Sofiin svět

10. ledna 2011 v 19:29 |  recenze knih
s.s.1

Sofiin svět

Autor: Jostein Gaarder
Stran: 432
Žánr: román o dějinách filosofie

Popis:

Nové vydání stále žádaných populárních dějin filosofie. Norský učitel J. Gaarder kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch; vzápětí po svém norském vydání vyšla v desítkách zemí a v roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě. Sofiin svět je zároveň krásná literatura i přemítání o záhadě vesmíru a o Bohu, ušlechtilá zábava i návod k tomu, jak se orientovat v životě. Po knize sáhnou středoškoláci, ale i jejich rodiče a učitelé a vůbec všichni, kteří se chtějí něco dozvědět o duchovních pramenech naší civilizace, nebo prostě rádi čtou. Chytře komponovaný román: 3000 let zachycených na 400 stranách - jednoduše, ale nikoliv triviálně. Sofiin svět je pozoruhodná kniha zájem o ni mezi čtenáři nepolevuje.

Můj názor:
Na tuhle knihu jsem narazila pouhou náhodou. Jakmile jsem se o ní něco dozvěděla, bylo jasné, že ji musím jít. Filozofie mě docela zajímá a tento spisovatel ji čtenářům podal velice chytře. Zakomponovat dějiny filosofie do příběhu… Když jsem tu knihu viděla poprvé, představovala jsem si úplně něco jiného.
V knize je ze začátku jednoduchá zápletka. Sofii neznámí filozof posílá obálky s otázkami a následně obálky, kde se těmito otázkami zabývá. Stala se tedy žákyní a pochopitelně, chce zjistit, kdo je ten záhadný filozof.

Pokud se někdo rád chce zamyslet nad filozofickými otázkami, ale nechce číst nudnou odbornou literaturu, ze které něco pochopit se dá stěží, tak tahle je napsaná přímo pro vás.  =)

Kdo se rozhodl, že by se Vám líbila, tak je ke koupi zde: .: KLIK :.
nebo
Pokud si chcete ušetřit peníze, stáhněte si jí zde: .: KLIK :.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký styl povídek a příběhů byste si přáli?

strašidelné 21.8% (106)
vtipné 24% (117)
romantické 39.6% (193)
dobrodružné 14.6% (71)

Komentáře

1 Dixi Dixi | E-mail | 10. ledna 2011 v 20:21 | Reagovat

Tahle knížka je opravdu pěkná, vzhledem k tomu, že se o tu filozofi trochu zajímám ;)
:D

2 R. R. | E-mail | 14. července 2011 v 11:10 | Reagovat

Ahoj,četla jsi tu knihu ? POkud ano,ozvi se mi prosím na e-mail :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama