Záhadný případ (8./3)

30. ledna 2011 v 18:08 | May |  Zahadny pripad8
8-velká

" Přišla jsem ti něco říct." vyhrkla ze sebe rychlostí blesku, když ji Logan otevřel.
Ten se na ni beze slova podíval, nechal otevřené dveře a odešel ke své knihovně. Lexi to brala, jako že může vstoupit dál. Udělala tak, a spustila s menším odkašláním: " Chci… Chci se ti omluvit za ten včerejšek. Neměla jsem…"
" Kam jsem dal tu knihu?" skočil jí do řeči s otázkou o úplně jiném tématu.
Lexi to malinko zarazilo. Ona se mu tu z hlouby srdce snaží omluvit a on jí do toho tímhle způsobem skočí. Chtěla to přehlédnout a začít znova, jenže v tu chvíli, při nádechu na pokračování v mluvě ji Logan jemně praštil knížkou do hlavy.

" Tahle je o nadpřirozenu mnohem lepší, než ta co sis půjčila v knihovně." oznámil jí obratem s menším úsměvem.
" Ale jak si…?"
" Jak? Vzpomeň si. Sama ses přeřekla."
Lexi se zamyslela a došlo jí, že vlastně mluví pravdu. Pak si ji začala prohlížet, jak ji tak držela, " Určitě si mi ji dal jen proto, aby ses vyhnul mým otázkám." oznámila mu po své úvaze, proč jí tu knihu dal.

Logan nemohl víc než souhlasit a dál se věnoval své činnosti. Lexi si všimla, že tu přebíhá z jedné místnosti do druhé. Knihu dala do batohu a chtěla se ho zeptat, co to tu provádí, ale nakonec jí stačilo, co viděla. Na stůl si položil černý kabát, který nosí jako Hyde.
" Ty máš v plánu jít dneska na toho zloděje, že jo?" ušklíbla se Lexi a pak nahodila, takový výraz, ze kterého Logan vydedukoval, že by zřejmě chtěla jít s ním.
" Na to hned zapomeň." vyřkl rázně.
" Vždyť jsem se jen zeptala." obhajovala se. Lexi pak náhle došlo, že vlastně o tom zloději absolutně nic neví. Což jí trochu znepokojovalo, tak se Logana zeptala, jestli o něm něco náhodou ví. Lexi totiž svůj hlavní zdroj informací o případech ztratila. Jinak místo ptaní Logana, by šla na stanici a něco si sama zjistila tam.
Logan jí podal složku a Lexi si s ní sedla na pohovku. " Ty máš složku toho případu?" otázala se udiveně, hned jak nahlédla dovnitř.
" Jo, ale tuhle jsem si udělal sám. Bylo mi jasný, že když přišel Smith, tak bych se k té na stanici dostával hůř."
Jakmile si ho Lexi vyslechla, dala se do čtení, aby se konečně něco dozvěděla.
Na místě, kudy se pachatel dostal dovnitř, se našel kousek odtrženého papírku, který zřejmě ztratil při vplížení do budovy úzkým otvorem v okně v nepoužívaném skladu. Na tom kousku se nacházelo razítkem vytištěné logo, které ale hned nešlo identifikovat, protože ho část chyběla.
" Od toho papírku mám kopii…" vložil se do toho Logan, když ji slyšel, o čem si zrovna při čtení mumlala, " Podařilo se mi zjistit, že je to logo jedné zdejší právnické společnosti." pak se chvilku odmlčel, " A taky, hned pod tím logem je jméno John."
" Takže máš jméno toho, komu patří to úřední razítko." dodala nadšeně. Pak ji ale usměrnil, že je to pouze křestní jméno.
" Stopa, je stopa." dodala neoblomně Lexi s úsměvem. Vstala z pohovky a pokračovala, " Stačí se vydat do té právnické společnosti a tam si najít nějakého Johna."
Logan, sotva Lexi dořekla svou větu, prošel kolem ní s černým kabátem směrem ven. Lexi rychle položila složku na stůl, popadla batoh a letěla za ním. Kráčela za ním s poznámkou, proč si s sebou bere Hydův kabát, když je ještě den.

" Mám v plánu se tam zdržet do tmy." oznámil jí stručně a odemkl auto.
Lexi popadl záchvat adrenalinu a už začala obíhat auto, ale v tom ji náhle Logan zarazil: " Ty nikam nejedeš."

Lexi si stoupla přímo před něj, " Proč ne?"
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Rachel Rachel | Web | 30. ledna 2011 v 18:34 | Reagovat

jujda..je to moc pěkný.. :-)

2 Al Al | 15. října 2011 v 13:04 | Reagovat

ahoj budes jeste psat tuhle povidku :-)

3 May ♥ Adminka May ♥ Adminka | Web | 16. října 2011 v 22:39 | Reagovat

[2]:Čauik,
už dost delší dobu se snažím vymyslet, jak dál v příběhu pokračovat, ale nějak jsem se k tomu ještě asi nedopracovala... Takže nemůžu slíbit, jestli jí dopíšu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama