Záhadný případ (6./6)

15. dubna 2010 v 21:57 | May |  Záhadný případ6
tyrkys lupa

Lexi by se určitě teď peníze hodily, neviděla v tom žádný háček. Přistoupila tedy na její nabídku.
" Výborně. Moji vizitku máš, adresu v tom případě znáš a sejdeme se tam dnes okolo páté hodiny. Budu se těšit." rozloučila se mile a ještě než odešla, stačila na Logana hodin svůdný pohled. Ten se na ní podezřívavě podíval,
" Kdo to byl?"
" Právnička." odpověděla mu Lexi a z kapsy vytáhla tu její vizitku, aby si přečetla adresu.
    

  
V pět hodin už stála před její kanceláří a čekala, až přijde i ona. Dorazila o sedm minut později a mohli se pustit do práce. Laila potřebovala pomoc odnést ne malou várku všelijakých právních dokumentů. Lexi v podobných věcech už měla celkem praxi, takže to pro ni byla hračka. V archívu dělala něco podobného. Krabice odnášely dolu do velkého suterénu.
" Už nám jich zbývá jen pár." oznámila Lexi s úsměvem, pak se ale trochu pozastavila, " Proč jste si na tu práci vzala zrovna mě?"
" Jednou už jsi mi pomohla. Usoudila jsem tedy, že by si pro mě mohla udělat i tohle."

Lexi to dávalo celkem smysl, takže všechny její nedůvěřivosti téměř zmizely.
Venku už se začalo pomalu stmívat a práce byla právě dokončená. Byly dole v suterénu a Lexi položila poslední krabici.
Když se otočila za sebe, na to místo kde prve stála Laila, nebyla tam. Lexi se dívala kolem sebe, aby zjistila, jestli není někde o kus dál, jenže nikde nic. " To je divný." pomyslela si a začalo jí to čím dál víc připadat podezřelé. Několikrát zavolala její jméno, ale slyšela pouze svoji ozvěnu, která se rozléhala po velkém suterénu.
      
 Náhle zaslechla jí už povědomý zvuk. Byl to ten líbezný zpěv. " Takže ona je nakonec… Siréna!" řekla si tiše pro sebe. Rychle se otočila a chtěla utéct ven ze suterénu, ale když tak učinila, za ní stál nějaký muž, který se jí díval zpříma do očí a měl ten nepřítomný pohled. Natáhl po ní ruce a ona se mu jen taktak stačila vyhnout.
Rozeběhla se směrem pryč. Stále se snažila běžet k východu ze suterénu, ale pokaždé se jí do cesty připletli jiní neznámí muži, které Siréna svým zpěvem ovládala. Lexi už sotva popadala dech, a tak se na chvíli zastavila. Opřela se zády o vysoký pilíř a nahlas řekla:
" Proč po mě vlastně jdeš?"

Zpěv náhle utichl a ozval se rozléhající povýšený smích, " Proč? Jsi až moc zvídavá holka a tímhle tvým tempem by si brzy odhalila, kdo jsem. Takže mi nezbývá nic jiného, než tě odklidit z cesty." Jen, co svoji odpověď dokončila a ozvěna ji přesahala opakovat, začala znovu zpívat. Pro Lexi to znamenalo konec s odpočinkem a dát se rychle do běhu.
Díky mrštným pohybům a úhybným manévrům se dostala ven ze suterénu a pokračovala po schodech nahoru. Potom proběhla jedněmi dveřmi do hlavní chodby a ve svém rychlém jednání a stálém se otáčením za sebe, narazila do nějaké postavy. Lexi v hlavě probleskla myšlenka, že to musí být někdo další z těch mužů.
      
Postava se na ní dobíravě pousmála a podotkla: " To že jsi tady, mě vůbec nepřekvapuje."
Lexi jako by spadl kámen ze srdce, když před sebou uviděla Hydeho, " Ani nevíš, jak ráda tě vidím." a bez jakéhokoliv rozmýšlení ho objala. Hned nato si, ale rychle uvědomila, co teď právě udělala a kvapně ustoupila krokem do zadu.
 Hyde svým prstem ukázal na svoje uši a Lexi si všimla, že v nich měl ucpávky. Pak se pousmála a v duchu si řekla " Uf…
Naštěstí neslyšel, co jsem mu právě řekla. To by mu akorát ještě víc stouplo ego." Lexi zpozorovala, že její zpěv opět utichl. Natáhla ruku a vyndala mu jednu z těch ucpávek a pronesla: " Vzduch čistý."
" Ale na jak dlouho." vyjádřil se negativním postojem.

Příště bude závěrečná část (6.série=)
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 [Bloody Princess] [Bloody Princess] | Web | 16. dubna 2010 v 13:50 | Reagovat

Jůůů...skvělý díl...jako každý ..xD

2 Peťula Matějík- vaše BEJVALÁ :-/ spolužačka, kámoška a fanynka!! ♥♥♥ ☺ Peťula Matějík- vaše BEJVALÁ :-/ spolužačka, kámoška a fanynka!! ♥♥♥ ☺ | E-mail | 18. dubna 2010 v 11:16 | Reagovat

Tak sem to zase dohnala a dočetla sem to, co sem zameškala:-) ta ženská v  těch lodičkách mi byla hned nějaká podezřelá :D
tak rychle pokráčko!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama