Záhadný případ (5./5)

17. února 2010 v 18:25 | May |  Záhadný případ5

Potom se hned probudila, protože nechtěla dělat ukvapené závěry.
" Promiň, já už budu muset jít. Tak se zatím měj." loučila se s ním a v tom zahlédla, že má na krku nějaký přívěšek, ale nevěděla, co na něm bylo zavěšené, protože ho měl schovaný pod tričkem. Napadlo ji, že kdyby to byl půlměsíc, byl by to jasný důkaz, že je Larron.Ještě před stanicí jí to stále létalo hlavou, ale zastavilo se to, když viděla vycházet ven Logana. Rozhodla se, i když se musela chvíli přemlouvat, že by se ho mohla zeptat, jestli o tomhle případu krádeže něco nevěděl.
" Ty se ptáš mě." zasmál se s údivem.
Lexi se to snažila ignorovat a čekala, co z něj vypadne.
" Hmm…, možná"
" To je dost nepřesný." řekla mu na to obratem.
Logan si jen povzdechl a dal se do chůze. Lexi mu pomalu musela uskočit, aby jí nesrazil, ale ona se nenechala jen tak odbýt a šla za ním.
" Vzdej to." volal bez otáčení k ní.
" Já asi vím, kde udeří příště." řekla s úmyslem ho navnadit, aby ho zastavila.
" Ty myslíš tu výstavu v galerii, která se tu bude konat tenhle víkend." potom se zastavil v chůzi a dodal, " To už tu ví všichni, kdo se o to zajímá."
" A souhlasíš s tím?" zeptala se ho, aby z něj alespoň něco dostala ven.
" Je to pravděpodobné." odpověděl ve stručnosti, odemkl si auto a nasedl do něj. Ještě než zavřel dveře, tak se na Lexi podíval a vypadalo to, že jí něco chtěl říct, ale on jen znovu upřel svůj zrak před sebe, nastartoval a odjel.
" Pořád stejně divný." utrousila si poznámku pro sebe. Potom si běžela zjistit informace o té blížící se výstavě a nejpravděpodobnějšímu místu další možné loupeže.
V knihovně na internetu si našla oficiální stránky a vyhledala si tam vše potřebné. Výstava měla začít v sobotu od 16:00 do 19:00. Zjistila si cenu, která nebyla zrovna nejlevnější, ale i tak to za tuhle oběť podstoupila a koupila si vstupenku.

V sobotu odpoledne se Lexi chystala do galerie. Když tam byla a ukazovala svoji vstupenku, uslyšela, jak jí někdo pozdravil. Otočila se za hlasem a za ní stál Denny.
" Ty jsi tu taky?" otázal se jí ostýchavě.
" To se tedy můžeme jít podívat spolu." navrhla a už to brala jako samozřejmost.
Vešli dovnitř a začali si prohlížet první obrazy, které uviděli. Denny vzhledem k tomu, že se o tyto věci intenzivně zajímal Lexi, vždy k nim něco řekl. Po nějaké době došli až k těm nejcennějším, které tu byly dneska vystavené. Denny se hned zastavil u jednoho z nich. Ten nesl název Hrad Notte, z italského překladu Hrad noci.

Když Lexi také na něj upřela svůj zrak, uviděla na něm půlměsíc, který na obraze osvětloval noční krajinu a hrad v povzdálí. V ten okamžik se její tvrzení, že on je ten zloděj, zesílila, ale stále pro to neměla jasné důkazy. Napadlo jí tedy vyzkoumat, co má na tom přívěsku za tričkem. Nenápadně ho sledovala a čekala na příležitost. Ta nastala v momentě, kdy se Denny naklonil blíže k obrazu, aby mohl studovat jeho detaily. Přívěsek vypadl ven a Lexi uviděla úplně ten samý půl měsíc, který měl ten večer Larron.
" Není překrásný?" zeptal se jí s milým úsměvem ve tváři, když se na ní otočil.
" Ano…, to tedy je." odpověděla rychle.
" Opravdu jsem tě rád viděl, ale už budu muset jít." dodal, znovu se nesměle pousmál a odešel.

Lexi tam dál stála a dívala se na ten obraz, " To je zvláštní, když je to Denny, chová se tak ostýchavě až pomalu stydlivě, a když je Larron vyzařuje z něj sebejistota, nezávislost a… příbuznosti s Casanovou." Tím posledním Lexi narážela na to, jak se jí minule na tom mostě dvořil.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Issynka Issynka | Web | 17. února 2010 v 18:33 | Reagovat

Dobryy :D:D
tahle serie me bavi jeste vic jak ostatne :))
Chci dalsi dil :D:D:D

2 Paradise Paradise | E-mail | 17. února 2010 v 19:12 | Reagovat

Júú :) Čím dál lepší. To jsem tedy na to zvědavá, jestli ten polodémon je ten Denny. Rychle pokračování :DD

3 zoi zoi | Web | 18. února 2010 v 17:55 | Reagovat

Jůů to je pěkný, už se těším na další dílek.

4 Alice Alice | Web | 19. února 2010 v 15:36 | Reagovat

Ahoj, líbí se mi tvůj příběh. Jsem zvědavá na toho Dennyho, co se z něj vyklube.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama