43.strana

6. července 2010 v 21:39 | May |  oheň a voda
April byla dva kroky za Chrisem, který šel směrem ke školní knihovně. Před budovou se zastavil a April se už chystala zeptat, co je, ale pak to uviděla. Vchod do knihovny byl celý zmrzlí.
" Led." řekla překvapeně April a dál tam stála a koukala, ale zato Chris šel až ke dveřím. April nechtěla být pozadu a šla za ním. Chris se potom na ni podíval a zeptal se jí, jestli by dokázala vchod zbavit toho ledu.

" Žádný problém." a sotva to dořekla, objevil se ornamentový prsten a April už v ruce držela zažehnutý plamen. Pak už ho jen zvětšila a jako bomba prorazila ledovou stěnu, která bránila, aby se dostali dovnitř. Chris šel jako první a April za ním. " Myslíš, že ten kdo to udělal je ještě tady?" zeptala se s odvahou v hlase.
" Kdo ví. Buď tedy ve střehu." varoval ji.
      Když byli ve vnitř, April se postarala o světlo ze svého plamene, aby viděli, jak to tam vypadá. Všechno bylo pokryto tenkou vrstvou ledu. April hned začala přemýšlet nad tím, jak udělá další referát, který jí Darcy Moon dala, jestliže jsou všechny knihy v knihovně zmraženy. Pak ale uslyšeli nějaký zvuk, který šel až ze zadu z oddělení historie. Proto pospíchali, aby dotyčného ještě stihli, ale našli tam jen okno, které bylo otevřené do kořán. " Sakra! Je pryč." rozčilovala se April, ale zároveň si vzpomněla, že takhle zledovatělou místnost už viděla, jenže nějak nevěděla kdy.

V tu chvíli tam přišla ředitelka s Darcy Moon a dalšími dvěmi učiteli. Darcy přistoupila k April a řekla podezřele: " Jste v nesprávnou dobu na nesprávném místě slečno Evansová." April se na ni jen nevinně uculila a řekla, že náhoda je nevyspitatelná. Ředitelka si k sobě hned zavolala Chrise, aby jí řekl všechno, co o tomhle ví. April tomu jen z dálky přihlížela a čekala, co bude dál. Sedla si proto na židli, která nebyla zmrazená a tam si krátila dlouhou chvíli tím, že rozehřívala jednu knížku pokrytou vrstvou ledu.
Darcy si toho všimla, přišla za ní a řekla, že až se bude knihovna dávat do původního stavu, že určitě bude v pomocném týmu. " Už se nemůžu dočkat." pomyslela si pro sebe, když tu novinu slyšela. Ředitelka se k ní s radostí připojila:
" To je skvělý nápad slečno Moon. Doufám, že s tebou můžeme počítat."
A bez jakékoli odpovědi nebo názoru April odešla a pověřila Darcy Moon dohledem nad knihovnou do té doby, než bude zase v původním stavu.
     
" Tohle byl zabitej den." mumlala si April pro sebe, když vycházela z knihovny ve tři čtvrtě na dvanáct.
" To abys to napravila." dodal Chris, který to její mumlání zaslechl. Ona se na něj otočila a obratem se ho zeptala, jak by to asi měla udělat, když noční festival končí za necelých patnáct minut.
" Myslela sis, že zažiješ něco zvláštního?" vyzvídal Chris.
" Tak nějak." odpověděla mu dvěma slovy a sedla si na schody, které vedly do knihovny. Chris chvilku váhal nad jednou věcí, ale pak jí řekl:
" Možná že o něčem vím." a dal se do chůze. April udivená, kam to jde, ho ze zvědavosti tedy následovala. Areál školy byl tak velký, že kudy šli, nebylo ani na mapě ve školní brožurce.
     
Po nějaké době chůze se Chris zastavil. April, která byla asi tři metry pozadu došla až k němu a zeptala se vyzvídavě " Tak co tu má být?"
Chris nic neřekl, ale ukázal. Když se April podívala tím směrem, uviděla obrovské jezero, které bylo obklopeno lesem. Měsíc, který byl v úplňku, v tu chvíli svítil přímo na hladinu a ta se překrásně třpytila, až z toho April oči přecházely. " Nádhera." dodala ohromená tím, co viděla.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato kniha?

Ano...je super 81.1% (73)
Tak napůl 7.8% (7)
Ne...nelíbí 11.1% (10)

Komentáře

1 television-serials television-serials | Web | 6. července 2010 v 22:03 | Reagovat

díky :) taky máš hezkej blog

2 Peťka =) Peťka =) | Web | 6. července 2010 v 22:33 | Reagovat

jé děkuju máš tyk pěkný blog :)

3 Margarita Margarita | Web | 6. července 2010 v 22:34 | Reagovat

Je to pěkné :o)

4 EmOo_GirLL EmOo_GirLL | Web | 7. července 2010 v 23:27 | Reagovat

jáááj mojáá srry a dakujéém za pochvalu....aj tvoj je velmi peknýýý!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama