Za trest / 4 /

10. března 2012 v 15:15 | May |  Za trest / 4 /
...

.....Při vymýšlení těch nejohavnějších věcí k nám dorazil učitel Adams. Přesněji za Viktorem. Stál přímo nad ním a bokem se opřel o opěradlo. Přestože to byl učitel patřící spíše do té mladší generace, takový ten výraz, který si říkal o respekt, uměl skvěle. Dopomáhal mu k tomu i fakt, že je vysokého vzrůstu. Kdo by tedy z takového Dlouhána (moje nej přezdívka pro jeho monumentální osůbku), neměl respekt.
"Konečně je po mém. Víš, proč jsi tady… Každý musí nést zodpovědnost za své skutky."
.....Právě jsem se vytrhla ze svých myšlenek a pozorně odposlouchávala.
"Mluvil jsem s paní ředitelkou a můžeš mi poděkovat, protože díky mě jsi tady. Za trest."
.....Páni, nemůžu uvěřit svým očím… eh teda uším. Řekl to slovíčko? Nepřeslechla jsem se jen? Vážně to slovíčko trest? Hej tak to mě podrž.
"Takže jakožto náš nový pomocník od tebe očekávám tu onu požadovanou zodpovědnost a chopíš se svého úkolu a budeš ho svědomitě vykonávat."
Viktor si jen odkašlal a pohrdavě spustil: "Jo, jsem tu, kvůli vám, kvůli mému zabavenému autu, kvůli mému zablokovanému účtu… Spokojený?"
"To časem zjistíme." prohodil do vzduchu a vrátil se zpět na podium.
.....Pořád tomu nemůžu uvěřit. Ten den skutečně nastal. Den kdy Viktorovi přestalo všechno bez povšimnutí procházet. Spusťte ohňostroj, otevřete šampus, jde se slavit!
Pomalinku jsem se na něj otočila a ukňučeným hláskem odříkala: "Ale ale, pán průšvihář, který je tu za trest od své matinky."
Den sice začal jako všeho chuťová pohroma, ale stejně, tenhle grandiózně grandiózní závěr stál za to.


.....Nový den. Zrovna jsem v koupelně. Dívám se na svůj odraz v zrcadle. Vidím se dost rozmazaně, protože asi tak před minutou jsem teprve vstala z postele. Ještě do toho pořádné zívnutí jako nějaký medvěd grizzly. Díky tomu jsem se víc probrala a už jsem koukala na své druhé já ostře. Sakra, ty vlasy vypadaj, jak racochejl. Hned jsem popadla hřeben a začala tvořit účes. Dneska jsem se rozhodla vyčesat celé přední vlasy dozadu (nadýchaný objem dělá dojem, tak nějak to tvrdí v té reklamě). Blond dlouhá rovná hříva s černým melírem, který na mou hlavu dorazil teprve nedávno jsem v zadu dala do mohutného culíku, aby všechno hezky drželo pohromadě. Nechyběly tam ani drobné copánky pro ozdobu. Jo s vlasy já si dokážu fakt vyhrát.
.....Když jsem tak pokračovala ve své proměně do tvrdé rockerky, vzpomínala jsem na včerejší události. Jako například, že Kate je v tom nemožném "volném" vztahu (s tím budu muset něco udělat), na ten trest od Cruely (poskok, o tom jsem vždy snila), že Godzila mi bude s radostí rozdávat rozkazy (a já jí vždy s radostí pošlu někam) a nakonec ten proradný hajzlík Viktor (grrr… ten ať se těší na pořádné peklo ala Tygřice Blair). Objasnění, Tygřice je zas přezdívka, kterou mi vymysleli ostatní, s tím já nemám vůbec, co dočinění.
.....Fajn, hotovo. Zamířila jsem do kuchyně na snídani. Každé ráno to tu probíhalo naprosto stejně. Je to jak zaseknutá gramofonová deska. Děsnej stereotyp. Mamka má zkrátka ve všem ráda pořádek a nesnáší změny, proto ji taky tak dlouho trvalo… vlastně ještě trvá zvykání na mojí novou image.
.....Sednu ke stolu a pustím se do lupínek s mlíkem. Zase jedna z klasik, ne, nemůžu si k snídani vybrat, co chci já, to tady opravdu nehrozí. Znuděně strkám jednu lžíci po druhé do pusy, podepírám hlavu, aby náhodou nepřistála v misce s lupeny a sledovala jsem dva svoje sourozence. Ash a Amber. Jak velká pravděpodobnost, že zrovna já musím mít za sourozence dvojčata a to ke všemu v pubertálním věku. Sakra, jak já byla ve čtrnácti hodné dítě (já vím, těžko k uvěření, to pro mě taky). Jenže tihle dva, ty mám fakt za trest. Ash má mindráky, že jako jediný kluk ve třídě ještě nemá holku a Amber má zas pravý opak, kluky střídá jak tanga (no jo, máma o tom neví, nosí je tajně, chce si tak připadat straší). Zkrátka kvůli výrazným rozdílům se vážně nesnášejí a mě velice do svých hádek rádi zatahují.
.....Poté mi oči přejíždí do leva, kde sedí můj flegmatický otčím, plešounek ve středním věku. Jako každé ráno (opět ta zaseknutá gramofonová deska), čte noviny a je mu absolutně putna, co se kolem děje. Ani není divu, dokáže se totiž soustředit jen na jednu věc. Pak tu zbývá poslední článek. Naše hlava rodiny (jak já říkám, generál), sedí samozřejmě v čele stolu. Ten článek je perfekcionista prvního stupně, ano správně, moje máma.
"Co pak se dneska chystáš dělat, kuřátko?"
.....Kristova noho, tahle přezdívka mi snad zůstane navždycky. Jen kvůli tomu, že jsem se jako malá u babičky pořád hnala za kuřaty, jsem ji získala a už asi ani nikdy nezbavím. Jo, krutý to život.
"Hm, obyč den v cele." odpověděla jsem rychle a stručně.
"A nějaké novinky ze školy?"
.....Tahle otázka a tón, jakým ji vyslovila, mi přišla velice podezřelá. Skrývalo se za tím, že něco ví a chce, abych já to řekla. Zřejmě jí volala Cruela a celá žhavá vykecala, jaký super ďábelský trest si vymyslela tentokrát.
"Ne." odvětila jsem a lžíce zas poputovala do pusy. Sotva jsem ty lupeny zuby začala drtit, generál na mě tázavě zvedl obočí. Další věc, kterou dělá vždycky. Jáj, tady je všechno tak lehce předvídatelný. Nudáá. "Fajn." vyplivla jsem ze sebe s odporem, " Novinky? Budu po škole pomáhat s divadelní hrou."


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký styl povídek a příběhů byste si přáli?

strašidelné 21.8% (107)
vtipné 23.8% (117)
romantické 39.7% (195)
dobrodružné 14.7% (72)

Komentáře

1 Zoi Zoi | Web | 10. března 2012 v 15:31 | Reagovat

Tak takovouhle rodinku jí nezávidím :D Jsem zvědavá, co se bude po škole dít :D

2 Lux Lux | 10. března 2012 v 16:27 | Reagovat

No tak ta to ma ťažke :D Teším sa čo bude ďalej :)

3 HanushQa HanushQa | E-mail | 10. března 2012 v 16:44 | Reagovat

Ty její problémi jí vůbec nezávidim, jsem zvědavá jak to všechno vyřeší :D Taky se mi líbí ta její famílie :D A prej Kuřátko, taky pěkný :DD
Těšim na pokráčko :)

4 Deep Breath Deep Breath | Web | 10. března 2012 v 16:53 | Reagovat

Jop disney nezklame :) Má ty nejkrásnější pohádky :D

5 Bella-Kejtý<3 Bella-Kejtý<3 | Web | 10. března 2012 v 16:55 | Reagovat

Je to nádherné :)

6 Ells Ells | Web | 10. března 2012 v 16:56 | Reagovat

Už delší dobu si všímám nového stálého návštěvníka mého blogu a hádej... Bude ráda, když tě budu mít v seznamu. :-) Jenom se nediv, že si tě nejspíš přidám později - teď čtu Behemóta a dost mě pohltil, takže jsem u počítače jen na skok. :-D Takže odpověď zní ano, určitě budu ráda. ;-)

7 Corii Corii | E-mail | 10. března 2012 v 19:13 | Reagovat

Skvělý.. ten Viktor teda dopadl :-D
Je fakt, že těch problémů má Blair požehnaně.., ale myslim sei, že to zvládne všechno vyřešit :D
A líbí se mi generál :D její mamka.

8 Ayame13th Ayame13th | Web | 10. března 2012 v 20:01 | Reagovat

Ďakujem za komentár, som rada, že niekomu pomôžem tými príspevkami :)
Vidím, že rada píšeš, mám aj druhý blog, kde je moja písaná tvorba, ak chceš, tak sa môžeš mrknúť na http://gensouteki.blog.cz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama