13.strana

22. května 2009 v 20:02 | May |  oheň a voda

Po obědě chtěla jít April do školní knihovny, kvůli referátu, který jí dala Slečna Moon. Slečna? Ano, je to udivující, ale ona jí ještě stále je.

April si vzala nejtenčí knížku, která tam byla. Otevřela ji a dala se do čtení. Má za úkol udělat referát o teorii strachu, což zrovna nebylo pěkné téma, hlavně kvůli tomu, co se prve stalo.
Mezitím Emily stále hledala Robyho: " Kde může být." naříkala si, když prohledávala jednu chodbu a místnost za druhou. A pak jí to napadlo " Můžu se přece podívat do jeho části koleje." pomyslela si Emily.

Prošla celou kolej a stále nic. Už to chtěla vzdát, ale najednou, když se koukala z okna, uviděla Robyho, jak jde do knihovny. Emily se usmála radostí a běžela za ním. Když tam dorazila, nemohla ho najít.
April si jí všimla, jak se rozhlíží kolem sebe a tak na ni vykřikne " Emily!" V tu chvíli jí někdo zaťukal na rameno. April se otočila a už jenom slyšela paní správkyni knihovny " Slečno Evansová tohle je knihovna, chovejte se slušně." a odešla.
" Slušně? A ty?" posmívala se Emily April, když si sedla vedle ní.
Ona si to nenechala líbit a obratem se snažila dostat zase jí " Našla si Robyho?" Emily nahodí zamračený, ale zároveň lítostivý obličej.


" Tak asi ne." vydedukovala April z jejího výrazu, ale jako správná nejlepší kamarádka se jí snažila utěšit, i když tohle jí bylo vždycky proti srsti, protože většinou Emily začne histerčit.
April potom společně s Em dokončily referát a šly do svého pokoje.
Obě dvě se unaveně po dlouhém dni vrhly do postele a nic by je teď nedokázalo zvednout. Ale to jen na chvilku, protože jim někdo zaklepal na dveře. Tak Emily vstala a šla otevřít. Najednou se jí zatajil dech, protože před ní stál Roby. Ten jí nesměle pozdravil, ale Emily nijak
nereagovala. April nepozorovaně vklouzla za ní a šťouchla jí do zad, aby se probrala.
Ta se dál neostýchala a hned ho obratem také pozdravila.

Ale hned nato začala na Robyho vyjíždět, že prý ty věci na lektvaristiku měli hledat spolu. Roby se potom podrbal zezadu na hlavě a smutně se na Emily podíval, pak jenom dodal, že si to uvědomil až později. Em stačil jeden pohled do jeho modrých nevinných očí a bylo vše hned jasné. Zdálo by se, že je zkrátka naivní, ale ona mu hold věřila. Roby k Em přistoupil a zašeptal jí, jestli se mohou sejít později. Em zezačátku dělala, jako že se jí vůbec nikam nechce, zvlášť s ním.

I když uvnitř sebe věděla, že přesně na tohle celou dobu čekala. A i když ji Robby celou dobu přemlouval, nenechala ho, aby se sešli brzo. Rozhodla se, že se sejdou nejdřív zítra ráno a to za účelem studijní schůzky. Robby také už nic nenamítal a odešel.

Potom pomalinku zavřela dveře a tiše si povzdechla. Mezitím se April převlékla do sportovního oblečení, protože měla v plánu jít si do parku školy zaběhat.
" Ale proč." zeptala se zvědavě Emily.
" Ze dvou důvodů: Nadýchat se čerstvého vzduchu a ten druhý, pořádně to tu prozkoumat."
Emily se už dál na nic neptala a April odešla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 El@ El@ | 22. května 2009 v 22:14 | Reagovat

super stránka :))

2 4you 4you | 23. května 2009 v 10:37 | Reagovat

jj pěkný XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama