41.strana

2. července 2010 v 13:05 | May |  oheň a voda
Vylézt na nějaký strom, to April nedělalo žádný problém, protože jako
malá tam byla pořád. Pravou rukou se chytla první větve, která byla nejblíže a levou se přitáhla. Během chvilky byla nahoře a hledala si správné místečko s pěkným výhledem. V tu chvíli najednou školní zvon, který byl v nejvyšší věži už přes čtyři sta let, odbil osmou hodinu a slunce pomalu začalo zapadat.
Pustila se hudba a všechny páry se daly do dlouho očekávaného tance.
     
Bylo to jako v pohádce. Hudba hrála, slunce okolí zabarvovalo do tmavých odstínů a v tom momentě světýlka, která byla pověšená na všech okolních stromech, se rozsvítila i na tom, kde byla April.
" Něco takového jsem teda nečekala." řekla si pro sebe, když koukala na tu nádheru.
     
April ani nevěděla proč, ale najednou si vzpomněla na něco, když byla ještě dítě. Bylo to ještě za života jejích obou rodičů, kteří za záhadných okolností zemřeli před deseti lety. Vzpomínka se týkala jednoho večera, kdy byla s rodiči na snobském plese pro bohaté, kam je pozvali rodiče Emily. Hrozně se tam nudila. V té době ji bylo pět let a tam se poprvé seznámila s Emily. Hned si padli do oka a April jí přemluvila k něčemu, čím by to tam mohli oživit. Emily jako poslušné holčičce se z počátku do toho moc nechtělo, ale nakonec souhlasila. Jenže se jim to vymklo z rukou a nadělali tam spolu pěknou paseku. " To byly časy." ušklíbla se April, při téhle vzpomínce.

A co se vlastně stalo?
Malá April vymyslela, že by to tam mohli rozproudit moderní hudbou, než nějakou nudnou klasikou. Na konci sálu bylo podium a odtamtud pouštěli hudba. Pomalu se proplížili za červenou oponu a April se ji chystala vyměnit, ale Emily z nervozity nedávala pozor, kam šlape a zakopla o natažený kabel. " Hups…" pomyslela si Em. Ten kabel byl od zesilovače a najednou začalo nesnesitelné pískání ve vysokém tóně. Všichni kdo byli v sále si drželi ruce na uších, protože to pískání bylo nepříjemné.
" Ty si ale nešika." křičela nahlas April, protože skoro nešlo nic slyšet, potom vzala ten kabel a dala ho zase zpátky. V tu chvíli to přestalo a všichni si mohli oddechnout, ale hned se začalo zjišťovat, co se to stalo. April chytla Em za ruku a utíkali pryč, aby je tam nenačapali. Doběhli až na jejich zahradu a tam se April začala popadat smíchy. Emily to tak vtipné nepřišlo.
" Co je tu k smíchu." zeptala se.
" Musim uznat, to se ti povedlo." chválila ji a ve smíchu pokračovala dál. Em se chvilku ostýchala, ale nakonec se také rozesmála. Tímhle incidentem se z nich stali nerozlučné kamarádky. Trochu za zvláštních okolností, ale co byste chtěli, když April má samé hloupé nápady a Emily je nervózní nešika.
     
" Na tohle určitě nikdy nezapomenu." mumlala si pro sebe April, která stále byla v koruně stromu a sledovala tančící páry.
Když slunce zapadlo, mohla se odstartovat noční část festivalu, ta byla zábavnější než denní. Za prvé byla živá hudba a za druhé stánky s nejrůznějšími soutěžemi se právě otevřely. Fungovaly k tomu, aby se dotyčný kluk mohl předvést před svou dívkou, které dal růži.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato kniha?

Ano...je super 81.1% (73)
Tak napůl 7.8% (7)
Ne...nelíbí 11.1% (10)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama