40.strana

9. dubna 2010 v 19:07 | May |  oheň a voda
Překvapilo ji, koho tam spatřila.
      Uprostřed místnosti stál klavír a u něho seděl Chris. " Ta hudba je překrásná." pomyslela si April, která se do ní zaposlouchala. Opřela se zády o zeď a jen tam tak zamyšleně stála. Potom si všimla, že je za patnáct minut osm a rozhodla se, že raději půjde, ale v tom najednou klavír přestal hrát.


      Chtěla vědět proč a tak opatrně znova nakoukla do místnosti. Uviděla Chrise, který stál před oknem a koukal směrem ven. Venku vál večerný vánek, který jemně ohýbal větve stromu a slunce, které se pomalu chystalo zapadnout. To si April hned uvědomila, otočila se a chtěla rychle zmizet pryč. V tu chvíli jí někdo chytil za paži a tím ji zastavil. " Tohle je můj konec." řekla si pro sebe, protože tušila kdo by to mohl být. Tak se pomalu otočila a… " Robby?!!" lekla se April, pak už jen rozčileně dodala " Jestli chceš, abych dostala infarkt, nemáš k tomu daleko!"
" Promiň, to jsem nechtěl." obhajoval se. Pak ale přišlo od něho na otázku, co tu April vlastně pohledává.
Ta na sebe hodila široký nevinný úsměv a měla v plánu změnit řeč. První co jí zrovna v tuhle chvíli napadlo, bylo se zeptat na Emily. Spoléhala na to, že ho to odvrátí od té jeho otázky.
     
A ono to vyšlo.
" Jo, teď ji jdu hledat. Za pár minut bude západ slunce a ten tanec." April se nabídla, že půjde s ním, protože mají společnou cestu. Ale ještě, než šli, April se ještě jednou podívala do místnosti s klavírem, ale Chris už tam nebyl. " Kam zmizel." šeptla. Dál ale neotálela a šla za Robbym, který se už dal do chůze.
      Když procházeli školním parkem, Robby se ze zvědavosti zeptal na Chrise.
" Co je sním?" otázala se obratem April.
" No…Eh..." April neoplývá vzácnou trpělivostí a tak ho plácla po zádech, aby se konečně vyjádřil. " Dobře, řeknu to takhle: je velmi pravděpodobné, že už ho dneska nepotkáš. Tyhle věci kolem růží ho zrovna nijak dvakrát neberou."
April se ale najednou začala smát a dodala, že alespoň něco mají společného, pak hned ale přestala, protože si uvědomila, co jí právě vyklouzlo z pusy a chtěla z toho vycouvat " Beru to zpátky. S ním nemám nic společného!!"
" Kdo ví." dodal Robby a s úsměvem a pokračoval v chůzi. April zaskočená tím, co teď pronesl, šla dva kroky za ním s naštvaným výrazem.
     
Pak Robby, ale náhle zastavil a April z nepozornosti do něj trochu vrazila. Když se vzpamatovala, chtěla si to s ním vyjasnit, jenže uslyšela Emily hlas a hned nato pochopila, proč tak zareagoval. Emily, která k němu přišla, si nestihla všimnout, že za Robbym stojí i její kamarádka April. Oba dva totiž na ní úplně zapomněli a vypadali jako by se vznášeli v nebi. Koukali na sebe těmi jejich zamilovanými kukadly a April už to nemohla vydržet.

" Jste vážně roztomilý, tak já vás tu nechám." a čekala na jejich reakci, ale oni nijak nereagovali a prohazovali si mezi sebou pár vět jednoduchých, pěkně střídavě, jednou Emily pak Robby.
" Tak jestli se takhle projevuje zamilovanost, tím že člověk nevnímá svět o okolo a ztrácí schopnost mluvit, tak to je fakt divný." mumlala si pro sebe a šla raději dál.
     
Došla až k fontáně, kde se to už začalo párovat, protože za minutu mělo být osm hodin. Potom ji napadlo, odkud by na to celé měla dobrý výhled. Když tak stála u jednoho vysokého stromu s velkou korunou, řekla si, že by ho měla tam.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato kniha?

Ano...je super 81.1% (73)
Tak napůl 7.8% (7)
Ne...nelíbí 11.1% (10)

Komentáře

1 Kristýnka Kitty Strawberry* Kristýnka Kitty Strawberry* | Web | 9. dubna 2010 v 19:11 | Reagovat

děkuju za pochvalu jinak máš moooc hezký blokísek ;-)

2 Boris Boris | E-mail | Web | 6. února 2012 v 13:57 | Reagovat

very good:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama