44.strana

8. července 2010 v 10:50 | May |  oheň a voda
" Vstávej Emily, máme spoustu práce." volala April brzo po ránu. Ta sáhla po svém budíku, protože byla zvědavá kolik tak může být.
" Vždyť je půl šestý a je neděle." oznamovala s pomalým zívnutím, ale zároveň se divila tomu, že je April v tuhle dobu vzhůru.
" No právě." radovala se April a vzápětí jí připomněla, že dneska je Fénixův souboj. Emily, ale zajímalo, proč by měla vstávat takhle brzo i ona.
" Protože je volná tréninková hala a tebe potřebuju pro jednu maličkost." dodala a čekala na Em, až bude oblečená.
     
Uplynulo patnáct minut a obě dvě byly připravené jít. Když tam dorazili, April měla pravdu s tím, že tu nikdo nebude. Taky kdo by se před sedmou hodinou ranní sem hrnul.
      Hala byla speciálně upravená na použití magie. Znamená to, že tam jsou pomůcky k trénování přesné střely, k obraně, k výdrži a k další mnoha věcem, na které si vzpomenete. To je výhoda prestižní střední školy. " Tak jo, začneme!" řekla April a dala do ruky Emily stopky.
" Nedávno jsme to ale měřili." informovala Em.
" Jistota je jistota." odvětila April a zažehnula svůj plamen.

Potom se ve vzdálenosti deseti metrů od ní objevily terče, do kterých se začala strefovat ohnivými plameny. Po chvilce se k nim přidaly i střely, kterým se musela vyhýbat. Tím to začalo být náročnější, hlavně co se týče fyzičky. Naštěstí tu měla April velmi dobrou a tak jí nedělalo moc velký problém jim v čas uhnout. Když se rozehřála, použila svoji maximální sílu. Najednou jí začaly zčervenávat konečky vlasů a to se pomalu šířilo výš. Až po nějaké době byly vlasy červené pět centimetrů od kořínků.

V tu chvíli April plamen rychle zhasla a ornamentový prsten zmizel a spolu s ním i rudě červené vlasy. Pak se podívala na Emily a zeptala se na čas. Ta ukázala palec nahoru a řekla: " 12 minut a 30 sekund." April se usmála a dodala " Lepší než minule!"
" To znamená, že svého protivníka budeš muset porazit do 12 minut, pokud přetáhneš, bude to…" Emily hledala to správné slovo a pak pokračovala " …nebezpečné!!"
" Já vím. Nemusíš se bát." uklidňovala April svoji kamarádku.
" A jestli se tak opravdu stane, ona tě ovládne!" strachovala se dál.
" Přestaň už to tak dramatizovat."
" Ty to nebereš vůbec vážně." okřikla ji Emily. April ji poplácala po ramenu a znova řekla, že to bude dobrý.
" Fajn… Dělej, co uznáš za vhodné, ale teď si musíš dát pauzu." oznamovala stále vážným hlasem a v mysli se musela pořád uklidňovat.
     
V hale trávili další půl hodinu. Pak April spokojená ze svého výkonu a Emily se strachem o ni, šli zpátky na svou kolej. Hned si dali snídani, protože jim pořádně z toho vyhládlo. Emily měla chleba bez kůrky s medem a April rohlík se salámem. Po snídani šli zpátky na pokoj, kde hodlali před tím velkým okamžikem, který mimochodem vypukne přesně ve dvanáct, si odpočinout. Každá měla svoji metodu. April si sedla k televizi a přepínala jeden program za druhým a čekala, který jí zaujme. Emily si sedla ke svému psacímu stolu, položila na něj malý kufřík se svými šminkami a začala je tam rovnat.
     
Už za půl hodiny s tím Em byla hotová a nevěděla, co by měla dělat teď. Proto se podívala na April, ale ta stále byla zaměstnaná televizí. Pak ji napadlo, že by se mohla koukat s ní. Jenže hned po pěti minutách jí to přestalo bavit a znova začala přemýšlet nad dalšími věcmi. April si jí všimla a poradila jí, ať si jde ven někam podívat. Emily to zvážila a nadšeně řekla:
" To je dobrý nápad. Dík za typ!" a v cuku letu byla pryč.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato kniha?

Ano...je super 81.1% (73)
Tak napůl 7.8% (7)
Ne...nelíbí 11.1% (10)

Komentáře

1 Andi-chan Andi-chan | Web | 8. července 2010 v 17:24 | Reagovat

Díky.=O) I ty máš moc hezký blog. =O) Líbí se mi tvůj styl psaní. =O)

2 Avilan Avilan | Web | 9. července 2010 v 8:55 | Reagovat

Děkuji, nápodobně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama