Za trest / 2 /

8. února 2012 v 18:20 | May |  Za trest / 2 /
.
/ 2 /


_____Jen hádej, koho musím po hodině matiky navštívit. Správně, Cruelu. Vážně jsem celá žhavá, až dostanu povolení vejít do tý její svatyně, krypty, mučírny… Pokaždé, když tak tady čekám, vymyslím jiné označení pro tu místnost kde má sídliště.
A je to tady. Miluju ten její hlásek, když řekne, vstupte (to totiž ještě neví, komu to říká), a po zjištění, jak se ta miloučká přetvářka promění na její pravé já. Na její postupy už jsem byla dávno zvyklá, takže jsem se hned rovnou posadila do křesla naproti jejímu stolu, který vypadal velice, velice draze, a čekala. Pokud tě zajímá, jak vypadá, její vzhled je až děsivě podobný matce z filmu Coraline. Proto se po škole traduje, ať si dáváš bacha, aby ti nepřišila na místo očí knoflíky. Pěkný, co.


"Slečna Blair. Jaké to milé překvapení." spustila jemně. Nenech se ale ošálit, takhle to začíná vždycky. "Vím, jak máte překvápka ráda." Zatím co jsem vypustila z pusy tuhle poznámku, kterou jsem si prostě nemohla nechat pro sebe, se Cruela posadila, vzala nějaký papír, a hypnotizovala ho pohledem. V úhlu jakém ho držela, jsem neviděla, co na něm je, ale něco mi našeptávalo, že se to bude určitě týkat mého dnešního trestu.
"Ve škole se chystá divadelní představení. Zbystřila jste to?"
Eh, tak tohle je vážně pitomá otázka. Jasně že jo. Ono to totiž jinak ani není možný. Plakáty o konkurzech do hry na tebe číhaj na každém rohu, dokonce i někdy na takových místech, kde by to normální člověk nečekal… "Samozřejmě." přitakala jsem po krátké odmlce. Měla jsem teda sto chutí jí to všechno narovinu vyklopit, ale nač přilévat benzín do ohně, ne.
"Výborně." zvolala nadšeně, až mi to přišlo dost podezřelý, " Budete během příprav až do samotné premiéry hry dělat pomocnici se vším, co bude třeba."
"Cože?! Dělat poskoka?!"
"Tak by se to dalo nazvat také." připustila se škodolibým úsměvem.
_____Sakra, dneska se fakt překonala. Čekala jsem něco jako třeba, vyleštit všechny vitríny na škole, roztřídit odpad, dokonale umýt veškerý tabule…, ale rozhodně ne něco, kde mi bude rozkazováno, kdo ví od koho, co mám dělat. Za trest.
"Tentokrát jste si na tom dala záležet, co." snažila jsem se mluvit slušně, ale moje černě nalakovaný nehty se zarývaly do dřevěného opěradla.
"Ano záleželo a tobě by mělo také, protože je to tvá poslední šance."
V tom se mi náhle nehty přestaly zarývat, "Pos-led-ní šan-ce…" zakoktala jsem.
"Stačí jediný průšvih během tvého trestu a budu nucena dojít k tomu nejhoršímu…"

"Vyloučení ze školy?" vydala ze sebe udiveně Kate.
Hm, beru to docela s nadhledem. Uklidňovala jsem jí, že to bude ok. Stačí chvilku tahat hezky poslušně pilku, Cruela vychladne a vše se zas vrátí k těm správně pokřiveným kolejím, "Jo a…Přestaň s tim nevěřícným pohledem!" Vážně se na ní nedalo koukat.
"Teď jsem si vzpomněla-" začala jsem měnit téma, "- Viděla jsem tvýho sponzora Viktůrka, jak se nějak měl k jiný holce." Strašně jsem se těšila, až jí to povím, ona konečně přijde na to jaký je to děvkař a samolibý hajzl, vrazí mu jednu pořádnou facku a na dobro se s ním rozejde, "Poď chci vidět tu facku." snažila jsem se jí hodit do kroku, ale ta se kupodivu ani nehla.
"Já vím, to je dobrý, my máme volný vztah."
Náhle se mi dostavil pocit jako by mě přejelo stádo buldozerů… a pak se otočilo a přejelo mě znova.
"Hmm… vztah, rozumím, jen to slovo volný mi ňák nedocvaká."
"Zkrátka, jsme spolu jako oficiální pár, ale máme jistou volnost… chápeš."
No ne, to teda absolutně nechápu. Pak mě napadlo, kdo to z těch dvou asi mohl vymyslet.
"My oba. Shodli jsme se."
"Oba, aha… vsadim se, že takový ultimátům dává každý." Potom už jsem si jen všimla, jak její obočí se smrštilo, líce zčervenaly, tváře nafoukly. Všechny symptomy sedí. Právě jsem jí pěkně naštvala.
"Nechápeš to podstatné. Sice běhá za ostatními, ale já jsem ta oficiální a je dost těžký si to udržet!" vyjádřila se, se zvýšeným a ukřičeným hlasem, rázně se pak dala do kroku a prosfištěla kolem mě jako hurikán Katrina (v tomhle případě hurikán Kate). Až nyní jsem si vlastně vybavila, co si dala za cíl, když ho poprvé tenkrát poznala: Viktor bude můj kluk. Jojo, jednostranná láska na první pohled.
_____Jediná věc, která je tu jak takž k pochopení, že ten svůj cíl má splnění jen asi z půlky. Dál jsem nad tím, ale neuvažovala, protože dneska se koná ten pitomý konkurz na tu pitomou hru a musím tam vyrazit dělat pitomýho poskoka.
_____Nevím z čeho je naše škola dotovaná, anebo odkud zkrátka bere Cruela peníze, že si mohla dovolit postavit napodobeninu menšího divadla rovnou tady na škole. To bylo první, o čem jsem začala přemýšlet, když jsem si tak seděla v rudé sedačce, čuměla někam do blba a poslouchala ty ztroskotance na podiu, kteří se tu uchází o flek, ehm teda roli. Zatím teda žádná sláva, to mi věř.
Tak moment, proč mě to nenapadlo dřív? A už jsem se hrabala v kožené tašce po mojí mptrojce. Sakra, mám tam pěkný bordel. Kde je! Jakmile jsem jí nahmátla a začala se radovat, to potěšení netrvalo dlouho. Uličkou si to vznešeně štrádovala Godzila (někdo ji zná pod jménem Gloria). Pak přišel reflex. Nebo to byly ty mršky hormony? Nohou jsem posunula tašku. Potom už jen šlo zaslechnout, takový bum, jako náraz o něco, následoval pištivý výkřik a nakonec rozléhající zvuk pádu. Řeknu ti, pohled k nezaplacení a ke všemu ještě z první řady. Super.

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaký styl povídek a příběhů byste si přáli?

strašidelné 21.8% (107)
vtipné 23.8% (117)
romantické 39.7% (195)
dobrodružné 14.7% (72)

Komentáře

1 Any :) Any :) | Web | 8. února 2012 v 20:34 | Reagovat

:-)

2 Bee ♀ Bee ♀ | E-mail | 9. února 2012 v 11:21 | Reagovat

Fakt super příběh ;)
I jak je to psaný... jojo, to se mi líbí :D

3 adush adush | E-mail | Web | 9. února 2012 v 11:39 | Reagovat

děkuju :)

4 Belluška Belluška | Web | 10. února 2012 v 17:04 | Reagovat

Hezky píšeš :))

5 Zoi Zoi | Web | 13. února 2012 v 12:08 | Reagovat

Strašně krásně píšeš. Příběh je naprosto úžasný :D Jen škoda, že jsem v tom divadle neseděla vedle ní. Taky bych to chtěla vidět na vlastní oči :-D

6 Corii Corii | E-mail | 3. března 2012 v 22:29 | Reagovat

Jedno slovo vše vystihne: Bomba :D
Suprově se to čte, příběh je vážně pěkný... je to jak od profesionála. :D
No jediné, co můžu ještě dodat: jen tak dál! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama