Záhadný případ (6./3)

8. dubna 2010 v 18:06 | May |  Záhadný případ6
tyrkys lupa

Odpoledne už v plné parádě stála před stanicí. Dívala se na vchodové dveře a přemýšlela nad tím, jestli má vstoupit dovnitř. Její důvod dnešní návštěvy byl prostý, potřebovala najít Charlieho. Nakonec sebrala odvahu a vešla dovnitř. Pomalými kroky to tam procházela a oči ji přelétaly z jednoho člověka na druhého, až našla toho pravého. V duchu přemýšlela, jak by měla navázat konverzaci, aby získala, to pro co tu vlastně byla.


" Dneska ti to, ale sekne." začala zvesela.
" Co po mě chceš tentokrát?" zareagoval hned nato, když pochopil, že jí o něco šlo. Komplimenty, totiž od ní neslýchal zrovna často.
" Eh… dobře, nebudu to nijak protahovat." utlumila svůj úsměv, ale stále na její tváři byl, " Jak si pokročil s případem?"
" No, co bych ti k tomu mohl říct, počkej…" pak se naklonil blíž k Lexi a s dobíravým úsměvem větu dokončil, " nic."
Lexi se hned odtáhla více dozadu a založila si ruce, " Bojíš se, že bych ten případ vyřešila rychleji, než ty? Fajn, tohle si budu pamatovat." Se sebevědomou tváří se od něj odvrátila na druhou stranu a dala se do chůze pryč. Zastavila se, až když došla k vrátnici a Trevisovi. " To nechápu, odkdy je takový…" a teď se snažila najít to správné slovo, které by to vystihlo, ale jaksi jí nepřicházelo na jazyk. Jen se sepjatou pěstí jemně udeřila do dřevěného pultu a pak si podepřela hlavu. Promýšlela, co by měla udělat dál.

" Jak vidím, dnešek ti asi nevychází podle tvých plánů." ozval se Trevis s obloženou houskou v ruce, ale i v ústech.
Lexi výraz mluvil za vše, nevycházelo. Najednou jí mobil ohlásil příchozí zprávu. Vyndala ho z kapsy u kalhot a podívala se, od koho byla. Sama se trochu divila, protože přišla od toho člověka, se kterým právě před chvilkou vedla ten, ne moc vydařený rozhovor.

Pokud chceš nějaké informace o tom případu, sejdeme se za hodinu v kavárně.

" Tak tohle je ten Charlie, kterého znám… On si nedá pokoj." odvětila, když si zprávu dočetla.
       Najednou si vedle ní stoupla mladě vypadající vysoká žena v červeném kostýmku v dámských lodičkách a zeptala se vrátného, kde by mohla najít vrchního komisaře Barkra. Trevis si rychle rukou setřel drobky a trochu pomazánky z úst, které mu tam zůstali po jeho svačině. Pak si ještě narovnal svoji policejní čepici, stoupl si a začal se přihlouple usmívat: " To musíte touto hlavní chodbou, při první odbočce jít doprava a potom…"
" Já vás tam odvedu." nabídla se Lexi, která stejně teď měla hodinu čas a navíc podle Trevisovi vysvětlované cesty, by tam nikdy netrefila.
Neznámá žena se na ní podívala, poděkovala a společně hned nato vyrazily.
" Vím, že mi do toho nic není, ale z jakého důvodu jdete navštívit komisaře Barkra?" otázala se Lexi ze své už známé zvědavosti.
" Jsem právnička. Potřebujeme spolu něco konzultovat." odpověděla milým hlasem.
" Aha, tak tady to je…" zastavila se a ukázala na dveře, kde na jmenovce stálo Barkrovo jméno, " Jen tak mimochodem jmenuju se Lexi."
" Těší mě. Já jsem Laila Ellisová… a moc děkuji, že jsi mě sem zavedla. Kdyby si náhodou někdy potřebovala právnickou radu, jsem ti k službám." do ruky jí dala svoji vizitku, zaklepala na dveře a vešla do kanceláře.
Lexi se podívala na hodinky a řekla si, že už by měla pomalu vyrazit na domluvené setkání.
      
Když dorazila do kavárny, všimla si Charlieho, který seděl u stolu v jejím oblíbeném zadním rohu. Pomalou chůzí došla až k němu: " Tak jsem tady." ozvala se vzápětí.
Charlie se usmál a pobídl jí, aby se posadila. Jakmile tak učinila, uviděla vedle něho ležet policejní složku. " Co mě ty informace budou stát?" přešla rovnou k věci.
" Když mi Barkr dal tenhle případ, zmínil se o něčem, co se týkalo tebe a tvého táty."
Lexi najednou více zpozorněla: "A?"
" Chtěl bych se o tobě víc dozvědět, takže moje otázka zní, na co tím můj otec narážel, když se o tom zmínil?"

Lexi se opřela o zadní opěradlo, podívala se zamyšleně z okna a pak zpátky na něj, " Tím, že odpovím na tvoji osobní otázku, dostanu ty informace…" obeznamovala nynější situaci.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74.2% (253)
Celkem ujde 13.5% (46)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 *Lov-E* *Lov-E* | Web | 9. dubna 2010 v 19:06 | Reagovat

hezu blog

2 [Bloody Princess] [Bloody Princess] | Web | 10. dubna 2010 v 9:49 | Reagovat

skvělý díl už se těším na další....tydle případy jsou skvělý..!

3 °LuXi StYlEeE° °LuXi StYlEeE° | Web | 10. dubna 2010 v 15:58 | Reagovat

už aby bylo pokračování :) tky někdy musim zajít do kavárny si mi to uplně připoměla :D  :)

4 Issynka Issynka | Web | 10. dubna 2010 v 22:38 | Reagovat

dobryyyyy :D
ja chci dalsi dil :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama