Záhadný případ (3/2)

2. prosince 2009 v 17:39 | May |  Záhadný případ3


Zamyslela se a po chvilce měla jasno. Tiše se vplížila na vrátnici a v momentě, kdy se vrátný Trevis nekoukal, půjčila si klíč od toho oddělení. Potom se nenápadně dostala ke dveřím a ty vzápětí odemkla.


Díky tomu, že jí prve ten policista donesl ty dokumenty s informacemi o těch zmizelých financích, věděla přesně, kde jsou. Šla tedy rovnou ke kartotékám a začala jednu z nich prohledávat. " Tady to je." ozvala se tiše Lexi, když si svítila baterkou na svou kořist.
Potom se posadila k jednomu stolu a rozsvítila si lampičku. Otevřela desky a vyndala z nich papíry. Ty si poskládala vedle sebe a postupně si je vyfotila mobilem. Takhle to měla rychle za sebou a vrátila je zpátky na původní místo. Pak se opět tiše vytratila a vrátila klíč na vrátnici.
" Co tu tak pozdě ještě děláš, Lexi?" zeptal se překvapeně Trevis, který se právě otočil a uviděl ji za sebou.
Ta se jen pousmála a odpověděla, že už jde domu a kvapně se s ním rozloučila.

Po chvilce byla v nočních ulicích města. Když zrovna jednou procházela, najednou se jí zmocnil pocit, že jí někdo sleduje. Pro jistotu se rozhlédla kolem sebe, ale nikoho neviděla. " Divný." řekla si a pokračovala dál. Cestou si prohlížela vyfocené fotky a přišlo jí, že jedno číslo se tam nějak moc často vyskytuje. Ve svém telefonním seznamu v mobilu si najela na jméno "RedDragon" a klikla na vytáčení.

RedDragon je přezdívka počítačového hackra, se kterým se Lexi náhodně seznámila přes internet. Sice neví, jak vypadá ani jaké je jeho opravdové jméno, ale získala skvělého spojence, který jí pomáhá s věcmi okolo rozšifrování hesel, kódu a tak podobně. Díky němu také Lexi přišla na to, kdo podpálil její gymnázium, protože dokázal odhalit jméno, které se skrývalo pod přezdívkou pachatele.
" Doufám, že neruším, když je už tak pozdě, ale potřebuju s něčím pomoc." spustila hned Lexi, když opačná strana zvedla telefon.
" V poho, sem s tím." odpověděl hlas, u kterého Lexi poznala, že právě něco jedl, když to říkal s mlaskáním.
Lexi mu tedy nadiktovala devíti místní číslo s prosbou, aby o něm zjistil, co nejvíc informací a ať potom hned napíše, co našel, " Díky." dodala a ukončila hovor. Lexi měla jisté tušení, že to číslo bude patřit k nějakému bankovnímu kontu. Dál se tím, ale nezabývala, protože chtěla být rychle doma.

Když procházela tichou uličkou, najednou zaslechla hlasitou ránu. Zastavila se a podívala se směrem nad sebe, protože jí přišlo, že ta rána přišla odněkud ze shora. Náhle zahlédla dvě postavy, které jako by nic přeskakovaly z jedné vysoké budovy na druhou. Vypadalo to jako nějaká honička. Jeden utíkal před, tím co byl za ním. Lexi viděla jen siluety postav, protože tma zhoršovala zrak.
Jediné, co poznala, bylo to, že se jednalo o dvě mužské postavy. Lexi je chvilku během ze zdola sledovala, a pak se zastavila, protože oni také. Najednou se u nich rozzářilo rudé světlo a následovala rána, kterou už Lexi slyšela, a která ji na ně prve upozornila. " To rudé světlo… Je možný, že by to byl…, Hyde?" napadla ji v ten okamžik myšlenka. Obě postavy náhle zmizeli dovnitř, do staré budovy, kde před tím stály na jejím vrcholu.

Lexi postávala před ní a přemýšlela nad tím, jestli by měla jít dovnitř. Zvědavost a její chtíč po trochu dobrodružství zvítězily a po menším tlaku silou na staré dveře tam vešla. Objevila se v široké chodbě. Když jej prošla, dostala se do takové menší halky, odkud vedlo schodiště nahoru i dolu. Lexi se zaposlouchala do toho rachotu vydávané těma dvěma a zjistila, že jde ze shora. Vydala se tedy tím směrem.
Po chvilce se dostala do třetího patra, ale ten rachot přicházel ještě o něco výš, tak tedy chtěla pokračovat. Když měla Lexi v úmyslu v kročit na další schod, znovu se rudě zablesklo a ozvala se rána. Schodiště se najednou začalo směrem ze shora bortit jako domeček z karet. Lexi rychle uskočila směrem do malé haly.
" To bylo jen taktak." utrousila poznámku, když se zvedala ze země.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Issynka Issynka | Web | 2. prosince 2009 v 18:19 | Reagovat

Ufff tak to sem zvedava co se tam delo :D

Inac diki za pochvalu :)

2 Danka Danka | Web | 2. prosince 2009 v 18:59 | Reagovat

Musím souhlasit! Opravdu a musím opakovat koment-kompliment, který jsi napsala mě:tenhle příbeh je velice poutavý!:)A promiň, že jsem na tvůj koment neodpověděla obratem, protože hned jak jsem dopsala kapitolu, se zuby nechty rvala na počítač moje sestra. Ještě díky jednou za ten koment!:-)

3 Peťula Matějík- vaše BEJVALÁ :-/ spolužačka, kámoška a fanynka!! ♥♥♥ ☺ Peťula Matějík- vaše BEJVALÁ :-/ spolužačka, kámoška a fanynka!! ♥♥♥ ☺ | E-mail | 2. prosince 2009 v 21:53 | Reagovat

dalšíííí!!! :-) :D

4 El@ El@ | E-mail | 4. prosince 2009 v 14:49 | Reagovat

Jen tak dál :D Je to velmi zajímavé :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama