých poznámek, jenže já už jsem na ni rozhodně vůbec nebyla zvědavá. Hbitě jsem vstala a rychlým krokem se odebrala k východu ze cvok hausu, obula padělané converse (na pravý zatím nemám), hodila na sebe černou tenkou koženou bundu a pryč od mé psychiatričky. Taky že kvůli mému brzkému odchodu z domu jsem byla ve škole dřív než obvykle. V duchu jsem si jen pomyslela, že by dnešek mohl být po dlouhé době den, kdy přijdu na první hodinu v čas. Ne že by mi na tom nějak záleželo, jen že by to byla zajímavá zkušenost.


Jojo, ranní odemykání skříňky. Nejlepší věc, u které se člověk vynervuje nejvíc.
....."Ahoj." ozvalo se suše za mými zády. Nebylo těžké poznat, od koho ten pozdrav pocházel. Pomalu jsem se začala otáčet a přitom jsem se snažila nasadit hloupě vypadající milý úsměv, "Kate," vydechla jsem, "Pořád naštvaná?"
....."Když tak vidím tvůj snažící se úsměv…" mávla rukou, " všechno dobré."
Právě mi spadl obří šutřík ze srdce. Znova jsem vydechla a zmírnila ten přihlouplý úsměv. Málem jsem už chytala křeče. Takže to bychom měli. Nezlobí se na mě, budeme se spolu bavit normálně a až ji dostanu do pozice, jakou potřebuji, spustím fázi: Zničit pitomý a nikomu neprospívající "volný" vztah.
Náhle mi někdo zakryl dlaněmi oči a já jen uslyšela, hádej, kdo je. Tak moment… Nikdo jiný to být nemůže. "Andy Rodriguez!" Kate úplně pištěla radostí. Strašně moc ho ráda zase vidí. A já taky, teda pokud už ty ruce dá pryč.
....."Moje Chicas (holky). Mě se po vás tak stýskalo." zvolal, když po něm Kate skočila a pevně ho objala.
....."Konečně jsi zpátky?" vyjekla Kate otázku, i když odpověď stála přímo před ní.
....."Jasně… jsem zpět." ujistil ji.
Fajn a nyní přichází plné uvedené do děje. Andy je náš spolužák, který má příbuzný v Mexiku (byl u nich několik týdnu na rodinné návštěvě), takže jeho kořeny lze na jeho vzhledu bez problému poznat. Statný, snědý, tmavé hnědé oči, občas až barva splývá se zorničkami, černé vlasy, neuvěřitelně bělostný úsměv… pokud zrovna někdo při mém popisování slintá, jaký je to fešák, řízek, kanec, tak musím rychle ještě dodat… a je to gay. Naštěstí nepatří mezi ty přeslazený, přehnaně upravovaný s dívčím slovníkem. Kdybych ho neznala, tak by mě jeho orientace ani ve snu nenapadla.
Díky tomu, že se vrátil, je naše tříčlenná parta opět pohromadě, neboli ve španělštině, ve které tak rád Andy mluví, juntos.
....."Vítání máme za sebou Chicas a teď drby. Co se stalo, když jsem tu nebyl a hrozně jsem vám chyběl." usmál se.

Situace dopadla takovým způsobem, že vyprávění se prodloužilo na tolik dlouho, že první hodina se prostě v čas stihnout nedala. Naštěstí mám zrovna s Andym učitele, který pozdní příchody zvlášť neřeší. Je toho názoru, kdo se chce učit, přijde. Něco na tom bude.
....."Tigresa,…" Uslyšela jsem, jak mě mou přezdívkou ve španělštině tichounce volá Andy z lavice za mnou. Hmm… nějak se mi zamlouvala víc, než "Tygřice". Přestala jsem si kreslit do sešitu vtipné obrázky a otočila se směrem na něj.
....."Nechtěl jsem se na to před Kate ptát, ale-" na minutku se odmlčel, protože to ještě stále vstřebával, "- Chodí s Viktorem? Jak je to de mi Dios možné?"
....."To pane bože je na místě, protože nikdo jiný nemá takovou moc zařídit něco tak nemožné."
Přiklonil se blíž: "Proč jsi to nezastavila už v zárodku?"
.....Nyní jakoby mi nad hlavou visel otazník. Musela jsem se zamyslet. Netrvalo to příliš dlouho. Důvod, proč jsem tohle šílenství nemohla v čas zastavit, byl, že právě v onom klíčovém období, jsem byla každý den po škole, "No jo vlastně, tak proto." šeptla jsem ke konci s očima upřenýma na mouchu, která běhala po stropě.
Andy mi před obličejem lusk prsty, abych se vrátila zpátky do reality. "V téhle chvíli je důležitější, jak Kate přimět k rozumu." podotkl a na můj vkus velice trefně. Jen jsem v ten moment přimhouřila oči a zlověstně prohlásila: "Tady bude někdo pěkně trpět."
....."Tigresa, tuhle tvoji temnou stránku vážně miluji." potom se pousmál, "A tvůj účes taky."
Pravda, ten černý melír do blond vlasů mi navrhl Andy a já osobně si tuto radu nemůžu vynachválit.
.....Po hodině, na chodbě jsme z bezpečné vzdálenosti pozorovali Kate, jak se baví s Viktorem.
"I když je to pěkný prevít a tak,… stejně je zatraceně sexy." prohlásil Andy nutkavě.
Moje panenky se jen protočily, "Soustřeď se. Žádné rozptylování." Sotva jsem to stihla doříct, ti dva opodál se na sebe vrhli a vyměňovali si sliny jako o závod přede všemi rovnou tady na chodbě. Sakra, jak mě se z toho zvedá kufr, ble. Nastal čas přerušit špehování, moje zdraví je přednější.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám design

Ano...je super 64.9% (465)
Tak napůl 17.9% (128)
Ne...nelíbí 17.2% (123)

Komentáře

1 Nells Nells | Web | 18. března 2012 v 14:22 | Reagovat

Ok už jsem si tě přidala :-)

2 Ells Ells | Web | 18. března 2012 v 15:34 | Reagovat

Přesně! Proč se k sakru prostě nepolíbí? 8-O  :-D Příště musí v Doigevě strávit delší dobu... A musím ti dát za pravdu, že ta obálka je přímo úžasná...

3 Corii Corii | E-mail | 18. března 2012 v 15:52 | Reagovat

úplně jsem se těšila na pokračování příběhu :D
Tenhle 5. díl se mi strašně líbí. Taky ten jejich kamarád Andy, fakt super postava s chrakterem ;)
Na to jsem zvědavá, jestli se jim povede dát je od sebe :D

4 Diamond Girl Diamond Girl | Web | 18. března 2012 v 17:48 | Reagovat

super! chcem pokračovanie :-)

5 HanushQa HanushQa | E-mail | 18. března 2012 v 22:01 | Reagovat

Tak ten Andy je fakt teda něco..., že mluví rád v tý španělštině :DD
úža dílek.. těšim na pokráčko ;)

6 ♥Domča♥ ♥Domča♥ | E-mail | Web | 19. března 2012 v 18:14 | Reagovat

Aj ja píšem :-D  :-D
Bola by som veľmi rada, keby si si prečítala aktuálnu kapitolu.. tu http://thingsilike.blog.cz/1203/tvd-poviedka-part-one-chapter-four :))
Napíš, čo si o nej myslíš, lebo podľa mňa ty vieš dobre písať, poraď mi pls, ćo mám zlepšiť ;) :))

7 Zoi Zoi | Web | 21. března 2012 v 17:32 | Reagovat

Jůůůů :D Opět jsi to strašně mocinky hezky napsala :D Andyho jsem si už teď oblíbila :D Stejně jako Blair :D Jsem zvědavá, jak se jim podaří ten jejich vztah rozmetat :D Teda, jestli se jim to vůbec podaří :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama