Záhadný případ (2./6)

26. listopadu 2009 v 19:06 | May |  Záhadný případ2


A je tu závěreční díl případu... původně to mělo mít sedm částí, ale nakonec to vyšlo na šest. Tak doufám, že se tato 2.série líbila a podpoříte jeho další pokračování :)

" Kdo ona. Čí teda byly ty návrhy?" ozvala se opět Lexi.
On už sotva lapal po dechu, jak se ho začínal zmocňovat strach," Ka… Kathrin Darsiová." Hned, co jim to prozradil, utekl po schodech dolů do té podzemní garáže.
" Co budeme dělat?" obrátila se Lexi na Logana, protože nevěděla, co dál.
Ten se jen podíval na hodinky a nasadil vážnější obličej, ale po chvilce jí řekl: " Běž zavolat policii. Já půjdu za ním."
Lexi tedy poslechla a každý se rozeběhl na svoji stranu. Lexi mířila vzhůru přímo k recepci.
Když Logan kráčel podzemní garáží a rozhlížel se kolem sebe, uviděl několik metrů před ním stát toho poslíčka, který hrůzou v hlase řval na nějaký stín, ať se k němu nepřibližuje. Ze stínu náhle vyšla žena, byla to Kathrin Darsiová a její krk zdobilo rudě zabarvené tetování. (Podobné jako měl Lukas, když byl posednutý démonem)

Mezitím Lexi už zavolala polocii, a když se podívala ven, zjistila, že slunce už zapadlo. Nevěděla, co se tam dole děje a to ji velice zneklidňovalo. " Co když je ona opravdu posedlá tím démonem?" zeptala se sebe sama v nejistotě.
Potom už se nijak dlouho nerozhodovala a běžela po schodech dolů do garáže. Jakmile vešla do ní, uslyšela silný rachot. Proběhla mezi několika auty a uviděla toho poslíčka, jak leží v bezvědomí. Sundala si mikinu, klekla si k němu a mikinu mu dala pod hlavu. Pořád, ale slyšela ty silné zvuky. Šla tedy dál a tam uviděla toho muže v černém oblečení s černými vlasy, který byl prve na jejich škole, zachránil Lukase a zničil toho démona. Bojoval s nějakou ženou a Lexi usoudila, že ona musí být ta Kathrin.

Její ostré drápy se zarývaly do laku aut, když se napřahovala k útoku. Hyde, tak se jmenoval ten muž v černém, vždy stačil jen taktak v čas jejím pařátům uhnout. Lexi připadalo, že tenhle démon bude tvrdší oříšek, než ten na škole. Najednou si, ale uvědomila, že momentálně jediný způsob, jak ho zabít je i s jeho majitelem. Napadlo jí tedy jestli, by se opět nemohla pokusit nalézt její ztracené sebevědomí a tím vypudit toho "parazita" v jejím těle a zachránit jí život.

V tu chvíli si jí Hyde všimnul: " Co tu děláš? Okamžitě zmiz!"
" Ne dokud to nezkusím." řekla Lexi a pokračovala, " Kathrin proč to vlastně všechno děláš."
Žena se náhle zastavila, podívala se na ni a ještě svým normálním hlasem stručně odpověděla:
" Kvůli pomstě."
" Tak takhle to je, protože ti ukradli tvůj návrh a vydávali za svůj. Takže tohle tě srazilo až k tomu, že si pomyslela na pomstu a tak ses dobrovolně oddala do služeb démona?"
" Ano, a vyšlo to."
" Ale za jakou cenu. Tímhle ubližuješ i sama sobě. Jsi tedy schopna v tomhle dál pokračovat? Ničit lidské životy?"
Žena se náhle zarazila a projevily se na ní pochybnosti, jenže v tu chvíli ji vystřídal hlas démona,
" Ovšem, že bude pokračovat. Tihle lidé jí přece zničili šanci dostat se výš." a zazněl ďábelský smích.

Najednou měl démon problém nad ní udržet kontrolu a opět se vrátil její hlas: " Ne to nedokážu…, nedokážu dál ničit životy."
Hydeho krystal, který měl už i minule se opět změnil na modře zářící, z čeho Lexi poznala, že se chystal její duši osvobodit od démona. Hyde vytvořil modrou zářící kouli, která vnikla do těla ženy, a vzápětí se z ní vynořil černý oblak ve tvaru pokřivené postavy. Potom se jeho krystal změnil na rudě červený a démona zničil. Žena vyčerpáním upadla do bezvědomí.

Lexi náhle uviděla to, co už se v podstatě jednou stalo a to tehdy večer ve škole. Pak tam dál jen stála, protože nevěděla, co by mu měla říct. Hyde se na ni otočil a jí jediné, co jí v tu chvíli napadlo, bylo: " Eh… tak se zase vidíme."
" Ano, to znamenaná, že můžu dodělat to, s čím jsem neměl minule čas začít."

Lexi se trochu zamyslela, aby si osvěžila paměť a najednou jí to došlo, " Á…, ty máš na mysli to vymazání paměti. Já, ale myslím, že už to nebude zapotřebí. Vidíš, nikomu jsem neřekla, co se tehdy stalo a s tímhle to bude to samé." snažila se to nadále zamlouvat, aby k tomu nakonec opravdu nedošlo. Hyde se v chůzi směrem k ní zastavil " Musím mít jistotu." a znovu se dal do kroku k ní.
Nečekaně se do garáže vyřítila policejní auta. Když se Lexi po nich ohlédla a pak se podívala zase zpátky, Hyde byl najednou pryč. Musela si zhluboka oddechnout, protože tohle bylo už po druhé, co jí policejní příjezd zachránil vzpomínky.

Následující den byla Lexi na koberečku u vrchního komisaře Barkra, který na ní měl snad tisíc otázek ohledně toho, co tam ten večer pohledávala. V tu chvíli se ozvalo zaklepání na dveře.
" Dále." zařval Barkr, který byl už z Lexi pomalu na prášky.
Dovnitř vešel detektiv Epps. Na Lexi se najednou objevil udivený výraz, protože až teď jí teprve došlo, že on tam přeci v té garáži musel být taky, když tam odešel, ale neviděla ho tam. To jí donutilo k otázce: " Kde jsi vlastně byl?"
" Ani nevím… Něco mě praštilo do hlavy a probudil jsem se, až když bylo po všem." objasnil jí to Logan.
" To je škoda přišel si o zajímavou podívanou." podotkla.
Tohle Barkra docela upoutalo a tak se jí zeptal na to, co se tam tedy vlastně odehrálo.
" To by bylo na dlouhé vyprávění." dodala stručně, zvedla se ze židle a odcházela z kanceláře.

Barkr si jí volal zpátky, ať mu okamžitě všechno řekne, ale ona pokračovala dál v chůzi.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74.2% (253)
Celkem ujde 13.5% (46)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Issynka Issynka | Web | 26. listopadu 2009 v 19:24 | Reagovat

Skončilo sa to uplne inak jak sem myslela :D:D
Mno zajimave :D :)
Uz sem strasne tesim na 3 serii :))
Dozvi o cem bude :D:D

ju a diki za hlasy :))

2 lilly SBčko lilly SBčko | Web | 26. listopadu 2009 v 21:03 | Reagovat

super pokracko

3 Miss Jonas SBítQo Miss Jonas SBítQo | Web | 27. listopadu 2009 v 10:17 | Reagovat

Hezký
Jinak se omlouvám,ale měla jsem pc v opravně..:( ale už je zase vše v pořádku a článečky budou přibývat..:)

4 Peťula Matějík- vaše BEJVALÁ :-/ spolužačka, kámoška a fanynka!! ♥♥♥ ☺ Peťula Matějík- vaše BEJVALÁ :-/ spolužačka, kámoška a fanynka!! ♥♥♥ ☺ | E-mail | 27. listopadu 2009 v 13:38 | Reagovat

ooouu :D SUPER :D to se mi fakt líbí, takovýhle příběhy, vytvářený jako by v sériích. kdy bude 3. pokračování? :-) a bude v těch dalších taky hlavní pachatel démon nebo něco jinýho? :-)  těšim seee :)

5 Issynka Issynka | Web | 27. listopadu 2009 v 22:49 | Reagovat

Juuu ja se nemuzu dockat na 3 serii :D:D

6 Paradise Paradise | E-mail | 27. listopadu 2009 v 23:57 | Reagovat

Páááni, fakt se mi to líbí. Ten konec je pěkně vymyšlený. Nemůžu se dočkat pokračování.
To jsem zvědavá, co za další případ to bude, protože tenhle ani ten předchozí neměly chybu :D

7 eLQeS eLQeS | 30. listopadu 2009 v 20:38 | Reagovat

sice furt skoro stejný,,, ale jinak super ! těším se na 3 sérii,,,=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama