4.strana

10. května 2009 v 17:12 | May |  oheň a voda
(konec kapitoly Přijímací zkoušky)

Emily pozvedla svojí rozklepanou ruku a pokusila se o něco, jako vír avšak ruka jí jen malinko zvlhla a začala z ní jen kapat voda. April ji začala povzbuzovat. Emily náhle uslyšela chichotání z řad porotců "Co si o sobě ta holka v růžovém myslí!" pomyslila si Emily, když zjistila, kdo se jí směje. Rozhodla se to tak nenechat. Ještě se může předvést před tím fešákem a tak toho využila. Znovu pozvedla ruku, z níž začal vystřikovat tenký pramínek vody, který se začal zvětšovat a vytvářel nádherné obrazce.


Emily si sebou přinesla hudbu a tak se obrazce vytvářely přímo do rytmu, vypadalo to jako zpívající fontána. Všichni oněměli úžasem, ale růžovka pozvedla nos a odfrkla si, to bylo na Emily moc, namířila ruku na růžovou dívku a všechna voda se začala pohybovat kolem ní. April se plácla do čela a růžovka začala křičet. To Emily zvedlo sebevědomí ještě víc. "No myslím, že jste přijata, ale teď přestaňte mířit vodou kolem slečny Swaggerové." pokynul hlavní porotce a Emily stáhla vodu zpět. Růžovka se na ni pohrdavě podívala a Emily si při pohledu na ní povšimla, jak se záhadný kluk pousmál " Asi ji taky nemá rád" pomyslela si a ztratila se v davu za April.


" Jsem na tebe pyšná." řekla ji její nejlepší kamarádka.


Po hodině čekání se konečně April dostala na řadu. Stoupla si na to samé místo, jako Emily. Na rozdíl od ní, jí byla porota absolutně ukradena. Tak tedy začala svou ukázku.


Louskla prsty a v ruce se jí zažehnul plamen ohně. Potom ho vyhodila do vzduchu, kde chvilku poletoval a začal se zvětšovat. Nakonec vybouchl a rozdělil se na spoustu malých jiskřiček, které začaly tvořit ohnivého draka. Ten otevřel svou tlamu a z ní na celou porotu vychrlil několik (zcela neškodných) jiskrných plamínků. A to bylo od ní vše.Porota se chvilku mezi sebou domlouvala, a když se tak na ně April podívala, uviděla tam toho kluka, se kterým se před zkouškami srazila. Ale dál si ho nevšímala, zajímalo jí jen rozhodnutí poroty. Po pár sekundách, které jí přišli jako několik hodin, se konečně rozhodli: " Přijímáme vás." April takové rozhodnutí v hlouby duše čekala, a když se tak opravdu stalo, šla rovnou za Emily. " Tak jsme to zvládli." A jen co to řekla, Emily ji objala radostí a měla proč. Protože za pouhý týden se stěhují sem na kolej.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaký styl povídek a příběhů byste si přáli?

strašidelné 21.8% (106)
vtipné 24.1% (117)
romantické 39.5% (192)
dobrodružné 14.6% (71)

Komentáře

1 Danča Danča | 10. května 2009 v 19:08 | Reagovat

moc povedený :D ... další kapitolu prosím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama