Prosinec 2009

Povánoční pohoda

26. prosince 2009 v 18:34 | Diggy |  diggy
Taky to znáte? Tu povánoční pohodu, kdy jenom jíte, máte nohy na stole a koukáte na pohádky? Já doufám, že se vám letošní vánoce líbili a dostali jste vše, co jste si přáli, třeba i nějaký nápad pro novou povídku nebo dokonce námět na knihu. Samozřejmě vám budu držet palce. Já trávím vánoce na zasněžené chatě s krásným okolím, takže námětů na povídku jsem pochytila opravdu mnoho. Vánoční dárky mě opravdu potěšili a jak říkám, jsem spokojená, ale opravdový a hlavně užitečný dárek jsem dostala od serveru René Nekuda je to užitečná kniha o psaní. Na tomto odkazu si jí také můžete zdarma stáhnout. Velice doporučuji, vždy si já ráda přečtu J Teď vám popřeji ještě klidné povánoční flákání :), ale zas to nepřehánějte ať nezmizí vaše kreativita a nápady pro psaní :)


Život s hvězdou....nebo spíš s hvězdičkou? # 2.1

25. prosince 2009 v 18:48 | Diggy |  život s hvězdou
Alex
"Tady čtu, že budete zpívat Thriller od Michaela Jacksona. Proč jste si vybrala tuto píseň?"Zeptal se Charlie.
"Je plná energie, vždycky mě dostane ze židle a Michael je úžasný zpěvák,"ihned jsem odpověděla.
"Tak podium je tvoje,"řekl Kevin a uculil se.
Rozezněli se první tóny písnička a já to rozjela jak nikdy. Začala jsem tancoval a poté už i zpívat.ts close to midnight and something evils lurking in the dark Under the moonlight you see a sight that almost stops your heart You try to scream but terror takes the sound before you make it…
cause this is thriller, thriller nightThere aint no second chance against the thing with forty eyes
You know its thriller, thriller night Youre fighting for your life inside of killer, thriller tonight
Měla jsem takovou chuť ukázat Nickovi, co ve mně je, že jsem do svého výkonu dala maximum."To bylo úplně skvělý,"zařval Joe, když jsem dozpívala.

Vánoce, vánoce přicházejí...

22. prosince 2009 v 11:30 diggy
Ahojky zlata

Jak jste si určitě všimli, kalendář ukazuje 22. prosince což znamená, že už nám zbívají jenom dva dny do vytouženách vánoc. Já mám spojené vánoce s nekonečnýma frontama v obchodech, nekonečným vymýšlení dárků a v poslední řadě s utrácením peněz. Jak se říká, o vánocíhc by měla být rodina pohromadě. Letos to v naší rodině bude platit doslova. Celé vánoční svátky stravíme na chatě u babi s dědou, kde ještě bude moje teta a strejda a brácha...No prostě 24 pro mě nebude den, kdy vztanu ve 12 hodin a celý den strávim pohodou u televize a nějakou tou procházkou. Doufám, že tam půjde internet, jinak bych se zbláznila. No dost mích keců, přeci jenom ty dárky za to stojí :D Takže vám už předběžne přeju Krásné vánoce (May určitě přeje taky) hoodně krásných dárků a hlavně pohody.

Click na celý článěk, kde máte malý, ale opravdu malý dárek :)

Zmrzlé vánoce

20. prosince 2009 v 14:04 | Diggy |  Zmrzlé vánoce
Netradičné pojatá vánoční povídka s trochu pochmurnym tématem

Právě jsme se chystali jíst štědrovečerní večeři. Všechny děti se nadšeně usadili na svá místa. Kuchařky nám s úsměvem nesly na stůl bohatou večeři. Položili jí přede mě a já se najednou ocitla doma. Seděla jsem u vyzdobeného stolu s celou rodinou. Přede mnou byl plný talíř salátu s kaprem. Celým domem se linula vůně vánoc. Pravých vánoc. Milovala jsem tu vůni. Máma s tátou se na mě usmáli a začali jíst. Jen, co jsem vzala do pusy první sousto překvapila mě jeho odporná chuť. Objevila jsem se totiž zpátky v přeplněné jídelně plné nedočkavých dětí.


Záhadný případ (3/6)

10. prosince 2009 v 6:04 | May |  Záhadný případ3


A je tu závěrečná část 3.řady Záhadného případu... =)
Doufám, že se Vám příběh líbil a budete se těšit na další jeho pokračování.

Závislost jménem cigareta

9. prosince 2009 v 21:32 | Diggy |  Závislost jménem cigareta

Jdu zasněženou ulicí s hořící cigaretou v ruce. Pečlivě si jí prohlédnu a natáhnu nikotin s kouřem do plic. Zavřu oči a kouř dlouze vydechnu. Aspoň chvíli mám pocit, že na světě neexistuje nic víc než já a cigareta. Když, ale oči opět otevřu, jsem zpět v realitě, kde stojím na mokrém sněhu připomínající zvratky a bláto dohromady. Ani jsem si neuvědomila, že jsem se zastavila. Rychle jsem se otřepala a šla dál. Chtěla jsem si dát dalšího stala, ale najednou jsem začala vzpomínat, kde vlastně začala moje závislost. Jak se ze zapřisáhlé nekuřačky, stala klepající se troska, která bez cigarety neudělá ani krok, ani jednoduché rozhodnutí. Na ten okamžik jsem si vzpomněla bleskově. Přišlo mi jako by to bylo včera, kdy jsem si dala svou první cigaretu. Cigaretu, která mi dala pocit dospělosti, frajerství, ale poté i status závislačky a hlavně neschopnost přemýšlet bez té věci plné jedovatých a rakovinotvorných látek na které upozorňují na každé krabičce tohoto svinstva. "Kouření může způsobit závislost," četla jsem s výsměchem na krabičce lehkých LM se kterýma jsem začínala. Cigaretu jsem si dávala občas na cestě do školy a ze školy. Po třech týdnech jsem si začala dávat pravidelně ráno a po čtyřech už i pravidelně odpoledne. Ani jsem nemrkla a cigarety se stali mým hlavním výdajem, za který jsem byla schopna utratit i celou mojí výplatu z brigády. Nechtěla jsem si přiznat, že jsem na cigaretách závislá, chtěla jsem si to dokázat tím, že aspoň na týden přestanu. Po prvních dnech bez cigaret, jsem se začala klepat jako moje babička, nebyla jsem schopná normálně myslet. Myslela jsem na jedinou věc - cigaretu. Nedokázala jsem ani jeden jediný týden vydržet bez tý ohavnosti, kterou jsem denně strkala do pusy. Ohavnosti, která mi nic nedávala, pouze ubírala zdraví. Z mojí zamyšlenosti mě vrhla až kamarádka.

Záhadný případ (3/5)

7. prosince 2009 v 22:10 | May |  Záhadný případ3


Papíry strčila společně s knihou do batohu a vyrazila ven z archívu.
Když kráčela chodbou, všimla si, že naproti ní šel komisař Barkr. Neměla v úmyslu se s ním potkat, protože na ní byl stále nabroušený za to podle něho čmuchání v oddělení pohřešování. Rychle zahnula do vedlejší chodby a přilepila se přímo na zeď, tak aby jí nezahlédl.

Záhadný případ (3/4)

6. prosince 2009 v 17:46 | May |  Záhadný případ3


" Pravda. To bych si určitě pamatovala, kdybych mluvila s nějakým černo dredatým, černě oháklým, démony chytacím klukem…" Jen, co to Lexi dořekla, ozvala se obrovská rána, celá zeď zmizela a před nimi se zjevil ten démon. " Působivé, tak ty žiješ a ještě tu máš s sebou návštěvu. Alespoň až s tebou skončím, budu mít do čeho zakousnout." řekl sebevědomím hlasem a zaútočil.

Záhadný případ (3/3)

4. prosince 2009 v 14:46 | May |  Záhadný případ3


Schodiště se najednou začalo směrem ze shora bortit jako domeček z karet. Lexi rychle uskočila směrem do malé haly. " To bylo jen taktak." utrousila poznámku, když se zvedala ze země.
Potom uslyšela mluvit hlasy a rychle se schovala za nefunkční automat na kávu.

Záhadný případ (3/2)

2. prosince 2009 v 17:39 | May |  Záhadný případ3


Zamyslela se a po chvilce měla jasno. Tiše se vplížila na vrátnici a v momentě, kdy se vrátný Trevis nekoukal, půjčila si klíč od toho oddělení. Potom se nenápadně dostala ke dveřím a ty vzápětí odemkla.

Co je vlastně víra?

1. prosince 2009 v 19:54 | Diggy |  co je vlastně víra?
Taková kratší povídka směřovaná do úvahy a myšlenek.

Celá moje rodina je věřící, teda až na mě. Jsem taková černá ovce rodiny. Všichni mi říkají, že jednou skončím v pekle, ale jak mám vlastně peklo definovat? Je to svět plný ohně, kde vás vaří v obrovských kotlích a zatápí vám čerti, jako to je v pohádkách? Nebo velké prázdno, kde chodí neuvěřitelně krásní muži, se kterými by stálo zhřešit, ale bohužel nemají penis a vy se musíte trápit jen pohledy a sexuálními myšlenkami, které nikdy neukojíte? Nebo vypadá jako náš svět, ale lidé vidí vaše myšlenky a ty nejohavnější hříchy, co jste spáchali? Ať vypadá jakkoliv nebojím se toho.

Záhadný případ (3/1)

1. prosince 2009 v 14:10 | May |  Záhadný případ3


A je to tu, pokračování :)
Doufám, že jste zvědavý na to, do čeho se Lexi zaplete tentokrát. (Jen pro malý náhled do děje: Tentokrát se nebude jednat o žádné vraždy.)


" Co tu vlastně ještě pořád děláš?!" vyhrkl udiveně Barkr na Lexi, která stála před ním.
" Za to můžou finance na opravu školy, ty jak si někam zmizely a to doslova. To znamená: žádné peníze, žádná oprava, žádná škola…, tudíž mám spoustu volného času, a tak jsem tady."
" Jak můžete mít tak dlouho volno?" zeptal se zaskočeně Barkr, který tomu nechtěl věřit.