Říjen 2009

♫ Music Life ♫ [11]

31. října 2009 v 15:30 | May |  Music Life(Změněna icona...:)


" Ano." řekli znovu dvojhlasně.

" Dobrá…, v pátek se tu všichni sejdeme ve stejnou dobu." oznámil jim, když se na ně otočil čelem.
" Co? Vy nás berete oba, ale…"
" Měl jste brát jen jednoho." dokončil její větu Matt.
" Myslím, že já tu určuji pravidla. A navíc mám takové zvláštní tušení…" řekl trochu tajemně a potom dodal, " A vezměte s sebou i vaši skupinu. Teď už můžete jít."
May ani Matt se už raději na nic neptali a tak tedy odešli.

V tom se z povzdálí objevil Dark, který si stoupl před Leonarda a měl na něj podobnou otázku, jako předtím oni dva.
" Proč jsem je oba přijal? Mám takový pocit, že když se tyto dvě skupiny určitým vztahem spojí, dokáží nevídané věci."
" Jakým?" položil další otázku Dark, který z jeho odpovědi toho moc nezjistil.
" Na to musí přijít sami." odpověděl znovu záhadně. Potom se na Darka podíval a pousmál se, " Určitě si pamatuješ, když jsem tě před pěti lety přijal, to si ještě tyhle takzvaný dredy neměl… Každý se jednou najde." Vzápětí se s ním rozloučil a odešel do svého domku.

Upír

31. října 2009 v 14:43 | Diggy |  upír

Byla jsem v tmavé místnosti s okýnkem tak 20cmx20cm, kde jsem seděla uprostřed na staré dřevěné židli prolezlé všemožnými červotoči a škůdčím hmyzem. Měla jsem ruce svázané provazem. Nohy jsem měla připevněné k židli a přes mojí pusu byl zavázaný šátek, že jsem nemohla vydat ani hlásku. Z místnosti se ozývali jen kapky dopadající na zem. Kap, kap, kap, kap. Začínalo mi z toho hrabat. Když v tom se rozletěly dveře. Stál v nich muž oblečen celý v černém. Celou dobu se zákeřně usmíval a vyceňoval na mě své dva zuby, které musely být ostré jako jehličky. Ano, byl to upír.

♫ Music Life ♫ [10]

30. října 2009 v 10:53 | May |  Music Life


První hodinu May měla tělocvik, ze kterého měla sto chutí se ulít. Nakonec to ale přežila a po téhle hodině následovalo ještě jedno učení a potom konečně měl být ten seminář. Měla ho přednášet Erika Grayová, která tuto konzervatoř kdysi absolvovala a teď přednáší po celé zemi.
" Vy jste tu taky?" zeptala se překvapeně May, když ve velké posluchárně, kde se to mělo konat, potkala Miki společně s Naomi. Sedla si tedy k nim do první řady. Po chvilce seminář začal. May si zapisovala, to co jí přišlo zajímavé, protože se jí to jednou v její branži mohlo hodit. Když May zvedla hlavu od bloku, kam si ty poznámky zapisovala, všimla si, že kousek od ní sedí skupina Mystery Blaze.
" Ti jsou tu taky?" řekla May zaskočeně.
" Kdo, kdo?" zapojila se hned Miki, když jí slyšela, jak si něco mumlala.
" Nikdo." utnula to May, protože chtěla poslouchat a ne vést nekonečný rozhovor s Miki.

" A na závěr bych chtěla říct. Určitě všichni víte, že tady na konzervatoři žije Učitelská hudební legenda a velmistr Leonard De Divin, kterého znám už dlouho a díky, kterému jsem se dostala až, tam kde teď jsem. A pověřil mě tím, abych vám tu řekla, že se u něj uvolnilo jedno učňovské místo a ten, kdo bude mít zájem, ať za ním po skončení tohoto semináře přijde." řekla s konečným vydechnutím přednášející Erika.

Nekonečná párty jménem složitý život *4

28. října 2009 v 16:04 | Diggy |  nekonečná párty

! Nedoporučuji číst tento díl pokud vám neni 15 let. Je tam použito lehce erotické téma. Kliknutím na celý článek neberu za jakékoliv následky zodpovědnost !

♫ Music Life ♫ [9]

24. října 2009 v 11:51 | May |  Music Life


" Kdo to je?" zeptala se zvědavě May.

" Jmenuje se Krystin. Je to taková stereotypická holka, nijak výrazná, taková normal. Ale zaslechla jsem o ní, že je citově omezená, zkrátka chladná a nic jí nerozhází."
" To zní zajímavě." dodala May, potom se znovu obrátila na Miki a řekla jí, že zítra spolu za ní zajdou, aby se jí zeptaly. Miki neměla nic proti a s radostí souhlasila.

Když probraly ještě pár detailů, May schůzku rozpustila a podotkla, že zítra se tu sejdou zas. Opět z místnosti vycházela jako poslední, aby mohla zamknout. May vytahovala klíč a chystala se ho strčit do zámku, v tu uslyšela po chodbě se rozléhat nějaké chlapecké hlasy. May se do dáli pozorněji podívala a ke svému zděšení zjistila, že to je skupina Mystery Blaze a všichni její čtyři členové, tedy včetně Matta. Miki a Naomi si jich také všimly.

Jak holky přicházej o iluze aneb anatomie mýho prvního kluka

20. října 2009 v 17:56 | Diggy |  recenze knih

Jak holky přicházejí o iluze - aneb anatomie mýho prvního kluka

Autor : Daria Snadowsky
Počet stran : 238

Krátký náhled do děje :

"Než se tohle všechno seběhlo, omezoval se můj intimní kontakt s příslušníkama opačnýho pohlaví všeho všudy na tělo klauna ze stolní hry Operace. Jasně že je to trapný, ale na naší škole prostě nebyli žádný kluci, který by stáli za řeč, natožpak za hřích. A pak jsem potkala Wese, čtvrťáka ze sousední školy. Možná to bylo tím jeho modrookým pohledem, nebo ve mně prostě jenom začaly řádit hormony, ale každopádně jsem se do něj zabouchla až po uši. A on do mě za chvíli taky. Nemohla jsem uvěřit, že to najednou tak intenzivně prožívám, vidím části těla, který jsem zatím znala jenom z Grayovy anatomie, a dokonce si na ně můžu i sáhnout. To jaro jsme s Wesem společně zažili spoustu věcí poprvé v životě. Byl to nervák. Byla to sranda. Byla to láska. Jenže potom přišel podzim…

♫ Music Life ♫ [8]

18. října 2009 v 11:25 | May |  Music Life


Na Miki se objevil nadšený výraz a začala tam poskakovat a volat, že by to toho ráda šla, že tohle si vždycky přála, hrát v nějaké kapele. Jen Naomi se zatím nijak nevyjadřovala. May nechtěla nikoho do něčeho tlačit, takže jí řekla: " Je to na tobě, jak s rozhodneš. Samozřejmě si počkám buď na kladnou, nebo zápornou odpověď. Ale byla bych fakt ráda, kdybys řekla, že jo." usmála se May, popadla Miki a společně zase odešly.

Když vycházely z parku Miki se na May ještě obrátila: " Takže to s tou skupinou myslíš vážně?"
" Na sto procent." odpověděla sebejistě. Miki opět začala skákat radostí, rychlým pohybem May objala a pelášila do školy.
" Jak tohle asi dopadne." poznamenala sarkasticky, když se otřepala z toho jejího přátelského obětí.

Nekonečná párty jménem složitý život *3

17. října 2009 v 16:24 | Diggy |  nekonečná párty
Další díl, ke kterému je tentokrát přidána anketa...:)

"Jsi v pořádku?" zeptala se lítostivě mamka.
Táta, ale tak lítostivý nebyl, odstrčil mamku stranou a začal zvedat hlas.
"Jak si to vůbec představuješ? Že se vypaříš někam chlastat a nic nám neřekneš? Stímhle si skončila mladá dámo," zakřičel na celý pokoj a odešel. Máma se na mě jenom koukla a odešla za nim. Vždycky byla jak jeho poskok nebo spíš ocásek, ale teď mi to bylo jedno. Věděla jsem, že jsem udělala chybu, ale já chtěla jenom zapadnout…

Štěstí

17. října 2009 v 15:28 | Diggy |  myšlenky

Pokud chceš být šťastný hodinu, opij se pivem. Pokud chceš být šťastný týden, opij se rumem. Pokud chceš být šťastný celý život, opij se láskou.


♫ Music Life ♫ [7]

17. října 2009 v 12:01 | May |  Music Life


Když šla May po chodbě, všimla si, že před ní zahnula po schodech dolů ta černě oblečená holka, kterou potakala tehdy v parku, a která tam zapomněla tu peněženku. May si uvědomila, že tu peněženku měla s sebou v batohu a tak se za ní rozběhla.
" Ahoj, promiň, že tě zase ruším, ale tam v parku jsi nechala peněženku." pozdravila ji May a podala ji jí.

Černovlasá dívka jí pomalým pohybem ruky vzala a nesměle poděkovala.
" Není za co, tak se zatím měj Naomi." rozloučila se s ní May a řekla už jí i jejím vlastním jménem, protože ho už konečně věděla. Dívka se za ní jen ohlédla a dívala se, jak May odcházela pryč.
Měla totiž namířeno do další učebny na hodinu literatury. Procházela zrovna jednou částí budovy, kde se nacházely zkoušecí místnosti na hraní na hudební nástroje.
Jedna taková místnost měla takové to průhledné sklo a May ze zvědavosti nahlédla dovnitř a tam uviděla extravagantní Miki, jak hraje na baskytaru.
" Aha, takže baskytara." začala se lišácky usmívat May, protože jí v hlavě napadl jeden zajímavý nápad. S dobrou náladou se tedy nakonec po chvilce přemístila do své učebny.

♫ Music Life ♫ [6]

10. října 2009 v 0:48 | May |  Music Life


O chvíli později se konečně objevili vítězové Omega Koncertu.
Na scénu přišel leader punk-rockové kapely Black Sky znám pod přezdívkou jako Dark. Taky to k němu hodně pasovalo, protože měl černé delší dredy a punk styl oblékání, jako celá jeho skupina. Opět zazněly první tóny a píseň s názvem Seventh Heaven (sedmé nebe) začala. Na tohle se May obzvlášť těšila, protože tohle byl její nejoblíbenější zpěvák nejen ze školy.

" Doufám, že je talent v rodině." utrousila poznámku May.
Miki se na ní podívala a nechápavě se zeptala, co tím myslí.
" Eh, nic." vykroutila se vzápětí.
Miki to tedy nechala plavat a dál se zaposlouchávala do hudby. Když píseň dohráli, zdálo se, že na to byl nejsilnější potlesk dneška.
" Musim si něco menšího zařídit. Za chvíli se vrátím." oznámila May a rozběhla se směrem do zákulisí.
To bylo hlídané, aby se tam nikdo nepovolený nedostal, ale May uměla být jako myška a bez nijakých problémů se tam dostala. Procházela jednou chodbou, která byla za jevištěm, kde se nacházely šatny, kulisárny a podobné věci.

♫ Music Life ♫ [5]

6. října 2009 v 18:15 | May |  Music Life


(Tenhle díl je v porovnání s ostatními delší, ale to snad vadit nebude:)


May čekala omluvu nebo alespoň něco významově příbuzného, ale ono nic. Ten kluk si to zkrátka štrádoval dál.

Tohle si May nenechala líbit a tak na něj zavolala, ať příště kouká, kam jde. Ten kluk se najednou v chůzi zastavil, dokonce i studenti okolo, pomalu se na ní otočil a na jeho tváři se objevil takový ten namyšlený úsměv. Potom k ní přistoupil o pár kroků blíž a řekl: " Určitě prvák, co? Těm to na poprvé odpouštim, ale ať už se to neopakuje, příště bych nemusel být tak shovívavý."
May nemohla uvěřit, co jí řekl a samozřejmě instinktivně se začala bránit:

" Odpouštět co? To ty jsi do mě vrazil."
" Asi teda nevíš, kdo jsem, že se ke mně tak chováš." dovoloval si dál.
" Ehmm…, měla bych? Protože podle toho, jak se chováš, bych tě znát nechtěla." Pravda byla, že May věděla o koho se jednalo, ale její strategie, byla to popírat. Na chodbě atmosféra pomalu začala houstnout.
" Tak já tě teda obeznámim. Já jsem Matt, leader skupiny Mystery Blaze. To ti určitě už něco říká. A co ty? Podprůměrná školačko, kterou tady nikdo nezná."
" O mém jméně určitě brzo uslyšíš." usmála se May, otočila se a pokračovala v chůzi.
" To sotva." řekl si tiše pro sebe Matt a společně se svojí skupinou, též pokračovali.

Satellite heart

6. října 2009 v 13:45 | Diggy |  Satellite heart

K povídce (pod celým článkem) najdete také písničku kterou byste si měli pustit k navázání atmosféry :)
Přeji hezké čtení

♫ Music Life ♫ [4]

5. října 2009 v 22:13 | May |  Music Life


Druhý den ráno May probouzí vřískající budík. Neomaleným pohybem ruky ho vypnula a pomalu začala otevírat oči. Po pěti minutách probouzení ze sebe odhrnula deku a vylezla ven. Jakmile se převlékla, popadla svůj batoh přes rameno, klíče, zamkla za sebou a vyrazila na konzervatoř. První hodinu měla v učebně 123, do které se dostavila jen taktak, protože to zprvu nemohla najít, ale nakonec se nad ní její orientační smysl slitoval a dal jí správný směr.

Když vešla dovnitř, většina míst byla už obsazená, musela si tedy, sednou do první lavice vedle holky s dlouhými rovnými vlasy. May ji ze zdvořilosti pozdravila, ona se na ní jen s ne velkým zájmem otočila, lehce na ní mávnula rukou a potom zase upřela svůj zrak do nějakého papíru, který držela v ruce. " Tady jsou teda komunikativní lidi." utrousila si May sama pro sebe.

Nekonečná párty jménem složitý život *2

3. října 2009 v 19:27 | Diggy |  nekonečná párty

! Nedoporučuji číst tento díl pokud vám neni 15 let. Kliknutím na celý článek neberu za jakékoliv následky zodpovědnost !

♫ Music Life ♫ [3]

3. října 2009 v 14:31 | May |  Music Life


May už se v sále také nechtěla dál zdržovat a tak šla ven. K budovám konzervatoře patřil i park, který se nacházel za nimi, a který tam byl pro studenty, kteří hledali ticho a inspiraci. Bez váhání se tam šla May podívat, stejně neměla do zítřka, co na práci a tak chtěla využít svého posledního volného času, který jí ještě zbýval před začátkem školy.

" Hezky udržovaný." řekla si pro sebe, když kráčela po cestě z písku a drobných kamínků. Po chvilce najednou skončila na nějakém rozcestí, které se rozdělovalo doprava a doleva. May se podívala na obě dvě cesty a zajímavější jí přišla ta vpravo, tak se tedy po ní vydala. Po menším klesání dorazila k menšímu rybníčku, na kterém plavaly rozkvetlé lekníny a na druhé straně břehu zády k ní seděla nějaká dívka černě oblečená s krátkými též černými vlasy.
Když si ji chtěla May blíž prohlédnout, náhle začala hrát pomalou melodii na svoji kytaru. May se do toho zaposlouchala a opravdu jí to zaujalo.

♫ Music Life ♫ [2]

2. října 2009 v 14:47 | May |  Music Life


Po vybalení svých věcí se konečně mohla dostat k seznamování nových lidí, na které se tolik těšila. Chtěla totiž najít někoho s kým, by vytvořila společnou skupinu neboli kapelu.
Ve škole se konala seznamovací akce a tam May bez váhání šla. Dorazila do takového menšího sálu, kde už se to pomalu shromažďovalo. Vmísila se tedy mezi ostatní.

" Ah, dneska je tak krásný den. Proč jsou tu všichni oblečený v tak pomalu bezbarvých věcech?" Řekla nějaká holka, která se nacházela blízko May. Ze zvědavosti, kdo to řekl, se na ní otočila a uviděla v pestrobarevném oblečení a doplňky, dívku s dlouhými vlnitými vlasy, ve kterých měla tolik sponek, že by ani spočítat nešly.

May přišla docela zajímavá. Nenápadně k ní přistoupila a souhlasila s ní: " Taky mi to tak přijde. Že by se konal nějaký pohřeb, o kterým bych nevěděla."