Záhadný případ (8./1)

15. ledna 2011 v 20:17 | May |  Zahadny pripad8
8-velká

Lexi seděla přímo naproti novému šéfovi policejní stanice a vyčkávala, proč si jí sem vlastně pozval.

Ten si lokty opřel o desku stolu a začal listovat v nějakých papírech, " Jak jsem o vás zjistil, velice se zde činíte. Pomalu bych mohl i tvrdit, že jste zdejší komisařka."
Lexi zatím ze všeho co řekl, měla dobrý pocit, ale ten se rázem obrátil, " Ale toto zde jako nový vrchní komisař nemohu tolerovat, kupříkladu ne jako můj předchůdce. Civilisté se nesmí způsobem, jako vy pohybovat po archívu nebo na jiných nepřístupných míst. Takže…"
Lexi byla tak napjatá, co řekne, že sepjala úplně všechny svoje končetiny.
" …Takže vás vykazuji ze všech míst zde v budově, a i vrátnice. Tam jsem se doslechl, že jako donašečka jídla jste nepostradatelná, ale už ani tam. Nechte tu váš náhradní klíč od archívu, který jste si tajně udělala a můžete odejít." dořekl svůj proslov a začal se věnovat něčemu jinému.

Pro Lexi tohle jeho rozhodnutí byla opravdu velká rána, protože to tu brala jako druhý domov, ale zdá se, že právě o něj přišla. Pomalu vstala, sáhla si do kapsy a položila klíč na stůl. Pak odešla z místnosti. Když za sebou zavřela dveře, otočila se k nim zády a smutně si povzdychla. Stále tomu nechtěla věřit.
" Co se stalo?" zeptal se ustaraně Charlie, který čekal ještě s pár dalšími příslušníky od policie, až vyjde.
" Mějte se tu pěkně. Já musím jít." odpověděla stručně, a rychlejším tempem zamířila k východu, protože potřebovala na vzduch. Když kráčela po schodech, začala zpomalovat.
" Jak to myslíš: Já musím jít." zeptal se Charlie, který jí ven následoval.
" Tak jak jsem to řekla. Zbavili se tvého táty a teď i mě." najednou se zarazila, protože jí došlo něco podstatného, " No jo… Kde je vlastně tvůj táta?"
" Přesunuli ho do malý pobočky na kraji města." Na Charliem šlo poznat, že ho to také jistým způsobem vzalo. Lexi mu proto nabídla, jestli s ní nechce zajít do kavárny, kam ráda vždycky chodila a on v podstatě taky. Ten nabídku přijal a vyrazili.
Jakmile vešli dovnitř, Lexi si všimla, kdo sedí úplně u zadního stolu. Byl to Logan, který si zřejmě dával něco jako desert. Okamžitě zamířila za ním. Když k němu dorazila, pozdravila ho a zeptala se, jestli už slyšel tu novinu.
" Dozvěděl jsem se o tom dneska ráno." odpověděl s minimálním zájmem. Charlie tam mezitím došel také, " Vím to přímo od zdroje." dodal.
Lexi si rychle sedla naproti Loganovi a vyhrkla: " To jako přímo od Dereka Smitha?"
" Znám ho z města, kde jsem byl ještě, než jsem přišel sem." Pak do sebe hodil poslední sousto, zvedl se a došel k pultu, kde chtěl zaplatit. Lexi ho jen tak nechtěla nechat pláchnout. Omluvila se Charliemu, že to budou muset odložit na později a vydala se za ním.

Byl už venku, poté co ho dohnala.
" Když se tedy s ním takhle znáš. Nevíš proč je tady?" zeptala se zvědavě Lexi, protože se o něm chtěla něco dozvědět.
Logan náhle zastavil: " Ty fakt musíš do všeho cpát nos." a mezitím jí cvrknul do nosu.
" Jsem už prostě taková." řekla ukňouraně a chytla se za nos.
Logan si jen povzdechl a řekl jí, ať si nastoupí do auta. Lexi trochu zaskočená, co má v plánu tedy nasedla. O chvilku později byli před jeho malým domkem kousek od centra.

" Proč jsme tady?" zeptala se Lexi stojící v jeho pracovně.
" Musím si něco zařídit, jenže ty jsi mi do toho vlezla… Ale aspoň ti něco řeknu o tom Smithovi." obeznámil jí, když přinesl nějakou krabici plnou papírů a kdo ví čeho ještě z vedlejšího pokoje.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Zoi Zoi | Web | 15. ledna 2011 v 20:24 | Reagovat

Páááni, chudinka Lexi, takhle ji vyrazit. Ale věřím, že ona se jen tak nedá, tedy doufám :-D Už se strašně těším na další :D

2 Dixi Dixi | E-mail | 15. ledna 2011 v 22:30 | Reagovat

áá..tak to je fakt překvápko.
jsem zvědavá jak se to vyvine dál :-D

3 KIKI-SB KIKI-SB | Web | 17. ledna 2011 v 5:49 | Reagovat

BUD SPISOVATELKA PLS =) MAS NA TO =)

4 Lucy Lucy | Web | 19. ledna 2011 v 20:26 | Reagovat

Aooj SB..v prvom rade sa chcem ospravedlniť, že som tu dlho nebola. A keď som tu aj prišla tak som len pozrela a nezanechala žiadny komentár. Takže Ako sa máš? A mimochodom vážne podarená kapitola.=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama