♫ Music Life ♫ [1]

30. září 2009 v 10:44 | May |  Music Life

"Zlatý Úvod"


May se postavila před bránou školy a s úsměvem se na ní začala dívat. Díky jejímu úsilí, hudebního a pěveckého talentu se dostala na prestižní konzervatoř, na kterou si tolik přála. Ještě jednou se zhluboka nadechla a vykročila vpřed. U hlavních vchodových dveří, kde přijímaly nováčky na této škole, May dostala jisté užitečné papíry, brožury a pokud se i zeptala, tak i rady. Toho May hned využila: " Kdy se budu moct ubytovat tady na koleji?"

Dívka z vyššího ročníku se na ní podívala, pousmála se a odpověděla, že ve dvanáct bude otevřená. May jí poděkovala za informace a šla si s ostatními nováčky prohlédnout školu. Byl to celkem velký komplex budov, protože se tu nacházeli posluchárny, knihovna, taneční a zvukové oddělení a dokonce i nově přistavená hala, kde se konaly vystoupení jako například pěvecké, divadelní a taneční.


Když šla May po chodbách, všimla si, že jsou celkem dost široké a bylo tam opravdu dost světla, protože ho tam pouštěla velká okna, která byla nasázená vedle sebe. " No budova je to fakt pěkná, to musim přiznat, ale ty schody mě asi brzo zabijou." mumlala si pro sebe May, když zrovna po jedněch šla. Po dvou hodinách prohlídky se May opět ocitla před bránou školy. Podívala se na hodiny a zjistila, že už je za deset minut dvanáct. Takže se rozhodla, že se vydá hledat tu kolej.
" Tady píšou, že má být 500m na sever od školy. Hm… teď, kde je ten sever?"
Papír, ze kterého četla pokyny, dala zpátky do malého batohu, který měla s sebou a šla se někoho zeptat. Kousek od ní byla autobusová zastávka a tam byl celkem velký počet lidí, takže si řekla, že jeden z nich to bude muset vědět. Hned první paní, které se zeptala, jí pomohla. Když konečně věděla, kudy se tam dostat, hned vyrazila, aby se stihla zapsat. Jakmile odbočila na jedné křižovatce, před sebou uviděla budovu, kde bylo napsané, že se jedná o kolej konzervatoře.

May si ve vnitř stoupla před pult, něco jako recepce a tam musela ještě vyplnit určitě dokumentace. Když měla vše vyplněné, dostala klíč od pokoje. " 313? Zajímavý číslo. Lepší jsem dostat nemohla." zareagovala hned nato, když si číslo přečetla. May musela z hlavní menší budovy, kde se zapisovala vyjít, protože koleje byly až za ní. Jakmile to May obešla, uviděla dvě třípatrové budovy těsně vedle sebe. Škvíru mezi nimi May odhadovala asi tak na metr a půl víc ne. " Tak prej ta pravá je dívčí. To jsem na to zvědavá." pousmála se a zároveň byla zvědavá, jak to tam bude vypadat.

Díky jedné holce, která tu je už tři roky, se dozvěděla, kde by ten její pokoj měl být. Došla až k samotnému konci budovy v nejvyšším patře.
" Začala to suprovým číslem a skončilo to u suprového umístění pokoje." řekla sarkasticky. Když May odemykala dveře, vzpomněla si na to, co jí ta paní u recepce říkala, že tohle je jediný pokoj na koleji, který je pro jednoho. May si to přilepšila tím, že si na to řekla, že bude mít alespoň soukromí. Potom otevřela dveře a vešla dovnitř.

Byla to celkem prostorná místnost s jedním oknem, jednou postelí, jednou židlí, jednou skříní…
" Všechno po jednom." To zřejmě bylo to první, čeho si May na svém novém bydlení všimla. Dál to, ale pro jistotu ve své hlavě nerozebírala, protože bůh ví, na co by ještě přišla, takže si raději dolů došla pro svoje kufry.

(úvod je celkem zdlouhavý a šel by zkrátit na polovic, ale už jsem to nechtěla přepisovat :)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Peťula Matějík- vaše spolužačka, kámoška a fanynka!! ♥♥ ☺ Peťula Matějík- vaše spolužačka, kámoška a fanynka!! ♥♥ ☺ | E-mail | 1. října 2009 v 16:28 | Reagovat

:-) zatím je to zajímavý:)

2 May - Adminka May - Adminka | Web | 1. října 2009 v 18:09 | Reagovat

[1]: Tohle byl takový ten úvod :)) takže ve druhém díle se to už konečně rozjede =DDD

3 Dixi Dixi | Web | 1. října 2009 v 18:32 | Reagovat

začatek je moc pěkný :-) :-) :-)

4 gabu_ gabu_ | 2. října 2009 v 17:25 | Reagovat

dobrýý .. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama